Як живеш, прийомна родино?

Як живеш, прийомна родино?

 

Вже доброю традицією стало проведення зустрічейкерівництва району із батьками, що створили  прийомні сім'ї  . На сьогодні на Овруччині  таких сімей п’ять, в них виховується 9 дітей .

В основному, всі дітлахи уже увійшли у підлітковий вік, а отже, прийомні батьки стикнулися із типовими проблемами самовираження та самореалізації своїх вихованців. Не є секретом, що підлітків «тягне» на неформальні компанії, вони переконані, що мають великий життєвий досвід, а тому прагнуть незалежності, свободи дій.

Можливо, однією з помилок нас, дорослих, є надмірна увага питанню захисту прав дітей. Ми так захопилися їх обговоренням, що не менш важлива тема обов’язків відійшла на задній план. Часом складається враження, що обов’язки є лише у батьків.

З огляду на це, голова адміністрації Валентин Бортнік запропонував наступну зустріч провести разом із дітьми.

«Я дякую вам за неабияку мужність, за те, що ви щодня знаходите у собі сили займатися вихованням дітей, не розділяючи на своїх та чужих, - звертаючись до прийомних батьків сказав Валентин Бортнік, - Хотілося б в ході подальших зустрічей почути позицію дітей щодо взаємодії в сім’ї та бачення власного майбутнього по досягненню повноліття тощо».

Валентин Бортнік закликав батьків до тісної співпраці в справі виховання дітей, наголосивши, що готовий допомагати у вирішенні проблемних питань. Не варто втрачати надії на те, що  батьківська турбота і увага будуть непоміченими, потрібно постійно працювати над підвищенням авторитету батьків, формувати у дітей відчуття повноцінної сім’ї, де кожен має відповідальність перед  членами своєї родини.

В ході зустрічі батьки обмінялися досвідом виховання дітей, отримали поради від працівників центру соцслужб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей, відділу у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації.

Своє бачення подальшої співпраці з прийомними сім’ями висловили також заступник голови адміністрації Анатолій Бібко, заступник голови райради Василь Іванов, заступник начальника відділу освіти  Іван Рожок. Наступну зустріч заплановано провести перед початком навчального року.

Повернутись