Нові форми заяв з 01.06.2020року

Заява щодо державної реєстрації фізичної особи - підприємця

Заява щодо державної реєстрації юридичної особи (крім громадських формувань та органів влади)

Заява щодо державної реєстрації юридичної особи - органу влади

Заява щодо державної реєстрації юридичної особи - громадського формування

Заява щодо державної реєстрації відокремленого підрозділу юридичної особи

Заява щодо підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника

Заява щодо державної реєстрації громадського формування без статусу юридичної особи

Заява щодо державної реєстрації символіки громадського формування

Заява щодо державної реєстрації всеукраїнського статусу громадського об'єднання

Дія: Державні послуги онлайн

СПРОСТОВУЄМО МІФИ ЩОДО ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ БІЗНЕСУ ПІСЛЯ 28 КВІТНЯ 2020!

ОН-ЛАЙН БУДИНОК ЮСТИЦІЇ

 

терміново

ЮРОСІБ ЗОБОВ'ЯЗАЛИ ПОНОВИТИ ІНФОРМАЦІЮ ПРО ВЛАСНИКІВ І ПОДАТИ ЇЇ РЕЄСТРАТОРАМ

28.01.2020

Верховна Рада 6 грудня 2019 року прийняла Закон № 361-IX, який зобов'язує всіх юридичних осіб подати державному реєстратору оновлену інформацію про кінцевих бенефіціарних власників та структуру власності компанії. Закон набере чинності 28 квітня 2020 року, нагадує «Закон и Бизнес».

Інформація про кінцевих бенефіціарних власників повинна містити: прізвище, ім'я, по-батькові, дату народження, країну громадянства, серію і номер паспорта громадянина України або паспортний документ іноземця, місце проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), а також повне найменування та ідентифікаційний код (для резидента) засновника юридичної особи, в якій ця особа є кінцевим бенефіціарним власником, характер і ступінь бенефіціарного володіння.

Закон також передбачає обов'язок розкривати інформацію про кінцевих бенефіціарних власників при державній реєстрації юридичної особи та при проведенні державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, шляхом подання державному реєстратору додаткових документів, а саме:

- структуру власності за формою і змістом, визначеними відповідно до законодавства;

- витяг, виписку або інший документ з торгового, банківського, судового реєстру, що підтверджує реєстрацію юридичної особи - нерезидента в країні його місцезнаходження;

- нотаріально завірену копію документа, що посвідчує особу, яка є кінцевим бенефіціарним власником.

Крім того, після вступу Закону в силу, компанії повинні будуть щорічно, протягом 14 календарних днів, починаючи з наступного року з дати державної реєстрації юридичної особи, подавати вищезгаданий пакет документів і відповідну заяву для підтвердження відомостей про кінцевих бенефіціарних власників.

Також, відповідно до Закону, юридичні особи зобов'язані підтримувати інформацію про кінцевого бенефіціарного власника і структуру власності в актуальному стані, оновлювати її і повідомляти державному реєстратору про зміни протягом 30 робочих днів з дня їх виникнення.

Компанії, зареєстровані на момент набрання чинності Законом, зобов'язані подати оновлені дані про своїх кінцевих бенефіціарних власників та структуру власності протягом трьох місяців з дня затвердження відповідної форми і змісту структури власності уповноваженим державним органом.

За неподання або несвоєчасне подання державному реєстратору інформації про кінцевого бенефіціарного власника або про його відсутність, або документів для підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника Законом передбачено накладення штрафу на керівника юридичної особи в розмірі від 17 000 до 51 000 грн.

27.09.2019р. В РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ВІДБУВСЯ ІНФОРМАЦІЙНО-КОНСУЛЬТАЦІЙНИЙ СЕМІНАР ДЛЯ СУБЄКТІВ ПІДПРИЄМНИЦТВА ТА БАЖАЮЧИХ ЗАЙМАТИСЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ, ПІДПРИЄМСТВ І ОРГАНІЗАЦІЙ УСІФ ФОРМ ВЛАСНОСТІ

  

ПРОГРАМА

1. Сприяння розвитку малого і середнього підприємництва, фінансова підтримка суб’єктам малого і середнього підприємництва, надання адміністративних послуг

Департамент агропромислового розвитку та економічної політики  облдержадміністрації

2. Актуальні питання щодо застосування трудового законодавства:

- дотримання державних гарантій з оплати праці

- легальна зайнятість

- колективний договір: сфера укладання, зміст, відповідальність за дотримання зобов'язань сторін

- особливості застосування Закону України "Про відпустки"

- порядок застосування норм трудового законодавства у разі призову працівників  на військову службу

Департамент праці, соціальної та сімейної політики облдержадміністрації

3. Система страхування у сфері малого і середнього підприємництва

Головне управління Пенсійного фонду України в області; управління Пенсійного фонду у районах і містах області

4. Можливості державної служби зайнятості в напрямі задоволення потреб роботодавців та стимулювання їх до створення нових робочих місць

Житомирська обласна служба зайнятості

5. Основні положення законодавства України щодо реєстрації речових прав на нерухоме майно

Превентивні заходи з захисту порушених майнових та корпоративних прав

Виконання рішень суду та інших органів. 

Порядок нотаріального посвідчення документів.

Головне територіальне управління юстиції у Житомирській області

 

ТОВ по новому: до чого готуватися підприємцям?

 

Заяви у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань

Заява щодо державної реєстрації фізичної особи - підприємця

Заява щодо державної реєстрації юридичної особи (крім громадських формувань та органів влади)

Заява щодо державної реєстрації юридичної особи - органу влади

Заява щодо державної реєстрації юридичної особи - громадського формування

Заява щодо державної реєстрації відокремленого підрозділу юридичної особи

Заява щодо підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника

Заява щодо державної реєстрації громадського формування без статусу юридичної особи

Заява щодо державної реєстрації символіки громадського формування

 

Заява щодо державної реєстрації всеукраїнського статусу громадського об'єднання

 


         Учасники заходу розглянули й обговорили  такі актуальні питання, як вимоги, що виникають у процесі формування реєстраційних справ, порядок передачі останніх суб’єктам державної реєстрації, які забезпечують їх ведення та зберігання; особливості проведення державної реєстрації права оренди на нерозподілені (не витребувані) земельні ділянки (паї); порядок надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. ФОТОРЕПОРТАЖ. Навчалися державні реєстратори речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень27 вересня Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Житомирській області організувало нараду-семінар для державних реєстраторів речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень суб’єктів державної реєстрації Житомирщини.

        Під час наради-семінару розглядалися  питання адміністративного збору та підстав звільнення від його сплати, порядок державної реєстрації (припинення) іпотеки, реєстрація договорів оренди земельної ділянки.

        Насамкінець державні реєстратори обговорили новели у Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, а також проблемні питання, що часто-густо виникають  у процесы  їхньої діяльності.

 Запровадження електронних он-лайн сервісів у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців

Згідно розпорядження  Кабінету Міністрів України від 18 березня 2015 року № 289-р «Деякі питання забезпечення функціонування системи електронного сервісу у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», яке передбачає спрощення механізму надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (далі - Реєстр); одночасне використання відповідно до законодавства витягів, довідок та виписок з Реєстру в електронній формі та у формі документа на папері, які відповідно до Закону України “Про електронні документи та електронний документообіг” мають однакову юридичну силу, а також органам місцевого самоврядування, судам та іншим державним органам вжити передбачених абзацом третім даного розпорядження заходів з метою отримання відомостей з Реєстру виключно в електронній формі; необхідність неухильного дотримання вимогЗакону України “Про адміністративні послуги” щодо недопустимості витребування від суб’єкта звернення відомостей з Реєстру, що перебувають у володінні суб’єкта надання адміністративних послуг та ін.

Рішення Уряду передбачає спрощення процедур отримання підприємцями потрібних документів. Для цього достатньо просто із сайту Міністерства юстиції (new.minjust.gov.ua) зайти на відповідний портал, зареєструвати бізнес, зробити замовлення на формування потрібної довідки чи витягу, оплатити цю послугу за допомогою платіжної карти, після чого потрібний документ буде сформований у режимі онлайн, і його можна роздрукувати як офіційний. Формування документів нині займає близько 5 хвилин замість півгодини раніше. Вартість отримання документа становитиме 45,68 грн. Ще 3 гривні у вигляді комісії сплачується Ощадбанку. Загальна сума за проведення операції – 48,68 грн. Це 75% від вартості паперового аналогу

Згідно із дерегуляційним законодавством, статус офіційних надано документам, які формуються електронною системою та яким присвоюється унікальний номер. Банкір чи представник іншої установи зможе легко перевірити його достовірність, ввівши присвоєний номер на сайті. Ці документи без печаток і без підписів відповідних держаних реєстраторів матимуть такий же офіційний статус як і паперові.замовлення щодо формування необхідного документу з реєстру підприємств можна буде робити за максимально розширеним переліком для пошуку: назвою компанії, інформацією про засновників, інформацію про директорів, за відповідним кодом.

Якщо документ знадобиться повторно, то нема потреби формувати його ще раз, оскільки він визначений час зберігатиметься на серверах Мін‘юсту, і, скориставшись унікальним номером, підприємець може знову його роздрукувати.

Впровадження он-лайн сервісів зекономить як робочий час державного реєстратора, який він витрачав на формування паперового документу до півгодини, так і особистий час суб’єкта господарювання, у якого з’являється можливість отримати необхідний йому для провадження господарської діяльності документ за лічені хвилини. Крім зазначеного, започаткування електронних сервісів сприятиме викоріненню корупції за «пришвидшення» надання адміністративної послуги.

Згідно з рішенням Уряду, усі органи державної виконавчої влади зобов’язані використовувати інформацію з реєстрів і повторно її від громадян не вимагати. 

 

До уваги юридичних осіб!

Підприємства, крім державних та комунальних підприємств, зобов’язані встановлювати свого кінцевого вигодоодержувача, регулярно оновлювати і зберігати інформацію про нього та надавати її державному реєстратору.

Прийнятий 14 жовтня 2014 року Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів" (набрав чинності  25.11.2014 року) вносить зміни до низки нормативних актів, серед яких Кодекс України про адміністративні правопорушення, Господарський кодекс, Закон України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму", Закон України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" та ін.

Замість таких діючих термінів, як контролер, контроль юридичної особи, контроль фізичної особи закон запроваджує єдиний термін — кінцевий вигодоодержувач юридичної особи. Ним вважатиметься фізична особа, яка незалежно від формального володіння має можливість здійснювати вирішальний вплив на управління або господарську діяльність юридичної особи безпосередньо або через інших осіб, що здійснюється, зокрема, шляхом реалізації права володіння або користування всіма активами чи їх значною часткою, права вирішального впливу на формування складу, результати голосування, а також вчинення правочинів, які надають можливість визначати умови господарської діяльності, давати обов’язкові до виконання вказівки або виконувати функції органу управління, або яка має можливість здійснювати вплив шляхом прямого або опосередкованого (через іншу фізичну чи юридичну особу) володіння однією особою самостійно або спільно з пов’язаними фізичними та/або юридичними особами часткою в юридичній особі у розмірі 25 чи більше відсотків статутного капіталу або прав голосу в юридичній особі.

При цьому фізичною особою – кінцевим вигодоодержувачем юридичної особи не може бути особа, яка має формальне право на 25 чи більше відсотків статутного капіталу або прав голосу в юридичній особі, але є агентом, номінальним утримувачем (номінальним власником) або є тільки посередником щодо такого права.

Законом також суттєво розширений перелік осіб, які відносяться до публічних діячів в розумінні Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму».

Закон зобов’язує юридичних осіб подавати державному реєстратору відомості про свого кінцевого вигодо одержувача, у т.ч. кінцевого вигодоодержувача їх засновника, якщо засновник — юридична особа. Обов’язок поширюється як на новостворених юридичних осіб, так і на тих, які зареєстровані до набуття чинності Законом. Якщо перші розкриватимуть інформацію під час реєстрації створення юридичної особи, то другі —  протягом шести місяців з моменту набуття законом чинності.

Розкриття інформації про вигодоодержувачів здійснюватиметься шляхом внесення такої інформації:

- при створенні юридичної особи — до реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи (форма №1).

- для зареєстрованих юридичних осіб — до реєстраційної картки про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в ЄДР (форма №4).

Надання будь-яких інших документів для цих цілей законом не встановлено. Натомість невідповідність відомостей про кінцевих вигодоодержувачів у реєстраційній картці відомостям у ЄДР буде додатковою підставою для відмови у державній реєстрації.

Стаття 166-11 КУпАП встановлює адміністративну відповідальність для керівника юридичної особи або особи уповноваженої діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу). Неподання інформації про кінцевих вигодоодержувачів наведеними особами каратиметься штрафом від трьохсот (5100 грн.) до п’ятисот (8500 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 __________