Подбайте про свою безпеку

ШАНОВНІ ГОСТІ ТА МЕШКАНЦІ РАЙОНУ!

В зв’язку з сухою спекотною погодою  Овруцький районний відділ Управління ДСНС України у Житомирській області попереджає про велику небезпеку пожеж в екосистемах району. Особливо на відкритій місцевості, де швидкість поширення вогню надзвичайно велика. У населених пунктах спалювання трави, стерні залишків сухої рослинності на сільгоспугіддях може перерости в неконтрольоване горіння і нести загрозу знищення житлових будинків і життя людей, а також можливий перехід на торфовища та лісові масиви району.

Крім того, пожежі у природних екосистемах пов’язані не тільки з економічними збитками, завданню шкоди довкіллю, а й призводять до трагічних випадків із загибеллю людей. Так вже в цьому році внаслідок таких пожеж, а саме при випалюванні сухої рослинності  загинуло троє мешканців нашого району.

У зв’язку з цим, закликаємо мешканців району дотримуватись правил пожежної безпеки у населених пунктах на відкритих територіях, сільськогосподарських угіддях та під час перебування безпосередньо у лісових масивах.

Не випалюйте суху траву, не розводьте багаття в лісі, не створюйте смітники в лісі та на прилеглих територіях, тим більше, не підпалюйте їх. Адже це призводить до масштабних пожеж та трагічних наслідків.
За сухої погоди достатньо найменшої іскри, щоб спалахнуло велике полум’я, особливо у хвойному лісі. Забороняється розпалювати багаття на торфовищах, поблизу копиць сіна, скирт соломи. Пожежну небезпеку становлять і старі пні та сушняки.

Слід дуже пильно наглядати за дітьми, адже, користуючись свободою, вони можуть підпалити чагарник чи сушняк. Їхні пустощі з вогнем – дуже небезпечні.

Крім того суха спекотлива погода – це також відпочинок на водних об’єктах району, адже майже кожен мешканець, а особливо діти маючі вихідний, відпустку або просто вільний час щоб врятуватися від спеки поспішають до водойм. Тому під час відпочинку на водоймах обов’язково потрібно пам’ятати, що недотримання «Правил охорони життя людей на водних об’єктах» може призвести до травмування  чи навіть  загибелі (утоплення) людей на водних об’єктах особливо перебуваючих в нетверезому стані.

  Пам’ятайте, що ваша безпека насамперед залежить від вас самих.

 

Юрій Кушнерчук

Головний інспектор Овруцького РВ

Управління ДСНС України

у Житомирській області

Повернутись