Він носив позивний

Він носив позивний "Юджин"

Сьогодні, 13 жовтня, в переддень Дня захисника України, на стіні Овруцької гімназії ім. А.С. Малишка було відкрито меморіальну дошку вірному сину своєї держави, великому патріоту – офіцеру України Євгенію Сарнавському.

Це командир інженерно-саперної роти 72 окремої механізованої бригади. Це – наш земляк. Це – люблячий син, чоловік. А ще – батько, який так і не побачить своєї дитини. І це – боляче, нестримно, несправедливо. Так не повинно було статися. Нестерпний біль в очах матері і дружини, яка от-от має народити дитину. Він, той погляд, неначе мовчазний крик : «Зупиніться! Не вбивайте! Не віднімайте найдорожче!»

Євген був відомий своєю ефективною та швидкою роботою. Йому були вдячні мешканці Волновахи, Гранітного, Авдіївки та інших прифронтових населених пунктів, де підрозділ капітана Сарнавського проводив розмінування та демонтаж нерозірваних боєприпасів. Його ми пам’ятатимемо завжди, як героя, що не замислюючись, йшов на виконання поставленого завдання. Він пройшов непростий бойовий шлях : розмінування населених пунктів, ворожий полон, запеклі бої у промзоні біля Авдіївки,

Підступна пастка з двох ворожих протипіхотних осколкових мін направленої дії завдала жахливих поранень. Ще тиждень Женя боровся зі смертю…Та  не судилося.

15 червня,близько 22:00, від поранень, отриманих  при підриві на міні в районі Кам'янки,помер капітан Євген Сарнавський, позивний "Юджин".

           За особистий внесок у зміцнення обороноздатності Української держави, мужністьсамовідданість і високий професіоналізм, виявлені під час виконання військового обов'язку, та з нагоди Дня Збройних Сил України нагороджений орденом Богдана Хмельницького IIIступеня 

За особисту мужність, виявлену у  захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов'язку Євген Сарнавський нагороджений орденом Богдана Хмельницького IIступеня (посмертно).

 

Повернутись