Як отримати свідоцтво про народження та зареєструвати місце проживання дитини, - консультує Міністр юстиції

Як отримати свідоцтво про народження та зареєструвати місце проживання дитини, - консультує Міністр юстиції

      Доброго дня, пане Міністре. Через місяць чекаємо з дружиною на первістка, хочемо дізнатися, як отримати свідоцтво про народження та зареєструвати місце проживання дитини?   

Іван Самолов

Консультує Міністр юстиції Павло Петренко

 

Що потрібно зробити після народження дитини?

         Батьки зобов’язані не пізніше 1 місяця від дня народження дитини зареєструвати її народження в органі державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС) за місцем проживання одного з батьків або за місцем народження дитини.

 

Які документи потрібні для реєстрації народження?

        Одночасно із заявою про державну реєстрацію народження дитини (усною або письмовою) подається:

- паспорт заявника, якщо заявниками є не батьки;

- документ, який підтверджує факт народження – медичний документ, виданий закладом охорони здоров'я;

- паспорти батьків або одного з них;

- документ, що підтверджує походження дитини від батька (свідоцтво про шлюб або спільна заява матері та батька дитини, або заява матері); 

- за відсутності документа закладу охорони здоров’я або медичної консультативної комісії, підставою для реєстрації народження є рішення суду про встановлення факту народження.

 

Де працює послуга з прийому документів для реєстрації у пологових?

        Мін’юст створив умови для максимального спрощення  доступу громадян до адміністративних послуг. Найпопулярнішою послугою була і залишається видача свідоцтва про народження безпосередньо у пологових будинках. У 2018 році  батьки понад 162 тисяч немовлят скористалися цією послугою.

       Інформація про заклади охорони здоров’я, в яких можна отримати свідоцтво про народження дитини, розміщена на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції https://minjust.gov.ua.

   

Як зареєструвати місце проживання новонародженої  дитини?

       Батьки зобов’язані зареєструвати місце проживання новонародженої дитини протягом 3 місяців з дня державної реєстрації її народження.Дитина віком до 10 років може бути зареєстрована за адресою лише одного з батьків.  При цьому згода власника або інших осіб, які проживають на цій житлової площі, не потрібна.

 

Де здійснюється реєстрація місця проживання?

      Реєстрація місця проживання здійснюється органами місцевого самоврядування або у «Центрі надання адміністративних послуг».

       За бажанням батьків документи можуть бути подані органам ДРАЦС під час проведення державної реєстрації народження дитини.

        Реєстрація місця проживання новонародженої дитини також може здійснюватися на підставі направлених органами соціального захисту населення даних, що зазначив законний представник, з яким постійно проживає дитина, у заяві про призначення допомоги при народженні дитини.

     У разі звернення осіб, місце проживання яких не зареєстровано, осіб, які вимушені були залишити місця проживання з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції і не мають можливості зареєструвати новонароджену дитину, рішення про призначення допомоги при народженні дитини приймає орган соціального захисту населення на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов, складеного за місцем фактичного проживання сім’ї.

 

Які документи потрібні?

- письмова заява встановленої форми;

- свідоцтво про народження дитини (оригінал і копія);

- паспорт того з батьків, за яким визначено місце реєстрації дитини (оригінал і копія);

- квитанція про сплату адміністративного збору.

 

Де отримати документи?

       Якщо документи для реєстрації місця проживання новонародженої дитини подавалися до органу ДРАЦС або до органів соціального захисту населення, оформлена органом реєстрації довідка про реєстрацію місця проживання дитини повертається до відповідного органу ДРАЦС або за бажанням того з батьків (представників), хто подавав заяву, може бути видана у відповідному органі реєстрації, центрі надання адміністративних послуг, надіслана поштою, про що робиться відповідна відмітка в даних про новонароджену дитину.

 

Кудизвертатисязабільшдетальною консультацієюта роз’ясненнями?

       Якщо у вас залишилисьпитанняз цього приводу, будь ласка, телефонуйте до контакт-центрусистемибезоплатноїправовоїдопомоги за номером: 0 (800) 213103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро наданнябезоплатноїправовоїдопомоги по всійкраїніви можете отриматиюридичнуконсультацію та правовийзахист.

Співпраця задля реалізації важливої справи на користь дітей

           Нещодавно в рамках виконання меморандумів про співпрацю між Міністерством юстиції України та Державною службою зайнятості й Державною службою з питань праці, укладених 21 січня нинішнього року,на Житомирщині відбулися спільні наради-семінари керівництва Головного територіального управління юстиції  та  керівників  Управління Держпраці, Житомирського обласного центру зайнятості, представників структурних підрозділів у районах цих установ.

           Приводом для таких заходів стало вироблення спільних шляхів консолідації зусиль місцевих відомств задля формування сприятливого середовища на ринку праці в області, допомога у працевлаштуванні осіб, які мають майнові зобов’язання за рішеннями судів (інших органів), у тому числі заборгованість зі сплати аліментів, та стосовно яких відкрито виконавче провадження в органах державної виконавчої служби.   

  З Управлінням Держпраці в областібуло досягнуто домовленості щодо необхідності  забезпечення оперативного обміну інформацією про факти порушення роботодавцями порядку оформлення трудових відносин згаданої категорії громадян, інших фактів порушення законодавства про працю юридичними особами та фізичними особами, які використовують найманих працівників, відповідно до передбаченої меморандумом форми повідомлення, та перевірки інспекторами праці таких несумлінних роботодавців.

 Державні виконавці здійснюватимуть консультування жителів Житомирщини, які мають майнові зобов'язання за рішеннями судів та скеровуватимуть їх до служби зайнятості для пошуку роботи. А центри зайнятості повинні надавати непрацюючим боржникам, особливо тим, які мають заборгованість зі сплати аліментів, повний спектр  соціальних послуг, у тому числі інформаційних та консультаційних, пов’язаних з працевлаштуванням, професійною підготовкою або перепідготовкою й підвищенням кваліфікації.Про результати надання відповідних послуг в кінці кожного місяця здійснюватиметься обмін інформацією між службою зайнятості та підрозділами управління юстиції. Координуватимуть цю роботу в обох структурах уповноважені представники, визначені керівництвом.  

 

 

 

Повернутись