Якої біди чекати від води

Із наболілим питанням звернулися днями до голови адміністрації Сергія Ковердуна мешканці с. Яцковичі : річка, в якій влітку рятувалися діти від спеки, з якої худоба пила воду, постійно забруднюється стоками. Мало того, що сморід стоїть над водою і тягнеться аж до села, то ще й почали масово хворіти корови, а отже – й худнути, і молока давати мало. Та й якість молока від нездорової корови викликає сумніви.

«Дітлахам хоч і не дозволяють батьки йти до води, та хіба ти їх втримаєш», - бідкаються мами. А від такої води тільки й чекати біди.

Рішення Сергія Ковердуна було однозначним : виїхати на місце із відповідними службами та з’ясувати , що і хто є винуватцем такої проблеми.

Колір води у майже пересохлій річці та характерний запах говорили самі за себе, тому комісія із представниками місцевої громади поїхала до труби, з якої йдуть викиди стічних вод. Там картина була взагалі плачевна.

Тому наступного ранку на екстрену нараду до голови адміністрації було запрошено окрім представників санепідстанції  та служби ветмедицини міського голову Валерія Шваба , директора КП «Комунальник Сергія Закусила, начальника управління водного господарства Михайла Шваба.

Разом шукали шляхи вирішення проблеми в межах району, бо ситуація справді несе серйозну загрозу. Сергій Ковердун вислухав усі сторони, пропозиції всіх компетентних служб. Було прийнято рішення щоденно робити забори води на аналізи, аби з’ясувати,  як викиди впливають на стан річки Норинь. У разі виявлення порушень комісійно буде обстежено стан та якість роботи очисних споруд міста. Окрім того, дано доручення посилити контроль за хлоруванням води, аби убезпечити населення від ризику інфекційних захворювань.

За наслідками виконання доручень та результатами аналізів заборів води в понеділок, 28 вересня, буде зібрано чергову нараду, де й прийматиметься остаточне рішення з піднятого питання.

Звичайно ж , ситуацію могла б покращити дощова погода - підвищення рівня води у річці зіграло б свою роль у очищенні замуленого русла. Однак синоптики дають невтішні прогнози, тому врегулювати проблему буде непросто. Та допомагати людям – основне завдання влади на місцях.

Повернутись