Вік зрілої сосни

Вік зрілої сосни…і потужного підприємства

Ті, хто ростить і плекає ліс, стверджують, що потрібно 80 років, аби сосна, найбільш розповсюджена в нашій місцевості, досягла своєї зрілості.

Для того ж, щоб «зрілим» і потужним стало підприємство, потрібен не стільки час, скільки прагнення і праця людей, які присвятили своє життя благородній професії лісівника.

Тож вісімдесятилітній ювілей зустрічав Словечанський держлісгосп великою, дружною і, що чи не найважливіше, - високопрофесійною командою. На сьогодні колектив налічує 460 спеціалістів, які щодень, не покладаючи рук, примножують найбільше природне багатство нашого краю.

А робота ця – нелегка, адже в більшості випадків працювати доводиться і в дощ, і в спеку, та й не завжди у пригоді стає техніка. Можливо, саме тому до нагородження на сцену виходили крепкі, сильні статурою чоловіки, загартовані вітрами і сонцем, важкою працею. І за цю працю отримували грамоти, премії, щирі оплески залу. Олександр Денисович Павлушенко, мудрий керівник і добрий порадник, потискав кожному руку і для кожного знаходив свої, окремі слова вдячності. Бо ж розуміє, що колектив – це сім'я, в якій кожен потребує не лише напутніх(чи керівних) вказівок, а й тепла, підтримки, турботи. А люди, в свою чергу, цінують таке ставлення і довірили Олександрові Денисовичу представляти інтереси громади у обласній раді. Та й інші потягнулися за його прикладом  активної громадянської позиції : 44 працівники лісгоспу є депутатами різних рівнів.

Не стоять охоронці лісу й осторонь найбільшої біди нашої держави, дванадцятеро з них зараз захищають рубежі на сході. На превеликий жаль, дуже великі втрати понесено : троє вірних синів Словечанщини, Петро Радкевич, Андрій Рудницький та Анатолій Кулініч, заплатили ціну життя за можливість нам, їх землякам, жити і працювати, ростити дітей і доглядати батьків.

Тож, вручаючи матерям героїв квіти та невеликі конверти, Олександр Павлушенко від імені всіх працівників запевнив, що подвиг героїв не буде забуто, і кожна мати не залишиться без підтримки. «Ви тепер – наші матері, і жоден з нас не матиме права не відповісти на ваше прохання, не підтримати в скрутну хвилину», - запевнив директор лісгоспу.

Приємно було відчувати турботу керівництва про колишніх керівників підприємства, пенсіонерів, найстарші та наймолодші подружжя, що працюють в лісгоспі, родинні династії тощо.

Як годиться, вітати ювілярів приїхали поважні гості : народний депутат України Володимир Арешонков, заступник голови обласної ради  Володимир Ширма, начальник Житомирського обласного управління лісово-мисливського господарства Андрій Куринський, голова адміністрації Юрій Дивинський, голова районної ради Віталій Китиця, Овруцький міський голова Іван Коруд, депутат обласної ради Сергій Ковердун, представники духовенства на чолі із архієпископом Овруцьким та Коростенським Віссаріоном, керівники сусідніх лісгоспів Олександр Шевчук та Сергій Гулько. керівники організацій підприємств району, які, в свою чергу, також відзначили нагородами кращих працівників Словечанського держлісгоспу.

Свято лісівників співпало із 25-річчям заснування місцевого православного храму, тож розпочалося воно великим богослужінням за процвітання рідного краю, мир і спокій у державі. Ознаменувався цей день на Словечанщині ще однією подією – відкриттям дитячого майданчика «Лісовичок», що додало особливої втіхи місцевій дітворі та задоволення молодим матусям.

Приємно, коли мудре керівництво дбає не лишень про розвиток промислового підприємства, а й про розквіт духовних цінностей та добробут мешканців села. Хай доброю традицією стане вшанування людей праці в усіх куточках нашого чудового Полісся.

ДОВІДКОВО :

Словечанський держлісгосп – найбільший із лісових господарств в Україні, один із лідерів у районі за рівнем заробітної плати, вже за 5 місяців цього року до бюджету сплачено 18 млн. податків. На підприємстів постійно оновлюється техніка:  за незначний період часу закуплено 91сучасну імпортну бензопилу, 3 «Урали», 4 ЗІЛи, 5 колісних тракторів, причепи, гідроманіпулятори, пожежний автомобіль, комп’ютерне обладнання тощо. Для безпеки й охорони лісу на пожежних вежах встановлено 4 телевізійні системи спостереження , придбано потужну відеокамеру (дальність огляду – 53 км.)

Обсяги реалізації продукції щомісяця становлять близько 12 млн. грн..Дбають і про збереження флори і фауни: на території лісогосподарства створено 10 об’єктів природно-заповідного фонду, для культурного відпочинку облаштовуються рекреаційні зони.

 

Повернутись