Про адміністративно-територіальні зміни на Житомирщині

Житомирщина – одна із перших областей України, яка підтримала реформу місцевого самоврядування і децентралізації влади та активно включилася в процес об’єднання територіальних громад.

 12 серпня Кабінет Міністрів України затвердив Перспективний план формування територій громад Житомирщини, яким запропоновано сформувати в області 37 спроможних об’єднаних територіальних громад.

Рішенням сесії обласної ради, яка відбулася 14 серпня,  було утворено перших 8 об’єднаних територіальних громад та призначено в них перші місцеві вибори рад та керівників громад на 25 жовтня 2015 року – одночасно з черговими місцевими виборами.

Зокрема, депутати обласної ради підтримали утворення Народицької, Червоненської, Новоборівської, Іршанської селищних територіальних громад; Потіївської, Тетерівської, Високівської, Дубрівської сільських територіальних громад.

Новостворені територіальні громади об’єднали 147 населених пунктів 45 місцевих рад із семи районів області – Андрушівського, Баранівського, Володарсько-Волинського, Житомирського, Радомишльського, Черняхівського та Народицького.

«Це ті територіальні громади, які першими пройшли всі  етапи процесу об’єднання відповідно до встановленої діючим Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад»  процедури – ініціювання, громадське обговорення, проведення сесій місцевих рад, отримання висновків про дотримання Конституції та законам України» - пояснив голова Житомирської оласної державної адміністрації Сергій Машковський.

Керівник області розповів, що новостворені  громади матимуть суттєві переваги відносно тих громад, які не об’єдналися. Адже новий фінансовий рік об’єднані територіальні громади розпочнуть з реально новими повноваженнями та ресурсами. Крім того, їм як пілотним територіальним громадам у повному обсязі буде надано допомогу з Державного фонду розвитку на реалізацію корисних соціально-економічних проектів на території їхніх громад. Вони виходять на новий рівень взаємодії з Державним бюджетом України, отримують державні субвенції (на освіту, медицину, базовий територіальний розвиток) та дотації.

Для тих територіальних громад, які не встигли подати пропозиції щодо об’єднання до 15 серпня, можуть розпочинати це робити вже сьогодні – ініціювати, проводити сесії, робити подання. Таким громадам доведеться двічі проводити вибори до місцевих рад: 25 жовтня та за 70 днів після об’єднання громад та оголошення в них виборів рад та голів громад.

«Процес об’єднання на Житомирщині мають пройти ще 29 із 37, затверджених у Перспективному плані формування територій громад області. Краще для них буде, коли вони об’єднаються ще в цьому році »-, зауважив Сергій Машковський.

Наступна чергова сесія, яка може розглянути подання щодо об’єднання громад, відбудеться 10 вересня 2015 року.

Зокрема, у переліку до об’єднання сьогодні такі територіальні громади:

-         Андрушівська міська;

-         Довбиська селищна;

-         Гришковецька селищна;

-         Вол.- Волинська селищна;

-         Ємільчинська селищна;

-         Барашівська селищна;

-         Житомирська міська;

-         Сінгурівська сільська;

-         Станишівська сільська;

-         Бондарівська сільська;

-         Лісвщинська сільська;

-         Коростенська міська;

-         Лугинська селищна;

-         Любарська селищна;

-         Гранітненська селищна;

-         Чопорвицька селищна;

-         Овруцька міська;

-         Словечанська селищна;

-         Олевська міська;

-         Корнинська селищна;

-         Радомишльська міська;

-         Романівська селищна;

-         Миропільська селищна;

-         Ружинська селищна;

-         Червоноармійська селищна;

-         Чуднівська міська;

-         Великоровинецька селищна;

-         Іванопільська селищна;

-         Краснопільська сільська.

У більшості з цих громад процеси до об’єднання тривають ,у деяких – навіть у активній фазі.

Ті громади, які потрапили у перелік спроможних територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України, будуть розпочинати проходження процедури об’єднання з самого початку – відповідно до Методики формування спроможних територіальних громад. Тобто потрібно знову подавати паспорти громад, соціально-економічні обрахунки, проходити експертизу фахівців, вносити відповідні зміни до Перспективного плану, і чекати затвердження.

Зокрема, таку процедуру будуть проходити такі громади:

-         Баранівська міська;

-         м. Бердичева;

-         Брусилівська селищна;

-         Ставищенська сільська

-         Коростишівська міська;

-         Новоград-Волинського району;

-         м. Малина;

-         Попільнянська селищна;

-         Черняхівська селищна;

-         Головинська селищна. 

Повернутись