Сільськогосподарським підприємствам про застосування пестицидів та агрохімікатів

Сільськогосподарським  підприємствам 

про  застосування  пестицидів  та  агрохімікатів.

 

         Овруцьке  районне  управління  Головного  управління  Держпродспоживслужби  в  Житомирській  області  попереджає, що при неправильному застосуванні пестицидів можна завдати значної шкоди не тільки навколишньому середовищу, а й здоров'ю людини. При роботі з засобами захисту рослин необхідно неухильно дотримуватись правил безпеки.

         Персональну відповідальність за дотриманням законодавства при роботі з пестицидами несе керівник господарства.    

     Асортимент, засоби, сфера застосування пестицидів, норми, кратність обробок повинні відповідати «Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні» і Доповненнями до нього.

        Обробка рослин та інших об’єктів повинна здійснюватись суворо за показаннями з обов’язковим врахуванням економічного порогу шкідливості (ЕПШ), ступеню розвитку хвороб рослин і бур’янів, а також прогнозу погоди.

        Використання пестицидів в окремих галузях народного господарства повинно здійснюватись у відповідності з державними санітарними правилами ДСП 8.8.1.2.001-98  «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві»,«Державні санітарніправилаавіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України».

         До всіх видів робіт, пов’язаних із застосуванням пестицидів, робітники повинні допускатися по наряду при наявності допуску  та посвідчення на право роботи з пестицидами і медичної книжки встановленого зразка. 

        Всі роботи з пестицидами слід проводити в ранні ранкові і вечірні години при мінімальних висхідних повітряних потоках. Як виняток, допускається проведення обробок у денні години у похмурі і прохолодні дні з температурою навколишнього повітря  нижче + 10оС. 

        Завчасно, але не менше ніж за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки, адміністрація господарств сповіщає населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об’єктів про місця, строки і методи застосування пестицидів. У період проведення робіт у радіусі 200 м від меж ділянок, що обробляться повинні бути встановлені попереджувальні написи.

         У зоні роботи з пестицидами необхідно обладнати місця для відпочинку і приймання їжі, які забезпечуються бачками з питною водою, рукомийником і медичною аптечкою. Це місце повинно розташовуватися не ближче 200м від меж застосування пестицидів.

           Зона санітарного розриву від населених пунктів , тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт по догляду за сільгоспкультурами, водойм і місць відпочинку при штанговому  авіаційному 1000 м.

           Під час виконання робіт по застосуванню ЗЗР потрібно звернути особливу увагу  по недопущенню загибелі медоносних бджіл . Адміністрація господарства попереджає пасічників  не пізніше ніж за три доби до початку обробки в радіусі 10 км розміщення пасік, при цьому повідомляє точну дату обробки,  територію і культури, що будуть оброблятися, назву препарату і методи його застосування, ступень і строки дії токсичності препаратуі вказівку щодо строку ізолювання бджіл.

         Тривалість роботи з пестицидами І і ІІ класу небезпеки не повинна перевищувати 4 год. з іншими - 6 год. на добу з доробкою іншої частини робочого дня на операціях не пов’язаних із застосуванням пестицидів.

         Дороботи з пестицидами не допускаються особи, що не досягли

18 років, вагітні і жінки, що годують,  а  також  особи, що мають  медичні  протипоказання.

       Особи, що контактують із пестицидами зобов’язані використовувати засоби індивідуального захисту: спецодяг, спецвзуття, рукавиці, захисні окуляри, респіратори або протигази.

        Під час роботи з засобами захисту рослин забороняється курити, вживати алкоголь та їжу.

        Порушення Законів України «Про захист рослин», «Про пестициди і агрохімікати», «Про  бджільництво» тягне за собою цивільну, дисциплінарну, адміністративну або кримінальну відповідальність.

 

Начальник  відділу державного

нагляду  за  дотриманням 

санітарного  законодавства                                            Н.М.Пестич

Повернутись