Свято Поліського рушника

Рушниками, короваєм, теплими вітаннями та щирими піснями місцевих аматорів зустрічав гостей у чарівному куточку Полісся господар заповідника, що у                         с. Селезівка, Сергій Миколайович Жила. А приїхало їх на вже традиційне свято «Український рушник – символ єдності роду і нації» чимало : керівники району, міста, голови адміністрацій сусідніх районів, вшанував Поліський природний заповідник народний депутат Володимир Арешонков.

Цьогорічний захід ознаменувався ще однією подією – відкриттям музейної кімнати поліського рушника. Експонати для музею директор заповідника Сергій Жила збирав понад 10 років. Тепер має понад 130 рушників різних регіонів України, серед них є і досить рідкісні.

«Для того, аби зібрати такий неоціненний скарб народної майстерності, мало бути професіоналом, - зауважив , вітаючи всіх присутніх на святі, голова адміністрації Юрій Дивинський. – Сергій Миколайович живе своєю справою, і поки є у нас такі люди,  народним традиціям – жити, Україні – квітнути!»

Справжнім відкриттям для більшості присутніх стала захоплююча розповідь Миколи Івановича Брицуна, вчителя і наставника Сергія Жили. Він подарував музею старовинний тканий килимок із вовни – символ продовження роду, що його використовували у своєму одязі поліські жінки.

На згадку про зустріч у музеї та як оберіг від усього лихого лишилися й дві ікони, подаровані Володимиром Арешонковим та міським головою Іваном Корудом. Продовжили свято на лісовій галявині, де мешканці навколишніх сіл та гості мали змогу оглянути виставку народного рукоділля та отримали задоволення від чудового концерту аматорських колективів районного Будинку культури.

«Надзвичайно важливий не лише культурно-духовний аспект цього свята, - зазначив Володимир Арешонков. – Бо ж ці прекрасні традиції нашого краю мусимо зберегти та продовжити. Та крім того, такі зібрання згуртовують громаду, спонукають її до більш активної участі у будівництві нашого сьогодення та майбутнього».

Тож розквітай, наше рідне Полісся, примножуй свої традиції, не забувай звичаї та обряди. І хай мир і злагода панують у рідному краї.

 

Повернутись