Хайча зустрічала гостей

У першу неділю червня, коли трави пахнуть у покосах, а в садах наливаються плоди, у жителів Великої Хайчі завжди подвійне свято. Цього дня тут проводиться футбольний турнір на кубок Героя України Миколи Ващука та День села.

Так було і на цей раз. У гострій і напруженій боротьбі, серед багатьох команд, перемогу здобула місева футболна команда «Промінь». А ближче під вечір, біля сільського будинку культури зібралися десятки жителів  Великої Хайчі. Тут відбулося велике театралізоване дійство під назвою: «Моєрідне село!». Відкрилося воно, звичайно, задушевною піснею про рідний край, про Україну. 

Із теплими словами вітань до жителів села звернулися голова районної державної адміністрації Сергій Ковердун та районної ради  Василь Налапій. Вони поздоровили присутніх з Днем села, побажали усім міцного здоров’я, щастя, добробуту та благополуччя.  

Вони також нагородили грамотами і вручили подарунки 90-річній жительці села Ганні Опанасівні Сироватці та подружжю Олександра і Ганни Бортник, котрі відзначили золоте весілля, за активну участь у житті територіальної громади та з нагоди Дня села .  

 З Днем села  земляків привітав і сільський голова  Сергій Божок, який побажав  великохайчанцям доброго здоров’я, гарного настрою, всіляких успіхів,  здійснення всіх бажань. 

 Забігаючи трохи попереду, треба відзначити, що приємних несподіванок на цьому святі було дуже багато. Зокрема, було вшановано найстарішого та наймолодшого жителів села. Без подарунків не залишилися сімейні пари, які п’ятдесят, двадцять п’ять років тому стали на весільний рушник. Не обійшли увагою і ту пару, яка останньою одружилася в селі. 

Все це супроводжувалося чудовими пісенними і танцювальними номерами, які виконували місцеві самодіяльні митці та  учні місцевої школи, про що подбала головний організатор культурно-масової програми і активний учасних виступів на сцені, директор сільського будинку культури Олена Домославська. Тож з вуст людей довелося чути слова подяки на її адресу, без якої свято не було б таким щирим та душевним. 

Одним словом, цей чудовий  весняний день об’єднав людей різного віку, від малого до великого. А ще вкотре підтвердилася істина, що кожна людина — це не відірваний від дерева листок, а продовження певного роду, житель краю, який має свою культуру та історію. 

 Вшанували великохайчанці і земляків, котрі загинули на полі бою, боронячи рідну землю в роки Великої Вітчизняної війни і  східні  рубежі нашої країни, хто вступив у двобій з мирним атомом, що вийшов з-під контролю людини. До пам’ятників їм учні поклали живі квіти. 

Іван ДУБНИЦЬКИЙ, редактор газети «Овруцький голос»

На знімках:на День села у Великій Хайчі

Фото автора

Повернутись