Перемога, свята Перемога!

День Перемоги – всенародне свято . 9 травня було й лишатиметься в серці кожного українця болючим спогадом гіркої втрати та великою радістю від перемоги у найкривавішій війні, яку довелося пережити українському народові. Немає родини, яку б не зачепила ця біда. За різними даними загальні демографічні втрати України - включно з убитими, жертвами концтаборів, депортованими, евакуйованими й тими, що рушили у вигнання разом із відступаючими нацистами, - становлять не менше 14 млн.

Тож цього дня на Овруччині вшановували сивочолих ветеранів, які відвойовували ту довгоочікувану перемогу; згадували усіх, хто поліг смертю хоробрих, над ким височіють обеліски, хто похований у братських могилах…

Зранку голова адміністрації Юрій Дивинський, міський голова Іван Коруд, представники ветеранських організацій поклали квіти до всіх пам’ятних знаків міста воєнних часів, віддали належну шану загиблим воїнам УПА, вшанували пам'ять учасників АТО, що полягли на Сході України. На мітингу, що традиційно відбувся на військовому кладовищі , митрополит Віссаріон провів молебень за усіма загиблими у роки Вітчизняної та сучасної, такої несподіваної для нас війни.

Урочисто йшла колона центральною вулицею міста, раз по раз зупиняючись, аби покласти квіти та віддати шану всім, хто стояв на захисті миру в Україні.

Людно було на площі Соборній, біля меморіалу Слави та Вічного Вогню. Щирі слова подяки на адресу ветеранів пролунали із вуст Овруцького міського голови Івана Коруда, депутата обласної ради Сергія Ковердуна, довіреної особи народного депутата Володимира Арешонкова Віктора Гриневича, голів ветеранських організацій Овруччини, поділилися спогадами й самі учасники тих подій.

«Ми пам’ятаємо, якою страшною трагедією була Друга світова війна, - зазначив у вітальній промові голова адміністрації Юрій Дивинський. -  Ми пам’ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями об’єднані нації. Ми пам’ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. І ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона — запорука неминучості нашої перемоги сьогодні».

По завершенню мітингу всі присутні частувалися кашею, а на ветеранів чекав обід та «наркомівські» 100 грамів.

Пам'ять. Шана. Повага. Це потрібно не мертвим, це потрібно живим. Щоб ніколи не повторювати помилки. Щоб був мир. І любов. І злагода. В кожній родині і в кожній країні.

Повернутись