Наша сила – в єдності й любові до Вітчизни

Захист держави від зовнішнього агресора - справа виключно військових, людей, які цьому навчені. Але іноді, як би пафосно це не звучало, на захист Батьківщини має стати вся країна.

На жаль, у ході заходів, спрямованих на підтримку й посилення боєздатності України, виникали певні труднощі. Однією з причин стала недостатня інформаційна підтримка всередині країни, з іншого боку - масована інформаційна атака ззовні.

Однак, за порівняно невеликий термін Україна змогла створити досить могутню систему протидії агресії  Росії на Донбасі. Проте, як казали древні мудреці, найнеприступніші ворота відкриваються зсередини.Події, що відбуваються на сході, черговий раз послужили  нагадуванням про те, що значна чисельність місцевого населення, яка підтримує російських агресорів та «рідних ополченців», діяла та діє проти власної армії та, відповідно, держави, у якій проживає.

 Поряд з військовими діями на сході , на території України триває ще одна війна – інформаційна. ЇЇ ми також не маємо права програти. Чимдалі більше  стає очевидним, що для захисту України від агресії з боку сусідів необхідно спільно виробити і розповсюдити ідеологію захисту країни. Щоб кожен знав, що особисто йому робити у лиху годину.

 Мешканці району й області неодноразово підтверджували дієвими заходами свою єдність із армією. Лише у відділеннях Ощадбанку викуплено 200 Сертифікатів казначейського зобов’язання «Військові». Суттєвою підтримкою стало введення так званого «військового податку». Так, станом на 01.11.14 лише в Овруцькому районі зібрано 986 тис.200 гривень. Окрім того, активно працюють волонтери, підприємства району, громадські організації надають благодійну допомогу як мобілізованим, так і їх родинам. Нещодавно ще з одним вантажем гуманітарної допомоги в зону АТО їздив В’ячеслав Бортник, Норинський сільський голова. Він доставив нашим воякам продукцію, як кажуть, «від села, від городу», а також теплі речі, білизну.

На території Житомирської області знаходиться Центр електрогазового та автотехнічного забезпечення Повітряних Сил Збройних Сил України,  який спеціалізується на зберіганні, ремонті та постачанні автомобільної та спеціальної техніки для потреб українського війська. Завдяки його фаховим спеціалістам вдалося перебазувати з анексованого Криму на материкову Україну 52 бойових літаки.

Зараз у Центрі знаходиться техніка, яка потребує ремонту, ремонтується, і вже відремонтовані машини. За словами командира військової частини полковника Ярослава Лермана, станом на 22 жовтня Центр видав 803 одиниці відремонтованої техніки.

Центр є унікальним, бо знаходиться у п’яти пунктах постійної дислокації, що дає змогу забезпечувати технікою війська за територіальним принципом. У зоні проведення антитерористичної операції зараз ремонтує техніку вже друга бригада, а найближчим часом на схід країни вирушить третя група ремонтників, аби змінити там своїх колег. Машини не просто ремонтують, а й модернізують.

Пріоритетним завданням держави є питання соціального захисту сімей учасників антитерористичної операції. Зокрема, Указом № 835 "Про невідкладні заходи щодо забезпечення додаткових соціальних гарантій окремим категоріям громадян" передбачається, що Кабінет Міністрів має розробити і внести на розгляд Верховної Ради законопроекти про соціальний захист осіб, які захищали незалежність України і брали безпосередню участь в АТО у складі добровольчих батальйонів, та членів їх родин; а також про зміни до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо надання права на вступ поза конкурсом до вищих навчальних закладів вказаних осіб. Держава бере серйозні зобов’язання перед тими, хто захищає її від ворога.

Переконаний, що патріотизм і спільне прагнення відстояти незалежність і територіальну цілісність України допоможуть нашим військовослужбовцям перемогти і повернутися додому живими і здоровими. Наша сила – в єдності й любові до рідної Вітчизни.

Т.в.о. голови адміністрації             Олег Ващенко

Повернутись