Святкуймо День вишиванки разом!

Для українців вишиванка – це не просто одяг. Це щось дуже особливе: особисте, рідне, навіть святе. Вишивка – як символ, який зберігає нашу історію, давнє мистецтво наших предків, душу нашого народу.

Сьогодні в Україні відзначається День вишиванкиОдягніть цього дня свою вишиванку на роботу і навіть вдома. Генетичний код єднає нас, не дивлячись на те, що у 2020 році День вишиванки проходитиме в режимі онлайн.

 

П’ять причин одягнути вишиванку:

  1. Вишиванка – це зручно та гарно.

Вишиванка з натуральних тканин, особливо з льону, це максимально зручний та комфортний одяг як для дорослих, так і для дітей. Льон добре пропускає вологу, не токсичний, гіпоалергенний.

 

  1. Універсальність.

Вишиванки ідеально поєднуються як з джинсами, так і з діловими костюмами. Вона стане чудовим доповненням практично до будь-якого повсякденного образу, гармонійно поєднуючись зі штанами, джинсами, шортами і спідницями різних фасонів.

  1. Вишиванка – уособлення традицій та вияв патріотизму.

Здавна вишиванка вважається символом і гордістю української культури. Вона зберігає в собі моменти історії, передає традиції наших предків, уособлює дух нації. У жодного народу світу немає подібного одягу: такий колоритний і  національний з одного боку, і такий сучасний з іншого.

  1. Вишита сорочка – це справжній оберіг.

З давніх часів і до наших днів налічується чимало випадків, коли сорочка, вишита дбайливими маминими руками, не раз рятувала від нещасть і постійно повертала до рідного порогу. Наші предки вірили в силу вишитих візерунків і вважали вишиванку надійним оберегом від бід і неприємностей. Кожен візерунок на сорочці виконує свою функцію і має певне значення.

  1. Носити вишиванку – це модно.

Багато світових дизайнерів прикрашають одяг вишивкою, в тому числі й українськими орнаментами та візерунками. Сьогодні вишиваний одяг – справжній модний тренд.

Нагадаємо, що кожен може розказати свою історію вишиванки. А цікаві розповіді жителів області про вишивані сорочки читайте ТУТ.

Відеоролик від Житомирської ОДА «Що для тебе вишиванка?» також можна переглянути на каналі ОДА у YouTube.

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=160&v=l2qHTbnSpU8&feature=emb_logo

 

Повернутись