Рух транспорту через «Виступовичі» продовжується

На Житомирщині продовжує діяти безперешкодний рух транспорту через пункт пропуску «Виступовичі» в Овруцькому районі.

 Станом на 19.00 год. 28 лютого з метою транзиту через територію Житомирської області пройшли митне оформлення у «Виступовичах» 22 вантажівки з російськими номерами.

 За словами першого заступника голови Овруцької райдержадміністрації Юрія Дивинського, рух всіх вантажівок через пункт пропуску державного кордону «Виступовичі» продовжується. Жодних конфліктів та блокування руху транспортних засобів не відбувалося.

 Житомирщина виконує всі зобов’язання з забезпечення безперешкодного транзиту. Тобто, перевізники, задіяні в транзитних перевезеннях, можуть здійснювати поїздки в напрямку країн Європи та Азії, маршрути до яких пролягають через територію РФ. Нагадаємо, українська сторона відновила дію своїх транзитних дозволів з 0:00 годин 25 лютого 2016 року.

 «Коли фура йде транзитом під російськими номерами, це не означає, що там російський водій, що вона везе товари російського походження або належить росіянину. Її власником може бути транснаціональна компанія, яка має офіс в РФ, як і в Україні, і просто така в цих перевезень логістика. В Україні десятки тисяч осіб задіяні в транзитних перевезеннях на всьому євразійському просторі. Через призупинення транзиту всі ці люди були позбавлені можливості заробляти гроші і годувати свої сім’ї», - неодноразово наголошував Мiністр інфраструктури Андрій Пивоварський.

 Міністерство інфраструктури закликає тих перевізників, які зупинили свої транспортні засоби, остерігаючись блокади, продовжувати рух. Це можна зробити, змінивши маршрут для об’їзду вказаних точок, або замовляти супровід спеціалізованими автомобілями Національної поліції на пунктах пропуску державного кордону. Для цього при перетині пункту пропуску потрібно звернутись до митників чи прикордонників, які надають інформацію та допомагають замовити супровід Національної поліції України.

 Довідково: Протягом минулої доби через пункт пропуску «Виступовичі» на територію області заїхало 42 вантажівки з російськими номерами, виїхало – 4; українських фур заїхало 25 та виїхало 15.

 В Міністерстві інфраструктури України діє Оперативний штаб, який повністю контролює ситуацію та готовий надати роз’яснення і підтримку з питань транзиту територією України.

 Координатор Оперативного штабу від Міністерства інфраструктури Роман Хміль, тел. 096-804-3530. Також можна телефонувати на гарячу лінію Мінекономрозвитку цілодобово. Контактні телефони гарячої лінії Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, що координує заходи з врегулювання проблемних питань транзитних перевезень до/з Російської Федерації: +38-044-200-4438 або +38-067-828-2034.

За інформацією прес-служби ОДА

Повернутись