Щоб запобігти бурштиновій лихоманці

Вчора, 9 липня,  у райдержадміністрації відбулося засідання комісії з питань протидії незаконному видобутку бурштину. Ця тема є досить серйозною для Овруччини, адже ні для кого вже не секрет, що райвідділ МВС України у Житомирській області постійно здійснює рейди  на території Сирницького лісництва.

За інформацією Володимира Башинського, начальника Овруцького РВ УМВС, в районі зафіксовано п’ять фактів незаконного видобутку бурштину. В ході оперативних дій вилучено 7 мотопомп, 7 автомобілів, 1 квадроцикл, 230 г бурштину. Крім того, під час документування фактів незаконного видобутку бурштину працівниками Овруцького районного відділу у мешканця м. Житомира було виявлено та вилучено бойовий пістолет Токарєва. Матеріали за вказаними фактами вже направлено до суду, за останнім фактом особу вже притягнуто до відповідальності.

На даний час сформовано три мобільні групи, які працюють в напрямку недопущення подібних фактів варварського винищення природного середовища та розповсюдження бурштинового бізнесу із «присмаком» криміналу.

«Ми не маємо морального права закривати очі на те, що окремі «ділки» винищують ліси, залишаючи нащадкам пустелю, збагачуються, нехтуючи законодавством, створюють реальну загрозу безпеці населення, охороняючи прибуткові ділянки зі зброєю в руках, - зазначив голова адміністрації Сергій Ковердун.  – Це не означає, що видобуток бурштину потрібно зупинити. Його треба перевести у законне русло, забезпечивши дотримання всіх норм виробництва та, в першу чергу, - норм безпеки праці».

На превеликий жаль, місцеве населення не розуміє всіх наслідків такого «клондайку» : розкопуються пласти землі, які несуть небезпеку зсувів та обвалів, забираючи в безодню людські життя, винищується ліс, важка праця за копійки одних стає мільйонними статками інших.

Просимо усіх небайдужих до подальшої долі  району про факти видобутку бурштину, появи в селах незнайомих осіб (особливо – зі спецтехнікою) повідомляти райвідділ міліції.

Повернутись