Досягнення культури Овруччини

       Стало доброю традицієюсвяткувати день працівників культури і аматорів народного мистецтва. І саме на 9 листопада припадає це свято.

      Невпинно летить час, не зупиняючись ні на хвилину. Рік, що минув, у багатьох своїх вимірах був особливим. І в суспільно-політичному та економічному житті, і в процесах духовного, культурного буття суспільства.

      Робота овруцького районного будинку культури була спрямована на активізацію роботи колективів художньої самодіяльності, поповнення їх репертуару новими тематичними творами актуальними на даний час. Це твори про героїв АТО, захисників нашої держави, про вільну незалежну Україну, пісні пам'яті.

      Були проведені тематичні театралізовані концерти до Дня виводу військ з Афганістану, до Дня великої перемоги та Дня Незалежності України, мітинг-реквієм з нагоди Чорнобильської катастрофи та День прапора України.

      Народним театром РБК відбулась прем'єра спектаклю «Казка про Федота» для учнів ПТУ, дітей шкіл міста та жителів Овруччини.

      Починаючи з травня по серпень включно проводився районний огляд-конкурс колективів художньої самодіяльності «Звітує тобі, україно, квітуче Полісся моє!», в якому прийняли активну участь клубні та бібліотечні установи 25 сільських рад району.

       У серпні місяці методичним кабінетом було організовано і проведено районне свято «Грай гармонь» на базі  Можарівського сільського Будинку культури.

       Методичним кабінетом Овруцького РБК протягом року готувалися сценарні розробки до свят, примірний рекомендований репертуар для колективів художньої самодіяльності за жанрами, розроблялися інструктивно-методичні листи, які надавались клубним працівникам району для втілення в практичну роботу.   Успішно пройшла атестація працівників культури району.

     У своїй роботі творчі працівники РБК використовують постійно диференційований підхід до різних вікових категорій населення. Так, для наймолодших наших відвідувачів – дитяча театральна студія, танцювальний колектив. Люди більш зрілого віку із задоволенням відвідують хоровий колектив,духовий оркестр, самодіяльний театр, жіночий вокальний ансамбль, чоловічий квартет, а також є учасниками гуртка солістів-вокалістів, естрадного співу, ВІА «Вручий». 4 колективи художньої самодіяльності районного Будинку культури носять високе звання «Самодіяльний народний». Всього ж в районі їх 8. Це ансамбль «Калина» Першотравневої дитячої музичної школи, Кирданівський  народний самодіяльний хор ім.Ольги Добахової та Словечанський народний хор. Ні один захід не проходить без участі ветеранського народного хору «Гомін». Щира подяка і низький уклін вам, шановні. Будьте щасливими, радісними. Хай міцніє коло ваших прихильників на аматорській сцені.

      Необхідно відзначити  роботу художньої школи під керівництвом директора Кондратчук Тетяни Василівни. Колектив цього закладу постійно покращує та активізує навчально-виховний процес, впроваджує нові методи та форми навчання.

      На протязі минулого навчального року учні школи активно приймали участь у конкурсах та виставках. В обласному етапі Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, присвяченому Шевченківським дням троє учнів школи стали лауреатами, а в конкурсі «Податки очима дітей» учень 5 класу , Рубченко Святослав, став регіональним переможцем. У конкурсі «Моє мальовниче Полісся» Левченко Катерина отримала подяку за оригінальність.

      Приємною подією є вступ випускників школи до вищих навчальних закладів на бюджетну форму навчання. Так, випускниця Залезинська Марина при здачі вступного іспиту по малюнку була кращою серед абітурієнтів Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв. До дня художника вже другий рік поспіль в арт вітальні ЦРБ проходять персональні виставки робіт викладачів ДХШ – Богомазюк Наталії Федорівни та Бирковської Ганни Олександрівни. Проведена підготовка та атестація школи.

        Постійно насичена різноманітними цікавими заходами, які вражають своєю неповторністю, креативністю, естетичним смаком і глибокою любов’ю  до рідного краю і неньки України  робота центральної районної бібліотеки ім. А.С.Малишка.

      З ініціативи центральної районної бібліотеки та директора Поліського державного природного заповідника Сергія Миколайовича Жили шанувальники української вишивки зібрались на свято українського рушника «На рушниковому крилі…» у віддаленому селі Селезівці. Свято проходило під відкритим небом, серед чудових краєвидів, що надало йому особливого колориту. Святкового настрою жителям Селезівки та гостям свята додали і виступи самодіяльних митців – ансамблю «Полісяни» Хлуплянського будинку культури  та  кавалера ордена княгині Ольги ІІ ступеня Віри Воробей.

        Вперше в Овручі в рамках Всеукраїнської молодіжної бібліоночі районою бібліотекою була проведена бібліоніч «Книгою призначена зустріч», наповнена цікавими заходами та конкурсами.  На її початку завдяки скайп-зв'язку учасників бібліоночі привітали колеги та однодумці з Житомирської обласної бібліотеки для юнацтва.

       Близько півсотні учасників з Овруча та сіл нашого району змагалися за право бути кращим у першому відбірковому турі Всеукраїнського конкурсу читців ім. Т.Г.Шевченка, проведеному районною бібліотекою в рамках святкування 200-річчя від дня народження поета. Переможці районного конкурсу Аліна Толкач (вихованка гуртка «Основи журналістики» Овруцької ЦДЮТ) та Аліна Торгонська, учениця Овруцької гімназії, прийняли участь в обласному конкурсі читців, де були відзначені подяками з рекомендаціями до участі у ХХІІІ Всеукраїнському відкритому конкурсі читців ім. Т.Шевченка.

      Мешканці Овруччини люблять поезію і вважають своїм обов’язком заримувати за своє життя хоча б декілька рядків. Самодіяльні поети збираються  у поетичному клубі "Зорепад", що плідно діє при центральній районній бібліотеці. 5 років буде відмічати це об’єднання 21 листопада. Серед любителів поезії і вчителі, і медики, і бібліотекарі, і підприємці, і робітники, і школярі. За час існування клубу 5 учасників видали свої перші збірки, чим порадували прихильників поезії. У 2014 році поетичну збірку "Расплескалась осень" видала Тамара Корнійчук, її підтримав Олександр Толкач збіркою"Якби ж то вічно бути молодому". І обидва автори із Першотравневого. Наші овручани стали  постійними учасниками Всеукраїнського свята поетичного слова "Просто на Покрову" , яке щорічно проходить  у м. Коростені. Ось і цього року ми стали учасниками і призерами цього дійства. Із коростенським літературно – мистецьким об’єднанням "Древлянка" зав’язалася міцна дружба. Голова цього об’єднання, редактор газети "Вечірній Коростень", Віктор Васильчук  допомагає нашим поетам при підготовці і виданні поетичних збірок.

      Найбільшим об’єднанням за інтересами при районній бібліотеці є клуб "Майстриня".  Усі, хто вміє класти на полотні хрестики, або малювати гладдю – можуть стати його учасником. Майстерність рукодільниць нашого району нікого не залишить байдужим. Тільки  за  2014 рік 4 рази їхні роботи були представлені у виставковій кімнаті. А ще були виставки у Житомирі, Коростені і Києві. Так Овруцький  район на Міжнародній виставці від Житомирського земляцтва у Києві 19 жовтня  представляли наші земляки - Майстер народної творчості Людмила Швайдак та майстриня вишивки Ірина Михайлевська. Чудові українські рушники від Майстра народної  творчості Ганни Задорожної поселилися в оселях багатьох овручан та приємно зігрівають серця гостей, яким поталанило отримати їх у подарунок.

      Вулиці  нашого міста із ранньої весни  і до пізньої осені милують око яскравими клумбами. Учасниці клубу "Первоцвіт",  який діє при районній бібліотеці, із радістю пропонують свій посадковий матеріал, діляться красою із жителями міста. Вже традиційними стали ярмарки – продажі квітів від "Первоцвіту", що проводяться весною і восени  біля районної бібліотеки. Купуючи квіти, тут можна отримати і  кваліфіковану консультацію, пораду, підказку.

      Надзвичайно цікаво пройшло в центральній районній бібліотеці свято, присвячене  5-річчю  АРТ-вітальні - "Немов до чистої криниці, де відбивається блакить, іду я в гості до світлиці, щоб зупинить і час і мить". Свято стало справжньою зустріччю добрих друзів і пройшло в атмосфері домашнього затишку.

       Щирі слова присутніх на адресу районної бібліотеки,  промовлені від серця,   додають її працівникам  натхнення на нові творчі ідеї, плани, на пошук нових форм роботи.

       Інтернет – центр  центральної районної бібліотеки надає усі види інформаційних послуг ресурсів інтернету користувачам ЦРБ та працівникам сільських книгозбірень району. Так за сприяння центральної районної бібліотеки  в жовтні 2014 року бібліотека с. В.Хайча перемогла в конкурсі проектів «Бібліотека – громада: відкритий простір», який було оголошено Українською Бібліотечною асоціацією та за підтримки Фонду «Монсанто».       За цим проектом»  бібліотека с. В. Хайча на протязі листопада 2014 р. буде обладнана комп’ютерною та офісною технікою, а користувачі бібліотек отримають безкоштовний доступ до Інтернету за підтримки органів місцевої влади та самоврядування. Також за проектом передбачено поповнення бібліотечних фондів книгами і періодичними виданнями.

      Багато чути хороших відгуків про роботу районної бібліотеки для дітей. Завдяки умілому керівництву з боку її директора Невмержицької Марії Василівни та сумлінності колективу – ця установа знаходиться в хорошому матеріальному стані, проводить змістовну масову роботу, користується авторитетом  і повагою серед учнів, вчителів та жителів району. Читання і книга відіграють особливо важливу роль у житті дорослих. Хороші дитячі книги виховують у дітей почуття прекрасного і роблять їх життя повнішим, цікавішим. З метою  заохочення дітей до читання в бібліотеках України  щорічно проходить Всеукраїнський конкурс «Найкращий читач України». Читачі бібліотеки, учні 6-8 класів є постійними учасниками цього конкурсу. І в цьому році перемогу у 2-му етапі конкурсу здобули найактивніші читачі – це Кабаченко Крістіна, Закомолдіна Аліна та Кот Валерія. Закомолдіна Аліна виборола 2-ге місце в 3-му обласному етапі конкурсу.

Музика – це радість, горе, надія, злість і зрада, і звичайно ж, любов. Учні Овруцької музичної школи на Міжнародному конкурсі молодих піаністів «Слобожанська фантазія» Сумовська Юлія зайняла І місце, в зональних конкурсах ім. Б. Лятошинського Плавшак Марія і Сумовська Юлія зайняли     І місце, Гордаєнко Аня – ІІІ місце. На обласному конкурсі ім. Б.Лятошинського Сумовська Юля, Плавшак Марія – ІІ і ІІІ місце. На обласному огляді-конкурсі сольного виконання Кудіна Іван – ІІ місце, Драгомищенко Нікіта – ІІІ місце.

       Приймають участь в конкурсах і учні Першотравневої музичної школи. Надіємося на такі успіхи і в учнів Словечанської музичної школи.

      Проведена підготовка і атестація всіх музичних шкіл, а Овруцька дитяча музична школа атестована з відзнакою. Батьки учнів задоволені навчанням в усіх школах.

      Творчо і змістовно організовують відпочинок працівники сільських закладів культури. Вони роблять усе, щоб було цікаво, гарно й затишно, щоб після проведення заходів бадьорий настрій не залишав людей.

      Чудові, професійні виставки допомагають організовувати Мала академія народних мистецтв та ремесел (директор Климович М.І.) та ЦДЮТ (директор Кобилинська Н.Л.).

      Щорічно поповнюється матеріальна база закладів культури, підвідомчих установ.

     На протязі року закуплено:

     Для районної бібліотеки для дітей:

-         столи –  5720 грн;

-         монітор з комп'ютерною установкою – 7680 грн;

-         системні блоки – 18 600 грн;

-         віконні ролети – 2 506 грн;

-         радіомікрофон – 820 грн;

-         блок живлення – 2 320 грн;

-         поповнення бібліотечного фонду – 18 946 грн;

Для районної бібліотеки для дорослих ім.А.С.Малишка:

-         поповнення бібліотечного фонду;

-         меблі – 2 760грн;

-         системний блок – 9 300грн;

-         жалюзі – 3 276 грн;

-         монітор – 3 840 грн;

-         блок живлення – 1 160 грн;

-         встановленол пластикові вікна – 11 345 грн;

     Для районного будинку культури:

-         підсилювач – 6 760 грн;

-         акустичні колонки – 21 030 грн;

-         радіомікрофони – 15 688 грн;

-         пульт – 10 535 грн;

ноутбук – 3 000 грн;

-         автономне опалення – 591 191 грн.

     Для художньої школи:

-         меблі – 1 120 грн;

-         металеві грати – 11 970 грн;

Для Овруцької дитячої музичної школи:

-         закуплено новий газовий котел – 17 200 грн;

 

     Для Словечанської дитячої музичної школи:

-         дрова – 3 333грн.

 

 

За матеріалами начальника відділу культури і туризму Ольги Левківської

 

    

 

Повернутись