Реформа у системі освіти : можливості та реалії

Реформа у системі освіти : можливості та реалії

Днями голова адміністрації Юрій Дивинський  провів робочу зустріч із керівниками загальноосвітніх шкіл та дошкільних навчальних закладів району.  Основною темою розмови стали нові підходи до реалізації реформи у системі освіти. Відповідно до запропонованої  міністерством освіти  концепції “ Нової української школи ” передбачається, що вже у 2020 році для успішного працевлаштування будуть потрібні такі навички, як уміння вирішувати складні завдання, критичне мислення, креативність, емоційний інтелект тощо.

З огляду на те, що вимоги до реформування системи освіти стають дедалі вищими, навантаження з питань управління та адміністрування , в першу чергу, лягатиме на директорів шкіл та, певною мірою, на завідувачів дитячих садків. Звичайно ж, аби не втратити кваліфікаційний рівень, директор має здійснювати й викладацьку діяльність, однак педагогічне навантаження його має бути мінімальним. На думку керівника району, варто  було б ввести й вікові обмеження для педагогічних працівників та керівного складу навчальних закладів.

Законодавством такі обмеження не передбачено. Але кожен досвідчений педагог із великим досвідом роботи із розумінням повинен ставитися й до питання працевлаштування молоді. Спеціалістам, які щойно отримали диплом, вкрай необхідна допомога , мудра настанова того, хто більшу частину свого життя присвятив справі навчання та виховання дітей. Але не менше того їм потрібно відчувати себе значимими для держави, яка дала їм освіту, їм дуже важливо мати перше робоче місце із відповідним педагогічним навантаженням.

Було б цілком логічним, аби кожен з нас, дивлячись на випускників , бачив не конкурента в гонитві за годинами педнавантаження, а свою дитину чи онука, який потребує робочого місця та можливостей для самореалізації.

Голова адміністрації зазначив, що він в жодному разі не спрямовує нікого на жодні утиски, однак сподівається на розуміння того, що сорок молодих спеціалістів, що звернулися до відділу освіти за працевлаштуванням, не залишаться сам на сам зі своїми дипломами. Давайте разом подбаємо про майбутнє наших дітей!

Повернутись