І вічним буде слово Кобзаря

День народження Великого Кобзаря, пророка українського народу , прийшла сьогодні вшанувати громадськість міста.  Корзини квітів, полум’яні виступи, прониклива, знайома усім з дитинства поезія Шевченка… Все це , рясно освячене дощем із неба, - як символ вічного прагнення українців до волі, до правди, до єднання.

Єднання заради спільної мети : збереження суверенної, незалежної України.  А ще – заради свободи і життя великої патріотки, молодого символу боротьби за право називатися українцем, - Надії Савченко.

Досить символічним є те, що саме у день народження Тараса Шевченка по всій Україні, в тому числі і в Овручі, пройшла акція підтримки відважної льотчиці, як в знак протесту оголосила сухе голодування.  І мимоволі постає питання : чи готовий Путін стати в світовій історії «людиною,  по вині котрої загинула член ПАРЕ, народний депутат України, Герой України, офіцер Надія Савченко?»

Бо, дивлячись на цю надприродньо сильну жінку, згадуєш слова Кобзаря :

«Я так її, я так люблю

Мою Україну убогу,

Що прокляну святого Бога,

За неї душу погублю!»

 

         «Але Україні потрібні живі герої, тому ми маємо написати спільне звернення до Надії, аби вона припинила голодування, - зазначив у своєму виступі  Юрій Дивинський, перший заступник голови адміністрації, - бо надто багато життів уже покладено на шальки терезів. І український народ, і правозахисники, і вся передова світова спільнота мають докласти максимум зусиль, щоб це судилище нарешті припинилося».

         Віримо, що  із визволенням Надії стане міцнішою наша віра й надія на те, що « на оновленій землі врага не буде, супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люде на землі».

Повернутись