Омельчук Віктор Якович - ювіляр

14 квітня відсвяткував свій 60-річний ювілей наш земляк знаний в Україні виконавець-баяніст, лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів і фестивалів, артист тріо баяністів «Гармонія», викладач-методист Житомирського музичного училища ім. В.С. Косенка Омельчук Віктор Якович.

Народився 14 квітня 1956 року в м. Овруч Житомирської області.

У 1980 році закінчив Київську державну консерваторію ім. П.І. Чайковського.

Віктор Якович розпочав свою трудову діяльність у 1974 році викладачем по класу баяна музичної студії ЗОШ №17 м. Житомира, а з 1982 року до сьогодні працює на посаді викладача Житомирського музичного училища ім. В.С. Косенка.

У 1986 році разом із колегами В. Губановим та В. Богорядовим засновує тріо баяністів «Гармонія» - самобутній колектив, один із небагатьох у цьому жанрі професійних камерних ансамблів в Україні. У складі тріо баяністів Омельчук В. Я. багато концертує по Україні та за її межами (Білорусія, Бельгія, Італія, Німеччина, Росія, Франція). Участь у тріо баяністів поєднує з концертною діяльністю в ансамблі народних інструментів «Фантазія» музичного училища.

Омельчук В.Я. постійний член Президії асоціації баяністів та акордеоністів України при Всеукраїнській Національній музичній спілці, голова Асоціації баяністів обласного відділення ВНМС, ініціатор та організатор проведення у Житомирі фестивалів баянного, акордеонного та народно-інструментального мистецтва на Поліссі, постійний голова журі Регіонального конкурсу юних баяністів  ім. А. Білошицького у м. Коростень.

З 1989 року Віктор Якович очолює відділ народних інструментів Житомирського музичного училища ім. В. С. Косенка, а з 2004 р. – викладач-методист училища. Він є взірцем для студентів класу, професійна підготовленість яких дає можливість продовжувати освіту у вищих навчальних закладах України та плідно працювати на ниві музичного мистецтва. Підготував більше п’ятдесяти висококваліфікованих випускників, серед яких дипломанти та лауреати Всеукраїнських оглядів-конкурсів (Леонов В., Литвинчук Ю., Лозко М., Невмержицький Р., Тимошенко М., Криволапова А.) та міжнародних конкурсів (Завадський І., Виговський Б).

Про яскраву індивідуальність виконавського стилю В. Омельчука, його віртуозність та професіоналізм свідчать почесні відзнаки за високі творчі досягнення – Ι премія та звання лауреата у категорії сольного виконання, «Гран-прі» у складі тріо баяністів Міжнародного конкурсу ім. Горні Крамера (Італія, 1998 р.), І премія та звання Лауреата ΙΙ Всеукраїнського конкурсу «Зірки баяна на Запоріжжі» (Запоріжжя, 2002 р.), ΙΙ премія та звання Лауреата конкурсу «Акорди Львова» (2006р), І премія та звання Лауреата конкурсу «Премія м. Ланчіано» (Італія, 2012 р.)

 

 

Повернутись