Інвестиційні пропозиції району

Овруцький район – один з найбільших прикордонних поліських районів України, розташований в північно-східній частині Житомирської області. Межує на півночі з Лельчицьким, Єльським та Наровлянським районами республіки Білорусь, на сході – з Народицьким, на півдні – з Коростенським, Лугинським та Олевським районами Житомирської області. Загальна протяжність кордонів – 358,8 км.

У сучасних межах район існує з 1962 року, в той час був приєднаний Словечанський район.

Територія району – 3,2 тис. кв. км, район займає третє місце за площею в Україні, 65 % території району складають ліси. На території району знаходиться частина Поліського заповідника, площею 7,5 тис. га.

Адміністративним і культурним центром району є місто Овруч, що розташоване в південно-східній частині району на відстані 137 км від обласного центру шосейною дорогою та на відстані 127 км залізницею.

До складу району входять 33 місцеві ради, яким підпорядковані 137 населених пунктів, серед яких – селище міського типу – Першотравневе, місто – Овруч.

Чисельність наявного населення району складає 58,1 тис. чоловік.

Економіка району.

Провідне місце в господарському комплексі району належить промисловості. На території району працюють 19 промислових підприємств, які представляють каменедобувну, лісогосподарську та лісопереробну, харчову, легку та житлово-комунальну галузі. Промислові підприємства району виробляють щебінь, кварцити, хлібобулочні  та кондитерські вироби, спецодяг, пиломатеріали та іншу продукцію переробки деревини.

Найбільші обсяги виробництва та реалізації промислової продукції належать підприємствам: Овруцький щебеневий завод, ПрАТ «Товкачівський ГЗК».

Річні потужності виробництва кварцитів складають 1385 тис. тонн, щебеню – 2655 тис. тонн, хліба – 33120 тонн,  кондитерських виробів – 640 тонн.

За останній звітний рік промисловими підприємствами району реалізовано промислової продукції на загальну суму 205 млн. грн.

Невід’ємним компонентом господарського комплексу району є сільськогосподарське виробництво.

Площа сільськогосподарських угідь району складає 78,4 тис. га, з них 45,7 тис. га ріллі. Біля 11 тис. га засівається зерновими культурами, інша площа засівається технічними та кормовими культурами.

Сільськогосподарським виробництвом в районі займаються 19 реформованих сільськогосподарських підприємства, 2 міжгосподарські сільськогосподарські підприємства, 6 фермерів.

Сільське господарство  району спеціалізується на вирощуванні зернових культур та продукції тваринництва.

Соціальна інфраструктура району.

Торговельні послуги населенню надаються  372 закладами  торгівлі та громадського харчування.

Побутове обслуговування населення здійснюють 20 приватних підприємців-фізичних осіб та 14 юридичних осіб. Населенню надається 19 видів побутових послуг.

Для забезпечення потреб населення у соціальних послугах, зокрема освітніх, на території району функціонує 42 загальноосвітні школи, в яких навчаються 6322 учні та працює понад 1000 педагогічних працівників. Діють 43 дошкільні та 2 позашкільні навчальні заклади. В місті  Овручі працює ПТУ-35, функціонує філіал Київського інституту міжнародної економіки та підприємництва.

Медичне обслуговування населення здійснюють 79 закладів охорони здоров’я,  в тому числі 2 лікарні, 4 дільничні лікарні, 9 сільських лікарських амбулаторій та 64 фельдшерські та фельдшерсько-акушерські пункти. В них працюють 130 лікарів та 506 чоловік середнього медичного персоналу.

Планова ємність амбулаторно-поліклінічних закладів по району складає 1335 відвідувань за зміну.

В районі функціонують сучасне пологове відділення, діагностичний центр,  стаціонарне відділення з обслуговування одиноких непрацездатних громадян у селі Нові Велідники.

У культурно-просвітницькій сфері району працюють 27 сільських будинків культури, районний будинок культури, 49 сільських клубів, 54 сільські бібліотеки, центральна районна бібліотека, міська та дитяча бібліотеки, 4 школи естетичного виховання. На державному обліку перебуває 223 пам’ятки історії, з них – 46 пам’яток археології, 11 пам’яток архітектури, містобудування, садово-паркового мистецтва та інші.

Спортивна база району включає 3 стадіони, 14 футбольних полів, 2 майданчики з синтетичним покриттям, 76 спортивних залів та тренажерних кімнат, 3 тенісні корти. 

В районі працюють  73 фахівці, які надають послуги з фізичної культури і спорту (вчителі фізкультури, тренери).

► Природно-ресурсний потенціал

Овруцький район багатий на корисні копалини, що є вагомим стимулом для залучення інвестицій, як внутрішніх, так і зовнішніх.

В районі знаходиться єдине на Україні родовище пірофілітових сланців – Кур'янівське родовище, с. Збраньки Овруцького району. Запаси пірофіліту  складають 396,3 тис. тонн.

Район має великі запаси  кварцитів та каменю гранітного.

Основні запаси кварцитів знаходяться в Товкачівській ділянці Овруцького родовища кварцитів, розробка якого йде в селищі Першотравневе Овруцького району. Запаси кварцитів  у районі складають – 62 млн. куб. м.

Видобування граніту здійснюється у Норинському, Ігнатпільському (Руднянському) родовищах та родовищі «Кам’яна гірка» у с. Бондарі. Запаси каменю гранітного становлять 67 млн. куб. м.

На території Нововелідницької сільської ради  є два нерозвідані родовища: родовище кварцитів у с. Красилівка та родовище граніту чорного «Котел»,  яке знаходиться за селом Красилівка. Якісні показники каменю в даному родовищі  дозволяють виробляти  блоки габро, які в подальшому можуть бути використані для виготовлення  облицювальної плитки, східців, пам’ятників тощо.

Овруцький район на значній площі має лісовий покрив. Загальна площа лісів склала 240,7 тис. га. Запаси лісу складають 46,7 млн. куб. м.

Найпоширенішими видами дерев є сосна, береза, осика, вільха, в’яз, клен, явір, акація біла.

На території району розташований Поліський природний державний заповідник площею 20 тис. га із центром у с. Селезівка, де можна побачити чорного лелеку, бобрів, рисей, реліктові рослини, занесені до Червоної книги.

 

► Найважливіші інвестиційні проекти

На території району реалізується інвестиційний проект зреконструкції комбікормового заводу та будівництво елеваторного комплексу ПАТ «Компанія “Райз”». Загальна вартість будівництва 360 млн. грн., освоєно 270 млн. грн. Закуплено та змонтовано обладнання з перспективоюзберігання 100 тис. тонн зерна. Робота елеватора цілодобова,з спроможністю приймати та перероблювати понад 2000 т/добу. Також у рамках даного проекту продовжується будівництво комбікормового заводу потужністю 10т/годину для забезпечення регіону якісними кормами для  тваринництва.

Триває  реконструкція  виробничих потужностей  на  ТОВ «Овруцький молочноконсервний комбінат», зокрема продовжується  реконструкція цехів з виробництва сухого та згущеного молока.

Закінчується освоєння проекту з будівництва нової лінії з виробництва щебеню на ВАТ «Ігнатпільський кар’єр» вартістю 10 млн. грн. На даний час йдуть пуск-налагоджувальні роботи. Освоєння даного проекту дасть змогу збільшити випуск щебеню в 5 разів.

 

► Пропозиції щодо залучення інвестицій

Особливу зацікавленість району представляє реалізація наступних інвестиційних  пропозицій, а також реконструкція, будівництво, перепрофілювання об’єктів нерухомості:

КП «Овруцький завод продтоварів», м. Овруч, вул. Н. Репкіна, 8

(переробна галузь, виробництво соків, макаронів, ковбасних виробів) потребує інвестиційних ресурсів у сумі 100 млн.грн.

Реконструкція об'єкту нерухомості у м. Овручі з подальшим розміщенням спортивно-оздоровчого центру(або іншого призначення) наПривокзальній площі у м. Овручі.

Створення та впровадження системи сортування, збору, вивозу та переробки твердих побутових відходів. Проект передбачає ліквідацію несанкціонованих сміттєзвалищ шляхом обладнання місць для збору сміття підприємств та приватного сектору. Налагодження системи вивозу твердих побутових відходів та їх первинної переробки

- Будівництво житлового масиву у м. Овруч.

Для  будівництва житлового комплексу пропонується земельна ділянка по вул. Сабурова (із західної сторони адмінприміщення Овруцької митниці), площа земельної ділянки – 4 га.

-       Земельна ділянка для промислової забудови площею 2500 м2 по вул. Правди м. Овруч.

-      Для відновлення виробництва асфальту потребує залучення інвестицій чи спонсорських коштів в сумі 300 тис. грн. асфальтовий завод філії "Овруцький райавтодор"!!!

 

Керівник філії - Авраменко Григорій Семенович тел. 0983686983

 

► Зовнішньоторговельна діяльність підприємств регіону

Підприємства району здійснюють зовнішньоторговельнудіяльність з багатьма країнами світу. Найбільша питома вага в експорті продукції каменедобувної та каменеобробної галузей припадає на Російську Федерацію та Білорусь.

 

Продукція, що пропонується підприємствами району на експорт:

Ø                продукція деревообробки;

Ø                блоки каменю;

Ø                щебенева продукція.

 

► Виробнича, транспортна та банківська інфраструктура району

В районі добре розвинута мережа автомобільних доріг. Загальна протяжність їх складає 580,8 км, у тому числі 71,8 км державного та  94,7 км обласного значення. Густу сітку складають дороги місцевого підпорядкування, їх загальна протяжність складає  408,8 км.

Основними автомобільними дорогами, що проходять  по території району є  Мінськ–Ізмаїл, Овруч–Київ, Овруч–Словечне.

З півночі на південь територію району пересікає залізнична колія напрямом Санкт-Петербург – Одеса протяжністю в межах району 65 км. З заходу на схід проходить залізницяБілокоровичі–Чернігів протяжністю в межах району 71 км.

По території району прокладено 504 км газових мереж. Газифіковано 34 населені пункти. Постачальником природного газу є ПАТ «Житомиргаз» та ДК «Газ України».

Електропостачання району здійснює ПАТ ЕК «Житомиробленерго».

Сприяють діловій активності підприємств 16 відділень комерційних банків, серед них: «Райффайзен Банк Аваль», ПАТ КБ «ПриватБанк», АТ «Ощадний банк України», «Експресбанк», ПАТ «Укрінбанк», АКБ «Правекс-банк». Функціонує кредитна спілка «Оберіг».

 

До уваги інвесторів!!!

Пропонуються до викупу виробничі приміщення в місті Овруч по вулиці Металістів 10!

Загальна площа 14020 кв.м., земельна ділянка, територія підприємства 8 га, підключена електроенергія, водопостачання, цехи обладнані кранбалками, залізно-дорожня гілка на відстані 500 метрів.

 


Інвестиційна пропозиція,
що пропонується до впровадження в Овруцькому районі
“Будівництво житлового масиву в місті Овруч”
 
 

Назва проекту:

Будівництво житлового масиву у м.Овруч

Ініціатор:

м.Овруч вул.Радянська,73

Овруцька міська рада

Шваб Валерій Володимирович

Тел. (04148)44748

Загальна кошторисна вартість пропозиції (проекту):

В межах кошторисів забудовників

Потреба в інвестиціях, дол. США:

В межах кошторисів забудовників

Прогнозований строк окупності :

5 років

Суть інвестиційної пропозиції (проекту):

Для впровадження інвестиційної пропозиції щодо будівництва житлового комплексу пропонується земельна ділянка по вул..Сабурова (із західної сторони адмінприміщення Овруцької митниці)

Площа земельної ділянки: 4 га

Можлива форма передачі ділянки на умовах постійного користування або на умовах оренди

Форма участі інвестора:

Прямі інвестиції

Напрям використання інвестицій:

Будівництво доступного житла для мешканців міста, які потребують покращення житлових умов

Ресурсне забезпечення пропозиції (проекту):

Проект в стадії бізнес-ідеї

Наявність комунікацій :

Поряд проходять лінії електро- та газопостачання.

Інше (відстань до обласного центру, міжнародних сполучень):

Відстань  до обласного центру від м.Овруча складає по залізниці – 127 км, по шосейному шляху – 138 км.

Автодороги, що проходять по території району  Мінськ-Ізмаїл, Овруч-Київ, Овруч  - Словечно.

З півночі на південь територію району перетинаєзалізна дорога Санкт-Петербург - Одеса протяжністю в межах району 65 км.

З заходу на схід проходить залізна дорога Білокоровичі - Чернігів протяжністю в межах району 71 км.

 
 
 

 
Інвестиційний  проект,
який пропонується до впровадження у місті Овруч
"Створення та впровадження збору, вивозу та переробки твердих побутових відходів"
 
  
                                                       
 
 
 

Назва проекту -

Створення та впровадження системи сортування, збору, вивозу та переробки твердих побутових відходів»

Ініціатор

м.Овруч вул.Радянська,73

Овруцька міська рада

Шваб Валерій Володимирович

Тел. (04148)44748

Загальна кошторисна вартість пропозиції (проекту) -

300 тис. дол.. США

Потреба в інвестиціях, дол. США

300 тис. дол.. США

Прогнозований строк окупності -

5 років

Суть інвестиційної пропозиції (проекту) -

Ліквідація несанкціонованих сміттєзвалищ шляхом обладнання місць для збору сміття підприємств та приватного сектору. Налагодження системи вивозу твердих побутових відходів та їх первинної переробки

Форма участі інвестора

Прямі інвестиції

Напрям використання інвестицій

Проектом передбачається:

Обладнання місць для збору сміття підприємств та приватного сектору.

Встановлення урн, контейнерів для збору сміття.

Придбання спецтехніки.

Запровадження  сортування твердих побутових відходів.

Відкриття цеху первинної переробки пластмасової тари

 

Ресурсне забезпечення пропозиції (проекту)

Наявність проектно-кошторисної документації

Наявність комунікацій

Проект не передбачає наявність комунікацій

Інше (відстань до обласного центру, міжнародних сполучень):

Відстань  до обласного центру від м.Овруча складає по залізниці – 127 км, по шосейному шляху – 138 км.

Автодороги, що проходять по території району  Мінськ-Ізмаїл, Овруч-Київ, Овруч  - Словечно.

З півночі на південь територію району перетинаєзалізна дорога Санкт-Петербург - Одеса протяжністю в межах району 65 км.

З заходу на схід проходить залізна дорога Білокоровичі - Чернігів протяжністю в межах району 71 км.

 
 
 
 
Інвестиційна пропозиція,
що пропонується до впровадження в Овруцькому районі
“Реконструкціяоб'єкту  нерухомості  у м. Овручі з подальшим розміщенням спортивно-оздоровчого центру”

 

    

Назва проекту:

Реконструкція об'єкту  нерухомості  у м.Овручі з подальшим розміщенням спортивно-оздоровчого центру

Ініціатор:

м.Овруч вул.Радянська,73

Овруцька міська рада

Шваб Валерій Володимирович

Тел. (04148)44748

Загальна кошторисна вартість пропозиції (проекту):

В межах кошторисів забудовників

Потреба в інвестиціях, дол. США:

В межах кошторисів забудовників

Прогнозований строк окупності :

5 років

Суть інвестиційної пропозиції (проекту):

Для впровадження інвестиційної пропозиції щодо реконструкції незадіяного приміщення –пропонується об’єкт нерухомості  у м.Овруч на Привокзальній площі.

Площа приміщення 558,7 кв.м, будівля має три поверхи.

Можлива форма передачі приміщення на умовах постійного користування або на умовах оренди

Форма участі інвестора:

Прямі інвестиції

Напрям використання інвестицій:

Проведення реконструкції приміщення, оснащення обладнанням для розміщення центру для дозвілля молоді.

Ресурсне забезпечення пропозиції (проекту):

Проект в стадії бізнес-ідеї

Наявність комунікацій :

Наявне електропостачання..

Інше (відстань до обласного центру, міжнародних сполучень):

Відстань  до обласного центру від м.Овруча складає по залізниці – 127 км, по шосейному шляху – 138 км.

Автодороги, що проходять по території району  Мінськ-Ізмаїл, Овруч-Київ, Овруч  - Словечно.

З півночі на південь територію району перетинаєзалізна дорога Санкт-Петербург - Одеса протяжністю в межах району 65 км.

З заходу на схід проходить залізна дорога Білокоровичі - Чернігів протяжністю в межах району 71 км.

 

 


 

Резюме

до інвестиційної пропозиції по розробці  родовищ торфу на території

Овруцького району.

   

Овруцький район на значній території має поклади торфу. Торф – це ефективний вид палива. Крім того, з нього можна хімічним шляхом робити бензин – такий досвід в державі вже є, щоправда, його виробництво є дуже затратним, а також використовувати його для виробництва добрив та біостимуляторів росту рослин.

На території  району переважають торфи низинного типу із зольністю від 10 до 35% і більше. Рідше зустрічаються торфи верхового типу, що складаються практично лише з рослинних залишків, їх зольність не перевищує  5-10%, а також перехідні і змішані.

Перелік родовищ торфу, що знаходяться на території району:

• Родовища: «Ловище» (90) та «Ямни» (251)  Овруцький район             с. Усове Усівська сільська рада;

• Родовище: «Черевківське Гало» (265) Овруцький район с. Листвин. Листвинька сільська рада, с. Черевки. Черевківська сільська рада, с. Нові Велідники  Нововелідницька сільська рада;

• Родовище: «Клочнівське» (245)  Овруцький район  с. Велика Чернігівка. Великочернігівська сільська рада та с. Гладковичі  Гладковицька сільська рада;

• Родовища: «Днічаве» (229), «Виступовичі» (223)  Овруцький район с. Рудня. Руднянська сільська рада;

• Родовище: «Велика Верховина» (201)  Овруцький район с. Бігунь. Бігунська сільська рада.  

 

Питання надання дозволів на проведення робіт по геологічному вивченню, в тому числі дослідно-промислової розробки родовищ корисних копалин загальнодержавного значення, зокрема торфу, розглядалось на засіданні районного комітету з економічних реформ, було рекомендовано виконкомам Руднянської, Бігунської, Усівської, Словечанської, Лучанківської, Листвинської, Н.Велідницької, Гладковицької, Черевківської, В.Чернігівської сільських рад розглянути на засіданнях виконкомів питання залучення інвестиційних коштів в розробку торфових родовищ, що розташовані на їх територіях.

 

В разі  зацікавленості інвесторів у промисловій розробці родовищ торфу район може отримати інвестиції. Збільшення інвестиційних надходжень безпосеред­ньо впливає на основні показники соціально-економіч­ного розвитку, зокрема сприяє вирішенню соціальних проблем, забезпечує належний  рівень зайнятості населення, дозволяє впроваджува­ти новітні технології, а розробка торфових родовищ дасть змогу підвищити ефективність використання природних ресурсів району.

Проблемним питанням є забезпеченість підприємств по видобутку і переробці усім необхідним обладнанням для зазначених цілей та спецтехнікою.

 

 


 

Резюме

до інвестиційної пропозиції по освоєнню на території

Овруцького району перспективних технологій переробки деревини.

    

 

Овруцький район на значній площі має лісовий покрив. Загальна площа лісів склала 240,7 тис.га. Запаси лісу складають 41,9 млн.куб.м.

Найпоширенішими видами дерев є сосна, береза, осика, вільха, в’яз, клен, явір, акація біла.

На території Овруцького району діють 4 лісогосподарські підприємства: ДП«Овруцький лісгосп», ДП«Овруцький спецлісгосп», ДП«Словечанський лісгосп», ДП «Словечанський лісгосп АПК», які займаються лісозаготівлею та переробкою деревини.

Основними видами продукції, що виробляється в лісгоспах є - ділова деревина, дрова технологічні, дрова паливні, пиломатеріали обрізні та необрізні, а також вторинна сировина: обрізки, тирса, неліквідні відходи деревини.

За 2012 рік даними підприємствами реалізовано промислової продукції на суму 12549,7 тис.грн.,  вироблено 14,2 тис.м3пиломатеріалів, тоді як наявні у районі запаси лісу дозволяють довести цей показник до 120 тис.м3 в рік.

На території району існує  реальна можливість активно займатись поглибленою переробкою деревини (дошка обрізна, паркетна дошка) та виробництвом меблів.

В результаті лісозаготівлі та переробки деревини лісогосподарськими підприємствами району за минулий рік отримано вторинної сировини – 21430 м3.

В районі працюють біля 23 приватних підприємців, які займаються заготівлею та переробкою деревини. За 2012 рік ним було вироблено біля 7200 м3 пиломатеріалів.

Орієнтовні обсяги відходів деревообробної галузі та лісового господарства по Овруцькому району:

Назва підприємства, адреса

Вид відходів

Обсяг

відходів

за рік

 
 

ДП «Словечанський лісгосп

АПК»

Овруцький р-н,  с.Словечно

Обрізки

2200,0

 
 
 

ДП «Овруцький спец лісгосп»

м.Овруч,  вул. Житомирська,3 5

Неліквідні

відходи

(хмиз, сучки)

6415,0

 
 
 

ДП «Овруцький лісгосп»

Овруцький р-н  с. Дубовий Гай

Відходи

деревини

тирса

2800,0

3800,0

 
 

ДП «Словечанський лісгосп»

Овруцький р-н,    с.Словечно

Неліквідні

відходи

(хмиз, сучки)

8400,0

 
 
 

тирса

3600,0

 

 

   Всього

 

Відходи

деревини

19850,0

 

тирса

7400,0

 

 

Основними напрямами утилізації малоцінної і низькоякісної деревини ­вторинної сировини є використання його у вигляді технологічної і паливної тріски. Технологічна тріска призначається для целюлозно-паперового і меблевого виробництва, виготовлення древесноволоконних і ін. плит. Паливна тріска є основою палива в енергетичних установках для здобуття електричної енергії і тепла.

Паливну тріску в районі не виготовляє жодне підприємство, оскільки сировиною для її виготовлення є неліквідні відходи деревини, які переважно навіть не вивозяться з лісу.

Паливна тріска виробляється з низько – товарної сировини  з низьким коефіцієнтом древесності, спеціальною рубильною машиною, яка є причіпним агрегатом до тракторної техніки. Процес виготовлення ріски представляє собою рубку хмизу та сучків поперек волокон. Рубка паливної тріски проводиться безпосередньо при заготівлі деревини і потребує постійного вивезення продукції з лісу. Вивезення тракторною технікою по причині її зношеності, а також низької підйомності, є високо затратним. Для зменшення затрат на перевезення даної продукції необхідна спеціальна техніка з високою вантажопідйомністю на базі всюдиходів. На даний час ні одне лісогосподарське підприємство району не в змозі забезпечити придбання даного комплексу техніки, а наявна лісовозна техніка перебуває у вкрай занедбаному стані. З дальніх лісництв неліквідні відходи деревини не вивозяться, а забороняються.

В зв’язку з високою ціною на паливно – мастильні матеріали та зношеністю техніки у лісгоспах виробництво паливної тріски для них є економічно – невигідним, тому лісогосподарські підприємства готові реалізувати відходи заготівлі деревини у вигляді сучків, хмизу без переробки та без вивозу з лісу, а також відходи деревообробки у вигляді тирси та обрізків.

Обсяги отримання відходів напряму залежать від обсягів заготівлі та переробки деревини, які в свою чергу обумовлюються попитом на лісопродукцію.

Основною причиною, що гальмує розвиток лісопереробки є незабезпеченість обладнанням та спецтехнікою підприємства, а також необхідність розширення ринку збуту готової продукції.

Негативний вплив на розвиток галузі має відсутність техніки, зокрема, пожежних машин для гасіння лісових пожеж, спецтехніки для будівництва лісових доріг, а також техніки, яка може працювати в умовах заболоченої місцевості.

 


 

До уваги інвесторів!!!

Пропонується до викупу приміщення амбулаторії смт. Першотравневе. Дана будівля - капітальна 4-х поверхнева споруда, загальною площею 13 тис. 872 кв.м.. Балансова вартість приміщення - 500 тис. грн.

 

 

SWOT - аналіз Овруцького району

S (сильні сторони)

W (слабкі сторони)

Наявні в районі лісові ресурси достатні для розвитку деревообробної, целюлозно-паперової та меблевої промисловості, заготівлі та переробки дикоростучих лісових ягід, грибів, лікарських рослин, розвитку туристично-рекреаційної галузі.

Потребують реконструкції існуючі очисні споруди.

Наявність покладів корисних копалин, які можуть використовуватись у сфері енергозабезпечення, будівельній галузі та металургійній промисловості.

Місто потребує будівництва сміттєпереробного заводу.

Водні запаси району достатні для забезпечення функціонування та розвитку промислового розведення риби, туристично-рекреаційних потреб.

Якість дорожнього покриття більшості районних доріг не відповідають стандартам якості та безпеки.

Район на значній площі має лісовий покрив. Загальна площа лісів складає 240,7 тис. га.

Недостатні обсяги фінансування модернізації житлово-комунальної галузі за рахунок бюджету, власних та залучених коштів житлово-комунальних підприємств, низька ефективність діяльності ЖКП.

В цілому сприятливі кліматичні умови.

Недостатній розвиток сфери побутового обслуговування населення, в сільських населених пунктах.

Достатньо розвинена система зв’язку.

Недостатній рівень платоспроможності населення, що не дозволяє вирішувати житлову проблему шляхом індивідуального будівництва або придбання житла на вторинному ринку.

Розвинута мережа автомобільних доріг, загальна протяжність їх складає 580,8 км. По території району проходять дороги Мінськ – Ізмаїл, Овруч – Київ. Залізничні шляхи- Санкт – Петербург- Одеса та Білокоровичі – Чергнігів.

Наявність значної кількості непродуктивних ґрунтів.

Наявність незадіяних виробничих приміщень та об’єктів незавершеного будівництва.

Високий ступінь зносу основних фондів. Велика енергомісткість устаткування та його моральна застарілість.

Наявність потужної сировинної бази для харчової промисловості.

Відсутність інвестиційних фондів.

Можливість залучення до використання земель, власники яких не господарюють самостійно та не використовують їх з передачею в оренду.

Високі банківські кредитні ставки.

Високий рівень освоєння земель, придатних для сільськогосподарського виробництва.

Низькопродуктивна худоба, свині.

Близьке розташування місцевих енергетичних потужностей та мереж.

 

Наявність кваліфікованої робочої сили.

 

Мережа банківських установ у цілому відповідає потребам господарського комплексу.

 

Багатопрофільний сільськогосподарський комплекс

 

 

O (можливості)

T (ризики)

Комплексне використання земель лісового фонду.

Подальша невизначеність із продажем земель сільськогосподарського призначення.

Забезпечення безвідходного використання лісових ресурсів шляхом впровадження сучасних технологій переробки деревини.

Відсутність змін у чинному законодавстві, які б дозволили прискорити та спростити процедуру отримання спеціальних дозволів на користування надрами.

Впровадження сучасних технологій глибокої переробки дикоростучих лісових ягід, грибів, лікарських рослин.

Можливі міжвідомчі неузгодженості в процесі вдосконалення державного управління лісовим господарством.

Розвиток «зеленого» туризму, розвиток рекреаційно-туристичної інфраструктури та системи дорожнього сервісу.

Незначний прогрес в усуненні бюрократичних перешкод, які стримують розвиток господарського комплексу району (складні та тривалі процедури відведення земельних ділянок, видання вихідних даних, розроблення, експертизи та затвердження проектно-кошторисної документації).

Розвиток овочівництва та садівництва.

Підвищення вартості енергоносіїв.

 

Можлива нестабільність та непрогнозовані коливання національної валюти, а також зростання вартості банківських кредитів.

Модернізація існуючих підприємств харчової промисловості та будівництво нових.

 

Виробництво будівельних матеріалів.

 

Впровадження інтенсивних технологій вирощування рослинницької продукції, розширення площ посіву конкурентоспроможних культур.

 

Формування сучасної інфраструктури заготівлі, транспортування, зберігання і реалізації сільськогосподарської сировини та готової продукції.