З Днем Соборності України!

 

Щиро вітаю всіх із Днем Соборності України.

22 січня ми згадуємо дві рівнозначні за вагою події української історії: проголошення незалежності Української Народної Республіки й Акт Злуки українських земель.

В далекому 1919 році, в першу річницю проголошення незалежності УНР, в Києві на Софійській площі також, як і сьогодні, відбулися урочисті збори. На них проголосили Універсал Директорії Української Народної Республіки про злуку із Західноукраїнською Народною Республікою.

Акт Злуки став символом і легендою для всіх поколінь борців за Україну. Пам’ять про існування власної держави у 1917–1921 роках стала одним із наріжних каменів формування модерної національної ідентичності українців, надихала на продовження визвольної боротьби.

На жаль, і сьогодні Україна продовжує боротьбу за незалежність і соборність. На Сході України гинуть наші найкращі сини. Сьогодні зранку рідня нашого Валерія Закусила виїхала до Білої Церкви, щоб віддати останню шану герою. Пам’ятаймо, якою ціною дається Україні незалежність, єдність та свобода.

Соборність передбачає не лише пам’ять про минуле, а й потребує згуртованої спільної праці та взаємодії в сучасній Україні, коли ми, з різних регіонів,   спілкуємося, разом працюємо, створюємо знакове і важливе.

Тож єднаймося заради України, заради нашого щасливого життя, заради майбутнього наших дітей!

Слава Україні!

З повагою, голова адміністрації Ярослав Чепурко

Повернутись