Святкували День вишиванки

Кожний третій четвер травня Україна святкує День вишиванки. Українська вишиванка є унікальним явищем, нашим національним символом здоров’я, краси, чистоти помислів, єднання з душею своїх предків, свого народу  незалежно від мови, якою ми   спілкуємося. віросповідань чи політичних поглядів.

Коли саме зародилась традиція вишивати візерунки на одязі – достеменно не відомо. Вишиті орнаменти досліджують не одне століття. Науковці переконують: кожен символ має своє потаємне значення та слугує містичним оберегом власнику.

З наближенням відродження Незалежності України вишиванка рішуче повернула свою загальнонародність. Як чоловічі, так і жіночі варіації на тему традиційних вишиванок нині поширені на мітингах, урочистих та молодіжних заходах, посіли своє місце у весільній моді.Вишиванка стала дрес-кодом чи й безкоштовною перепусткою до певних молодіжних тусівок та дискотек, особливо присвячених державним святам.

Дуже приємно, коли гарні ініціативи стають справжньою традицією. Сподіваємося, щороку збільшуватиметься число тих, хто одягатиме вишиванку не в знак данини моді, а з відчуття національної самосвідомості та гідності.

 

Повернутись