Як врегулювати питання пільгових перевезень

Нарада щодо врегулювання питання пільгових перевезень, що пройшла  під головуванням Юрія Дивинського, була непростою. Законодавчо передбачені пільги ветеранам Вітчизняної війни , учасникам бойових дій на території інших держав, учасникам АТО, інвалідам ЧАЕС, на жаль, державою недофінансовуються в необхідному обсязі. А сюди входять не лише витрати на автоперевезення, а й залізничні перевезення, телефонний зв'язок, комунальні послуги тощо. На сьогодні цей тягар лягає на плечі місцевого бюджету. А його «фінансова діра» на 2017 рік становить близько 32 мільйонів гривень.

Щоб вирішити ситуацію потрібно близько 2 мільйонів відшкодування авто перевізнику, 700 тисяч на залізничні перевезення, 709 тисяч – на послуги зв’язку. Разом з тим ми не маємо права лишити без заробітної плати працівників соціальної сфери.

Від учасників наради надходили різні пропозиції : потрібно продовжувати клопотати перед обласною радою щодо виділення додаткових коштів для забезпечення даних виплат, виступити із клопотанням перед депутатами обласної ради про надання фінансової підтримки, посилити співпрацю із сільськими головами щодо компенсації за проїзд пільговиків – мешканців ввірених їм поселень. А ще варто посилити контроль за перевізниками, аби не допустити нелегальних перевезень пасажирів.

За наслідками наради розроблено відповідні доручення, питання перебуватиме на жорсткому контролі голови адміністрації та голови райради.

Повернутись