Продовжуємо працювати над ліквідацією лісових пожеж в Овруцькому районі

Навіть у Великдень рятувальники продовжують боротися з вогнем, який з 16 квітня лютує в лісах Овруцького району. За інформацією управління ДСНС України в Житомирській області, станом на 15:00 19 квітня силами ДСНС надається допомога працівникам лісгоспів на території 4 лісових господарств (ДП «Овруцьке ЛГ», «Овруцьке СЛГ», «Словечанське ЛГ» та «Словечанський лісгосп АПК») щодо гасіння окремих осередків тління трав’яного настилу, пеньків та деревини. Залишається 9 осередків горіння, з яких 5 локалізовані, а на 4-х осередках продовжуються роботи щодо обмеження їх розповсюдження.

19 квітня, на місця подій  разом із рятувальниками працює і голова ОДА Віталій Бунечко. Так, у святковий для всіх день в Овруцькому районі відбулося засідання оперативного штабу з протидії лісовим пожежам, за участі керівника Офісу Президента Андрія ЄрмакаМіністра внутрішніх справ Арсена Авакова та секретаря РНБО Олексія Данілова.

«Під час наради доповів керівнику Офісу Президента України про ситуацію на теперішній час. На сьогодні більше тисячі рятувальників, працівників лісгоспів та понад 100 одиниць техніки працюють, щоб запобігати розповсюдженню вогню. До роботи також долучаються місцеві жителі постраждалих сіл. Переконаний, що сил і засобів цілком достатньо для того, щоб загасити лісові пожежі. Крім того, проаналізували можливі версії виникнення пожеж, що тривають від 16 квітня. Одна із них – підпал сухої трави та сміття на території приватних домогосподарств та невідповідальне ставлення власників земельних ділянок», – зазначає Віталій Бунечко.

Нагадаємо, що пожежі в Овруцькому районі почалися ще з 16 квітня і досі не ліквідовані загоряння на всіх ділянках. Рятувальники, лісівники та представники влади працюють в епіцентрі подій цілодобово. Так, силами ДСНС спільно з лісовими господарствами не допущено знищення будівель і споруд у 6 населених пунктах: смт Першотравневе, с. Виступовичі, с. Рудня, с. Дівошин, с. Слобода та с. Ясинець.

 

У відселених населених пунктах (с. Острови, с. Личмани, c. Магдин, с. Середня Рудня, с. Нижня Рудня та с. Верхня Рудня) вогнем знищено 39 будівель, окремі з яких самовільно використовувалися населенням як дачні ділянки, врятовано 45 будівель. До боротьби з вогнем до Житомирщини направили рятувальників з Івано-Франківської та Тернопільської областей. 18 квітня три літаки скинули з повітря на осередки пожеж 168 тон води.

Нагадаємо, що за інформацією Міністерства внутрішніх справ України, Арсен Аваков розповів, що розглядається дві версії виникнення пожеж на Житомирщині – суховії та навмисний підпал.

Повернутись