Вирішували питання пільгових перевезень

«Забезпечити безкоштовне перевезення пільгових категорій громадян в районі завдання непросте, але спільно ми маємо його виконати», - такою була ключова теза виступу голови адміністрації Юрія Дивинського на робочій нараді в п’ятницю, 8 червня.

 За день до того, в четвер, із автоперевізниками Житомирщини зустрівся голова Житомирської обласної державної адміністрації Ігор Гундич. В результаті зустрічі прийнято рішення про безумовне забезпечення перевезення пільговиків у Житомирській області.

 Нині в районі ситуація непроста. Існує ще борг перед Укрзалізницею  близько 2,5 мільйонів гривень за ті ж таки перевезення, заборгованість із надання пільг зв’язку близько 670 тисяч гривень. Є й трудовий колектив АТП, який забезпечує автобусні маршрути в районі та має утримувати в належному технічному стані автобуси, виплачувати заробітну плату за виконані роботи.

 Директор підприємства, Володимир Мошковський, запевнив, що готовий виконувати вимоги законодавства, однак просить з розумінням поставитися до питання відшкодування коштів. А ще – допомогти вирішити проблему з нелегальними перевізниками, які наносять суттєві збитки підприємству.

 Присутні на нараді голови громадських організацій ветеранів АТО, афганців, ліквідаторів аварії на ЧАЕС, активісти цих спілок висловлювали стурбованість тим, що держава, взявши на себе зобов’язання із соціального захисту даної категорії громадян, нині перекладає цей важкий тягар на місцеві бюджети.

 І коли у великих містах, де працює багато бюджетоутворюючих підприємств, забезпечити перевезення пільговиків можна майже безболісно, то в нашому районі, де 18 тисяч 387 мешканців має право на таку пільгу, а бюджет не витримує навіть  виплати заробітної плати, це надскладна задача.

 Разом з тим, було прийнято рішення пільговий проїзд відновити, а також провести зустрічі з головами об’єднаних територіальних громад та сільськими головами самостійних рад щодо вирішення питання співфінансування перевезення пільговиків, що проживають на підвідомчій їм території.

Повернутись