Звіт голови райдержадміністрації про виконання Програми соціально-економічного розвитку району

Протягом 2016 року робота районної державної адміністрації, її управлінь та відділів була спрямована на виконання Програми економічного і соціального розвитку району на 2016 рік.

Протягом звітного року до загального фонду зведеного бюджету району надійшло 105,5 млн.грн., тобто сума отриманих надходжень перевищує запланований обсяг на 1,1 млн.грн.

Виконано і перевиконано затверджені завдання по мобілізації коштів до загального фонду місцевих бюджетів всіма сільськими, селищною та міською радами.

Шістнадцятьма промисловими підприємствами, що входять до основного кола статистичної звітності реалізовано промислової продукції на суму 465 млн.грн.

Найбільша частка в цьому показнику належить ТОВ «Овруцький МКК» 157,9  млн. грн., на другому місці ПрАТ "Товкачівський ГЗК"  - 130 млн.грн., на третьому  - Овруцький щебзавод з показником 38 млн.грн.

Основним джерелом інвестицій в район залишаються власні кошти підприємств та організацій, за рахунок яких освоюються біля 80% усіх проектів, що реалізуються на території району.

Так, на ТОВ «Овруцький МКК» завершено будівництво складських приміщень. Власні інвестиції в минулому році склали 10 млн.грн.

Укладено інвестиційний договір на реконструкцію військової казарми за адресою вул.Прикордонна, 4 в м.Овручі з ТОВ «Будресурсекономія» під житло для жителів району. Вже освоєно біля 2 млн.грн.

Біля 500 тис.грн. освоєно на будівництві торговельного центру в м.Овручі фізичною особою-підприємцем Ярмолюком Р.В.

1 млн.грн. інвестиицій вкладено ФОП Гахраманова О.І. та 500 тис.грн. ФОП Рафальським М.С. на будівництво торгових об’єктів у с.Словечне.

250 тис.грн. інвестицій освоєно іноземним інвестором на будівництві готельного комплексу в с.Нові Велідники.

Близько 2 млн.грн. вкладено на будівництві промислової бази ТОВ «Украгролісопереробка».

ДП «Овруцький спецлісгосп» придбано автомобіль КАМАЗ с причіпом, автобус, автомобіль РЕНО, всього на загальну суму 1,5 мллн.грн.

Продовжується будівництво майстерень з вбудованими побутовими приміщеннями на території нижнього складу в селі Бережесть.

Закінчено будівництво цеху по виробництву деревної тріски на ПрАТ "Товкачівський ГЗК" .

Крім того, підприємством закуплено два автомобілі DAF, КАМАЗ та МАЗ з маніпуляторами. Інвестиції складають 13,5 млн.грн.

Продовжуються роботи по створенню гідротехнічних споруд захисту від підтоплення вулиць Шолом Алейхема, Ручейної та Озерної в м.Овручі за рахунок коштів Фонду регіонального розвитку

В агропромисловий комплекс району з початку року залучено 6 млн. 700 тис.грн. інвестиційних коштів.

Всього ж за 2016 рік обсяг інвестицій  в район очікується в сумі        49,7 млн.грн.

Станом на 01.01.2017 року в районі зареєстровано 1658 фізичних осіб – підприємців та 116 приватних юридичних осіб -  малих підприємств.

На жаль, в другому півріччі 2016 року підприємницьку діяльність закрили 117 фізичних осіб – підприємців. Визвано це тим, що з 1 січня 2017 року вступив в дію Закон, який зобов’язує фізичних осіб – підприємців платити щомісячно 704 грн. єдиного податку незалежно отримав підприємець прибуток в даному місяці чи ні.

Із зареєстрованих суб’єктів підприємницької діяльності 60 фізичних осіб та 14 юридичних осіб зареєстровано за напрямом діяльності – деревообробка.

Сировину для своєї діяльності вони придбавають на торгах на Українській товарній біржі та на Всеукраїнській лісовій біржі.

Центром надання адміністративних послуг фізичним та юридичним особам за 2016 рік надано 5974 адміністративних послуги, в тому числі адміністративні послуги соціального напрямку  – 609, реєстрація прав нерухомості 3270. 

Прийнято,  оформлено та  видано громадянам адміністративних послуг з паспортних питань – 2095 з них реєстрація місця проживання - 358.

Через адміністраторів адміністративного  центру видано 47 дозволів: з них 6 декларацій та 41 лісовий квиток.

До бюджету сільських рад від отримання лісового квитка суб’єктами звернень сплачено більше 500 тис.грн.   

Значна робота  проведена по легалізації незареєстрованої робочої сили.

Комісією з питань легалізації трудових відносин при райдержадміністрації протягом 2016 року проведено 44 рейди-обстеження щодо виявлення у суб’єктів господарювання незареєстрованої найманої праці. В результаті проведеної роботи легалізовано працю 218 осіб, донараховано податків за результатами вжитих заходів 61,3 тис. грн.

Районним центром зайнятості працевлаштовано 572 безробітних та 333 особи, що перебували на обліку без статусу безробітного.

Н підприємствах та установах району створено 296 нових робочих місць.

Із них 202 на підприємствах, в установах, організаціях та 94  у суб’єктів підприємницької діяльності.

Найкращі показники у цій сфері належить ТОВ «Овруцький МКК».

Середня заробітна плата по району на одного штатного  працівника за  9 місяців 2016 року склала 3382  грн., що на 269 грн.  більше запланованого Програмою показника.

Обсяг роздрібного товарообігу підприємств за минулий рік склав 272 млн.грн.

Торгова мережа поповнилася  15 магазинами, а приватним підприємцем Іскрою М. М. в м.Овручі відкрито мережу магазинів «Твій хліб».

Значна робота проведена по ремонту дорожнього покриття

Зокрема  приватним підприємством «Автомагістраль» здійснено ремонт твердого покриття на 14 вулицях м.Овруча.

У восьми сільських радах здійснено поточний ремонт доріг приватним підприємцем Оганесяном А.А.

В п’яти сільських радах  реконструйовано  дороги філією «Овруцький райавтодор».

Філією «Овруцька ДЕД» здійснено ремонт доріг в трьох сільських радах.

Всього на ремонт доріг використано 4 млн. 776,2 тис.грн.

В напрямку виявлення в районі бурштинокопачів Овруцьким відділенням Коростенського відділу поліції проведено  12 рейдів. Затримано 17 осіб.

В затриманих вилучено 9 мотопомп та 29 рукавів до них. Затримано 4 одиниці автотранспорту.

Сільськогосподарськими підприємствами у 2016 році намолочено 50,3  тис. тонн зерна, що на 1,5 тис.тонн більше завдання Програми, при середній урожайності 43,2 ц/га.

Зібрані площі технічних культур, валовий збір яких становить: соняшнику - 5,94 тис. тонн, сої - 2,02 тис. тонн, льону олійного - 982 тонни та 35 тонн ярого ріпаку.

При середній урожайності 178,0 ц/га вирощено 5270 тонн картоплі, що на 270 тонн більше завдання Програми.

Позитивом є те, що в районі вирощується не 2;-3 надприбуткові культури, а більше 20 сільськогосподарських культур.

Відрадно, що протягом останніх років на поля району повернуто такі культури, як гречка, просо, горох, льон, картопля. Збільшуються площі озимої пшениці і жита.

Агроформуваннями району під урожай 2017 року посіяно 6,54 тис. га озимих зернових культур, що більше до минулого року на 28%. Крім того, 960 га відведено під озимий ріпак та 160 га – під озимі на зелений корм.  даний час озимина знаходиться у доброму і задовільному стані.

Станом на 01.01.2017 року у сільськогосподарських підприємствах району утримувалось 7435 голів великої рогатої худоби, в тому числі 3300 корів.

Варто сказати, що з великим трудом, але поки що вдається утримувати чисельність поголів'я ВРХ, особливо корів, яке сьогодні практично на рівні попереднього року.

На Підрудянському свинокомплексі утримується більше 3000 голів свиней.

За 2016 рік агроформуваннями району вироблено 10359 тонн молока, вирощено 1754 тонни м’яса. Виробництво молока збільшено до завдання Програми  на 1359тонн, виробництво м’яса - на 57 тонн.

Надій молока від корови збільшився на 113 кг (4%) і становить 3268 кг.

Середньодобовий приріст великої рогатої худоби на вирощуванні та відгодівлі склав 626 грам  (+82 грами), свиней 932 грами (-16 грам).

Є в наявності 745 нетелів, 1075 телиць парувального віку, з них спаровано 1050 голів.

ПСП «Гошівське» придбало у Чернігівській області 188 племінних нетелів української м’ясної породи. Продовжує працювати нетельне господарство у СТОВ «Можарівське», де утримується 980 телиць усіх вікових груп.

Сільгосппідприємство ТОВ «Агро-Стандарт» утримує 41 голову племінних коней української верхової породи.

На зимівлю 2016-2017 років у сільгосппідприємстах заготовлено 16,8 тис. тонн високоякісного силосу, 3,8 тис. тонн сіна та 6,4 тис тонн сінажу. На одну умовну голову припадає 22,9 ц кормових одиниць. Залишок кормів на початок року 14,1 ц кормових одиниць на умовну голову.

Це дає можливість сьогодні організовано проводити зимівлю тварин.

Поряд із промисловими, сільськогосподарськими питаннями в полі зору райдержадміністрації завжди перебували соціальні питання.

За звітний період до управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації  звернулось 20886 сімей за консультаціями та призначенням різних  видів допомог, з них 10813 сімей за субсидіями.

Пільги на придбання твердого палива в готівковій формі отримали 7062 домогосподарств, на придбання скрапленого газу – 1271 домогосподарство.

Станом на кінець 2016 року в районі проживає 45503 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

На відшкодування пільг та компенсацій цим громадянам  витрачено 36,1 млн.грн.

За 2016 рік до центральної районної аптеки №31 звернулося 7197 потерпілих громадян для безкоштовного отримання медикаментів, яких отримали на суму 1,9 млн.грн.

Лікарнею с.Словечне надано послуг з безплатного зубопротезування на суму 120 тис.грн., Овруцького центральною лікарнею таких же послуг надано на 220 тис.грн.

На жаль, на сьогоднішній день існує борг по виплаті компенсацій за здане житло, який складає 5,9 млн.грн. і рахується з квітня 2007 року. На черзі перебуває  617 чоловік. Черга уповільнилась через недостатнє надходження коштів  з державного бюджету.

У галузі медицини комунального установою «Центр первинної медико санітарної допомоги» за рік придбано ліки для всіх структурних підрозділів центру, а також 21 велосипед, 4 скутери, комп’ютерне обладнання, три електрокардіографи.

Встановлено металопластикові вікна і двері в ФаПах сіл Заріччя, Можари; металопластикові вікна  в ФАПі с.Тхорин і ФП сіл Острів та Антоновичі і АЗПСМ с.Піщаниця. Крім того в АЗПСМ с.Піщаниця встановлено сучасний твердопаливний котел.

12.12.2016 року в м.Овруч відкрито на базі бувшої залізничної амбулаторії – АЗПСМ №3, яка обслуговує населення міста Овруч та населення сіл Товкачі, Гладковичі, Селище.

Проведено поточний ремонт поліклініки районної лікарні с.Словечне, капітальний ремонт тепло генераторної лікарської амбулаторії по вул.Київська, 127а в м.Овручі.

У 2016 році поставлено на облік та надано статус сиріт – 11 дітям, статус позбавлених батьківського піклування – 31 дитині.

Службою у справах дітей проведено 77 профілактичних рейдів, обстежено умови  проживання 191 дитини, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Під час проведення рейдів вилучено із сімї 3 дітей, яких тимчасово влаштовано до закладу охорони здоров’я, 2 дітей за заявою матері влаштовано в спеціалізований Новоград-Волинський будинок дитини терміном на 6 місяців.

З метою захисту житлових та майнових прав дітей  придбано соціальне житло на території Великофоснянської сільської ради, яким забезпечено проживання 2 особам з числа дітей – сиріт та 1 дитині сироті.

Відділом у справах сім'ї, молоді та спорту до обласної державної адміністрації направлено 734 справи щодо присвоєння почесного звання України «Мати-героїня», 729 жінкам таке звання присвоєно.

Постійно оновлюється персоніфікований банк даних багатодітних сімей, які опинились в складних життєвих обставинах, здійснюється їх соціальний супровід.

Організовано підбір дітей, оформлення документів та направлення на оздоровлення 188 дітей, з них:

- МДЦ  «Артек» - 3 дітей;

- УДЦ «Молода гвардія» - 15 дітей;

- ДОЗ «Связист» - 20 дітей;

- ДОЗ «Лісова казка» - 28 дітей;

- ДОЗ – Березовий Гай – 59 дітей та інші.

Протягом року освітня галузь працювала стабільно. Навчальний рік завершився організовано. На належному організаційному рівні пройшла державна підсумкова атестація учнів випускних (4,9,11) класів та зовнішнє незалежне оцінювання випускників 11 класу.

Зараз у 36 школах району навчається 5437 учнів. Функціонує 30 дошкільних навчальних закладів, які відвідують 1383 дітей. 19 січня 2016 року відкрито Піщаницький дошкільний навчальний заклад, в якому виховується 20 дітей.

Збережено мережу позашкільних навчальних закладів. Працюють Центр дитячої та юнацької творчості і Мала академія народних мистецтв та ремесел. У цих закладах навчаються 884 дитини

Протягом поточного року виконані  роботи по реконструкції котелень Ігнатпільської ЗОШ I-IIIступенів на суму 766,0 тис.грн та Кирданівської ЗОШ I-IIIступенів на суму 635,0 тис.грн. з переведенням їх на опалення дровами.

Проведено поточний ремонт покрівель:

Овруцької ЗОШ I-IIIступенів № 1 на суму 3,8 тис.грн;

Овруцької гімназії  на суму 8,0 тис.грн;

Овруцької ЗОШ I-IIIступенів № 3 на суму 10,0 тис.грн;

Гошівської ЗОШ I-IIIступенів на суму 50,0 тис.грн;

Бондарівської ЗОШ I-IIIступенів на суму 30,0 тис.грн;

Покалівської ЗОШ I-IIIступенів на суму 15,0 тис.грн;

Бігунської ЗОШ І-ІІІ ступенів на суму 216,5 тис.грн.

Проведено поточний ремонт систем опалення та водопостачання:

Норинської ЗОШ I-IIIступенів на суму 2,0 тис.грн;

Овруцької ЗОШ I-IIIступенів № 4 на суму 7,0 тис.грн;

Бондарівської ЗОШ I-IIIступенів на суму 5,0 тис.грн;

Овруцької ЗОШ I-IIIступенів № 3

(водопостачання, санвузли, каналізація) на суму 150,0 тис.грн.

Піщаницької ЗОШ І-ІІІ ступенів на суму 4,7 тис. грн.

Листвинської ЗОШ І-ІІІ ступенів на суму 0,9 тис. грн

Красилівської ЗОШ І-ІІ ступенів  на суму 1,2 тис. грн.

Овруцької ЗОШ №1 І-ІІІ ступенів на суму 1,8 тис.грн.

Проведено поточний ремонт електромережі:

Покалівської ЗОШ І-ІІІ ступенів на суму 3,0 тис. грн..

Бігунської ЗОШ І-ІІІ ступенів  на суму 1,2 тис. грн..

Всього виконано робіт на суму 1694,6 тис.грн.

За додатково виділені кошти в сумі 900400,0 грн. проведено заміну вікон у 8 школах. Придбано шкільний автобус та 24 комп’ютери для Овруцької ЗОШ I-IIIступенів № 1 і НВК «Овруцька гімназія ім.А.Малишка-ЗОШ Iступеня».

Для задоволення культурних, естетичних та духовних потреб населення в районі функціонує 136 закладів культури, з них 28 будинків культури, 47 сільских клубів, 56 бібліотек, 3 музичні школи та 1 художня школа.

В напрямку розроблення та  здійснення заходів щодо забезпечення умов для відродження  і розвитку культури української нації, вільного розвитку, культурно-мистецьких процесів проведені наступні заходи:

- «Моя батьківщина – то правдиві слова. Єдина родина. Єдина держава.»

- «Немає переводу добрим звичаям народу»;

- «Світ рукотворного дива»;

- «Рушники, рушники то матусі моєї роки».

Згідно заходів Програми проведено  ремонт лівого кута та фасаду районного будинку культури.

У напрямку розвитку екотуризму в районі, восени 2016 року наш район відвідала екскурсійна група з представників структурних підрозділів облдержадміністрації, в тому числі управління культури, студентів та викладачів університету ім. І. Франка, представників громадських організацій області тощо. Екскурсія відвідала с.Норинськ, Красилівку, Нові Велідники, Словечно.

Спільними зусиллями райдержадміністрації, управління Держгеокадастру в Овруцькому районі, Кирданівської сільської ради та управління осушувальних систем, у 2016 році вирішено питання оформлення проектної документації для прийняття в експлуатацію житлових будинків та оформлення права власності на земельні ділянки по вул.Незалежності та вул.Миру у с.Кирдани Овруцького району. Дане питання не могло бути вирішено на протязі багатьох років, оскільки житлові будинки побудовані на землях, які прилягають до меліоративних каналів. Для вирішення даної проблеми були скореговані межі населеного пункту, надано погодження управління осушувальних систем,-  і в результаті проведеної роботи майже всі жителі вул.Незалежності с.Кирдани  на даний час вже виготовили необхідну проектну документацію.

Повернутись