Станьте щасливими батьками – усиновіть дитину

Кожна людина бере свій початок в родині. Мабуть у кожного з нас є гарні спогади про дитячі роки, про батьківські обійми, про любов та ніжність, про рідний дім, куди завжди хочеться повертатись… І все  це здається так природньо, як і повинно бути. Та, на жаль, не всім дітям судилося зростати у родині, отримати законні любов та ласку, отримати досвід та сили, які так потрібні в дорослому житті, навіть мати дім, куди можна було б повернутись. Навіть у нашому досить високорозвиненому, цивілізованому  суспільстві є діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, яким так бракує таких, здавалося б, простих речей. І хоч останнім часом ця тема стала дуже актуальною в державній політиці, все одно, мабуть, немає жодної області чи району, де не було  б обездолених дітей. На сьогоднішній день на обліку в службі у справах дітей Овруцької РДА перебуває 128 дітей, позбавлених батьківського піклування.  Так, більша частина цих дітей влаштована у так звані сімейні форми виховання (під опіку –89 дітей, в прийомні сім`ї та дитячі будинки сімейного типу – 20 дітей). Та хотілося б, щоб кожна дитина знайшла свою родину, тим більше, що кількість обездолених дітей весь час зростає.

          В усьому світі пріоритетною формою влаштування дітей є усиновлення, тобто прийняття у сім`ю дитини на правах народженої, з усіма правами та обов`язками, як з боку дорослих, так і з боку дитини. Лише за 2014 рік по Україні було усиновлено 2115 дітей: з них 3 дитини в Овруцькому районі. Вже за січень-квітень 2015 року в Овруцькому районі 1 дитина відчула батьківську турботу та любов. Відповідно до сучасного законодавства, якщо громадяни бажають усиновити дитину, вони повинні перебувати на обліку в службі у справах дітей за місцем проживання, попередньо зібравши пакет документів та написавши заяву. Усиновлення здійснюється у судовому порядку, тобто суд розглядає заяву майбутніх усиновлювачів і приймає щодо цього відповідне рішення. Кількість дітей при усиновленні законодавство не обмежує. Разом з тим, усиновлення є складним емоційним процесом і важливим є рівень готовності прийняти дитину чи дітей з їхніми потребами та особливостями характеру, станом здоров’я і досвідом життя, здатності допомогти дитині, не лаштуючи її під себе, а за потреби - змінюватись самому. Виховання в сім’ї – велика праця: фізична, коли мати доглядає за дитиною, психологічна, коли йдеться про її духовний розвиток. Дитина, яка зростає в сімейному оточені, свідомо вчиться бути такою, як мама і тато, брати та сестри – це є головним фактором, що формує її подальше життя.

Діти-сироти - це дзеркало суспільства, трагедія держави. Але змінити ситуацію можете саме ви! Рішення про усиновлення може стати одним з найкращих рішень у вашому житті, якщо ви приймаєте його з правильною мотивацією. Ви будете щасливими батьками, якщо усвідомите основне своє прагнення – ДОПОМОГТИ ДИТИНІ, наповнити своє життя турботами малої дитини, її проблемами. Отож, якщо ви хочете подарувати любов та тепло обездоленій дитині, звертайтесь до служби у справах дітей овруцької райдержадміністрації за адресою: вул.. Радянська, 31а, м. Овруч, тел.4-23-79

 

  Спеціаліст І категорії сектору

 опіки та піклування служби у справах дітей

Овруцької райдержадміністрації

Романенко С.І.

Повернутись