Тонкий лід несумісний з життям

Правила поведінки на льоду:

Овруцький районний відділ УДСНС України у Житомирській області застерігає:  у зв’язку із підвищенням температури зменшується товщина льоду, і разом з тим збільшується небезпека перебування на ньому, найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига надзвичайно тонка, неміцна і не витримує маси навіть маленької дитини.

         Ця інформація досить цікава: лід блакитного кольору - найміцніший, а білого - значно слабший. Для однієї людини безпечним вважається лід синюватого або зеленуватого відтінку, товщиною більшою за 7 см. Для групи людей безпечним є лід товщиною не менше, ніж 15 см. При пересуванні декількох людей по льоду треба йти один за одним на відстані.При масовому катанні на ковзанах лід має бути товщиною не менше, ніж 25 см.

Перш ніж ступити на лід водойми, дізнайтеся про товщину льодового покриву за допомогою довгої загостреної палиці (плішні) чи іншого подібного предмета, але обов'язково легкого, який можна вільно випустити з руки.

Ніколи не перевіряйте товщину льоду ударами ніг!

         Під час руху по льоду слідкуйте за його поверхнею, обходьте небезпечні місця та ділянки з кущами і травою. Особливу обережність необхідно проявляти у місцях зі швидкою течією, джерелами, струмками та очеретом. Якщо лід недостатньо міцний, негайно зупиніться і повертайся назад тим же шляхом, роблячи перші кроки без відриву ніг від його поверхні.

 

Повернутись