З 07.04.2020 в службі у справах дітей Овруцької райдержадміністрації працює за тел. (04148) 4-23-79 "Гаряча лінія". Графік роботи: щоденно з 8.00 год. до 17.00 год. Обідня перерва: 13.00 - 14.00, вихідні: субота, неділя. 

Одним із завдань служби у справах дітей є виявлення дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах,  постановка їх на облік та постійний контроль за станом їх утримання в цих сім'ях.

Станом на 31.12.2019 р. на обліку  служби у справах дітей  перебуває 194 дитини, що перебувають в складних життєвих обставинах із88 сімей та 146 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

 З метою захисту прав дітей підоблікової категорії служби у справах дітей забезпечується систематичний контроль за умовами їх проживання, відповідно складаються акти обстеження, де зазначається стан проживання та виховання дітей в даних сім’ях. В обов’язковому порядку проводиться профілактична робота з батьками щодо належного виконання своїх батьківських обов’язків, наголошується про наслідки у разі їх невиконання, роз’яснюються їх обов’язки по відношенню до дітей,  підопічних, інформується про належну поведінку в громадських місцях, зокрема в літній та зимовий період, про безпечну поведінку на водоймах, в лісах, наголошувалось на попередженні нещасних випадків в сім’ї.

          Питання проживання та виховання дітей, які опинились в складних життєвих обставинах,  розглядається на комісії з питань захисту прав дітей, на які запрошуються і батьки. Направляються листи на РЦ СССДМ про взяття даних сімей під соціальний супровід. Ініціюється питання про притягнення батьків до адміністративної відповідальності, а у разі загрози життю та здоров’ю дітей збирається пакет документів до суду для позбавлення батьків батьківських прав або відібрання дітей без позбавлення батьківських прав.      

Ведеться облік дітей в єдиній інформаційно-аналітичній системі «Діти», де наявна обліково-статистична картка кожної дитини з вмістом повної інформації про неї.

За результатами обстежень протягом 2019 року за ст. 184 КУпАП працівниками поліції на батьків  складено 105протоколів. Всього протягом року перевірено умови проживання 438 дітей із 180 сімей.

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей» службою забезпечується координація діяльності  органів внутрішніх справ, освіти,   охорони   здоров’я,   районного   центру   соціальних   служб   для сім’ї, дітей та молоді.  Проводяться профілактичні рейди з метою виявлення та обліку дітей,   які  залишилися   без догляду батьків та потребують влаштування в заклади соціального  захисту дітей,  бродяжать,  жебракують,  запобігання   негативним проявам у дитячому середовищі.

Станом на  31.12.2019 року проведено 49 профілактичних рейдів «Діти вулиці», «Вокзал», по місцях масового відпочинку молоді та торгівельних закладах, та з метою захисту суспільної моралі. Під час рейдів виявлено та влаштовано до дитячого відділення Овруцької центральної районної лікарні 16 дітей, 6 дітей влаштовано до Центру соціально-психологічної реабілітації Житомирської обласної ради «Сонячний дім» (з них: 3 влаштовано в дитячий будинок сімейного типу, 2 дитини –усиновлено громадянами України).

Перед працівниками поліції відносно 5 батьків ініціювались притягнення до адміністративної відповідальності батьків, які неналежно виконують свої обов’язки по відношенню до дітей. 

Щомісяця проводяться взаємозвірки Овруцькому РВ з питань пробації, сектором ювенальної превенції Овруцького ВП Коростенського ВП ГУНП в Житомирській області, відділом освіти, соціально-культурної сфери райдержадміністрації  щодо кількості дітей, які скоїли правопорушення, злочини  або затримані за вживання наркотичних речовин, алкогольних напоїв та перебувають у них на обліку з метою проведення подальшої профілактичної роботи з даними неповнолітніми.

         Відповідно до повідомлень Овруцького ВП про неповнолітніх, які скоїли злочини або правопорушення та поставлені на облік з даних причин службою у справах дітей проводиться  профілактична робота з неповнолітніми.

         Дана робота проводиться таким  шляхом: збирається інформація про даних неповнолітніх,  вивчаються причини та умови, що призвели до скоєння ними протиправних дій, перевіряються за місцем навчання та проживання, про що складаються акти обстеження. В обов’язковому порядку викликаються до служби у справах дітей для проведення бесід профілактичного характеру  неповнолітні та їх  батьки з метою попередження правопорушень та їх усунення.  Надсилаються листи до Овруцького РЦ СССДМ з проханням долучитись до проведення профілактичної роботи з вищевказаними неповнолітніми.

За участю представників органів внутрішніх справ, відділу освіти, соціально-культурної сфери, райдержадміністрації та ОТГ, районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, управління праці та соціального захисту населення  проводиться колегія та комісія з питань захисту прав дитини.

         Питання проведення профілактичних заходів щодо попередження злочинності серед неповнолітніх та молоді на території району, також розглядалось на колегії райдержадміністрації.

За результатами засідання були винесені пропозиції щодо подальшої роботи по  зменшенню росту підліткової злочинності та посилення спільних дій з профілактики правопорушень та негативних проявів у дитячому середовищі.

         З метою попередження скоєння неповнолітніми правопорушень та злочинів у навчально-виховних закладах району проводиться інформаційно - роз’яснювальна робота серед учнівської молоді, спрямована на формування в учнів негативного ставлення до протиправних дій.

Відповідно до плану роботи служби  проводиться перевірка стану  виховної роботи з дітьми в навчально-виховних закладах району з метою запобігання злочинів, правопорушень серед неповнолітніх, схильних до асоціальних проявів, їх залучення до гурткової роботи, а також вивчаються форми та методи роботи з дітьми підоблікової категорії служби у справах дітей. Надаються рекомендації щодо охоплення гуртковою та позашкільною освітою всіх дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, залишені без батьківської опіки і піклування та  схильні до  асоціальної поведінки.

На виконанняпідпункту 4 пункту 13 розділу ІІІ «Зміцнення інституту сім’ї та формування відповідального батьківства»напрямків діяльності та заходів обласної Програми виконання заходів Державної соціальної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2021 року»,  затвердженої рішенням обласної ради від 18.12.2018 №1295, листа Міністерства соціальної політики України
від 20.08.2019 № 15261/0/2-19/37 «Про організацію та проведення Всеукраїнського профілактичного заходу «Урок»  та з метою надання дітям з сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, адресної допомоги в підготовці до нового навчального року та осінньо-зимового сезону; виявлення дітей шкільного віку, не охоплених навчанням на початок навчального року, усунення причин та умов даного явища; соціального захисту виявлених дітей, запобігання їх бездоглядності і безпритульностіпротягом серпня-вересня 2019 року службою у справах дітей було проведено даний захід. За підсумками проведення профілактичного заходу всі діти були залученні до навчання.

         На виконання розпорядження голови Житомирської облдержадміністрації від 30.09.2019 № 343 «Про затвердження регіонального плану заходів з участі у проведенні у 2019 році Всеукраїнського тижня права». Відповідно до п.4  плану  заходів  працівниками служби у справах дітей спільно з працівниками районного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді, представниками Овруцького відділення Коростенського відділу поліції в Житомирській області проведено 1 профілактичних рейд «Діти вулиці», «Вокзал» з метою виявлення та обліку дітей, які залишилися без догляду батьків та потребують влаштування в заклади соціального захисту дітей, бродяжать, жебракують, запобігання негативним проявам у дитячому середовищі, а також обстеження умов проживання дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що проживають під опікою, піклуванням, в прийомних сім’ях та відносно яких надійшли повідомлення. 

            Спільно із представником центру надання безоплатної вторинної правової допомоги 11.12.2019 року серед учнів опорного закладу освіти «Овруцький заклад загальної середньої освіти І–ІІІ ступенів №1» Овруцької міської ради проведено  бесіду з правової тематики, охоплено 63 учні. Під час зустрічі підліткам роз’яснювались положення Адміністративного та Кримінального Кодексів України, розповсюджені брошурки на тему «Ти і закон».

         У свою чергу в навчальних закладах району педагогічними працівниками проведені тематичні заходи, присвячені Всеукраїнському тижню права.   

         Взагалі  питання  профілактики правопорушень  та негативних проявів у дитячому середовищі є однією із нагальних проблем сьогодення. Тому, дане питання тримається на постійному контролі служби у справах дітей, вивчається та аналізується. 

На виконання Закону України «Про органи і служби у справах неповнолітніх та спеціальні установи для неповнолітніх» (розділ І ст.4), та «Положення про громадську комісію у справах неповнолітніх» станом на 01.01.2019 рік службою перевірено4 громадських комісії у справах дітей при виконкомах сільських та селищної рад з метою з'ясування стану виконання Програм, які передбачають запобігання бездоглядності, безпритульності, профілактики правопорушень серед неповнолітніх. Вивчається стан  розгляду вищезазначених питань на засіданнях виконкомів рад. Надаються рекомендації щодо посилення роботи в даному напрямку.

На виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 № 936-VІІІ службою у справах дітей проводиться моніторинг усіх внутрішньо переміщених дітей в районі з метою виявлення серед них дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, та дітей, які мають право на отримання  статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. Спільно з центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено оцінку потреб 39 внутрішньо переміщених дітей.

Протягом 2019 року на облік сектору з питань захисту прав дітей служби у справах дітей Овруцької райдержадміністрації було поставлено 28 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 12 дітей було влаштовано під опіку, 4 - дитини в дитячий будинок сімейного типу, 3 дітей усиновлено, 3 дітей перебувають на повному державному утриманню в державних закладах, 5 дітей-сиріт тимчасово влаштовані в сім’ю родичів, знайомих, 1 дитина повернута в біологічну сім’ю. Із загальної кількості дітей, котрі перебувають на первинному обліку служби у справах дітей райдержадміністрації 32 дитини мають всі правові підстави для усиновлення, то ж віримо, що дуже скоро діти будуть мати справжню родину. Впродовж 2019 року було знято з обліку служби 13 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 10 – по досягненню повноліття, 2  дітей повернено на виховання батькам, 1 дитину усиновлено.

Протягом року було підготовлено розпорядження голови райдержадміністрації для надання 27 дітям юридичного статусу сиріт та позбавлених батьківського піклування, було розглянуто 11 заяв щодо захисту житлових  та майнових прав дітей.

Протягом 2019 року до Овруцького районного суду направлено 11 позовних заяв щодо позбавлення батьківських прав батьків, які ухилялися від виконання батьківських обов’язків по відношенню до 28 дітей.  

         З метою реалізації державної політики щодо забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, та на виконання Регіональної (комплексної) цільової соціальної Програми забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування,  та осіб з їх числа на 2018-2022 роки в  Овруцькому районі була розроблена Програма та затверджена на двадцять другій сесії VІІ скликання від 22 грудня 2017 року № 350 Овруцької районної ради.

         За клопотанням служби у справах дітей райдержадміністрації впродовж 2019 року на квартирний облік при досягненні 16 років поставлено 3 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, рішенням Овруцької міської ради , а в Словечанській сільській раді поставлено 2 дітей.

З участі служби у справах дітей Овруцької райдержадміністрації, Словечанською сільською радою та Овруцькою міською радою були розроблені  комплексні цільові соціальні Програми забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа на 2018-2022 роки,  затверджені на сесіях місцевих рад.  Відповідно до актів  інвентаризації житла, які здійснені комісіями старостинських округів, складені списки осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, котрі потребують житла, в зв’язку з малою житловою площею для їх проживання.

 

 

Протягом 2018 року на облік сектору з питань захисту прав дітей служби у справах дітей Овруцької райдержадміністрації було поставлено 28 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 26 дітей було влаштовано в сімейні форми виховання. 2 дітей перебувають на повному державному утриманню в державних закладах. Із загальної кількості дітей, котрі перебувають на первинному обліку служби у справах дітей райдержадміністрації, 23 дітей мають всі правові підстави для усиновлення, то ж віримо, що дуже скоро діти будуть мати справжню родину. Впродовж 2018 року було знято з обліку Служби 28 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 23 – по досягненню повноліття, 2  дітей повернено на виховання батькам, 2 дітей усиновлено.

Протягом року було підготовлено розпорядження голови райдержадміністрації для надання 28 дітям юридичного статусу та влаштування їх в сімейні форми виховання, було розглянуто 23 заяви щодо захисту житлових  та майнових прав дітей.

Протягом 2018 року відбулося 12 засідань комісії з питань захисту прав дитини та 7 засідань колегії служби у справах дітей райдержадміністрації, де розгядались нагальні питання щодо захисту прав та законних інтересів дітей району.

Протягом 2018 року до Овруцького районного суду направлено 5 позовних заяв щодо позбавлення батьківських прав батьків, які ухилялися від виконання своїх прямих обов’язків по відношенню до своїх дітей.

         На виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 25.05.2018 № 214 « Про відзначення в області Дня захисту дітей» служба у справах дітей Овруцької районної державної адміністрації повідомляє, що 1 червня 2018 року 20 дітей із числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування; дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах;  дітей загиблих Героїв Небесної Сотні; дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи; дітей, батьки яких загинули, постраждали чи беруть безпосередню участь  в антитерористичній операції прийняли участь в обласному  заході, який відбувся в Житомирському академічному українському музично-драматичному театрі імені Івана Кочерги.

            Вищевказану категорію дітей привітали із святом керівники області, діти переглянули виставу та отримали
солодкі подарунки,а також харчові набори.

         З метою реалізації державної політики щодо забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, та на виконання Регіональної (комплексної) цільової соціальної Програми забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування,  та осіб з їх числа на 2018-2022 роки в  Овруцькому районі була розроблена Програма та затверджена на двадцять другій сесії VІІ скликання від 22 грудня 2017 року № 350 Овруцької районної ради.

На обліку служби у справах дітей Овруцької райдержадміністрації станом на 31 грудня 2018 року перебуває 132 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування. Із загальної кількості дітей   житло на праві власності належить 27 дітям, на праві користуванні належить 102 дітям.

Під час зустрічей із законними представниками дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (опікунами/піклувальниками), проводиться роз’яснювальна роботащодо їх обов’язків у частині захисту житлових та майнових прав дітей.

  • травня 2018 року відбулося нарада при голові райдержадміністрації Ю.С.Дивинському «Захист прав та законних інтересів дітей», де  були присутні заступник голови Овруцької райдержадміністрації, Пальоний В.М.; представники Овруцької міської ради: Сергійчук М.М., Горченко В.С.; голова Словечанської сільської ради, Трикиша В.О., головний спеціаліст відділу освіти та соціально-культурної сфери Словечанської сільської ради Вишневська Л.В., Прядок виявлення, постановки та облік дітей, котрі перебувають під опікою, піклуванням, котрі перебувають у складних життєвих обставинах. На нараді слухалися питання  щодо обліку житла, що належить дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування та особам з їх числа, про постановку дітей підоблікової категорії та осіб з їх числа на квартирний та соціальний облік.

         За клопотанням служби у справах дітей райдержадміністрації впродовж 2018 року на квартирний облік при досягненні 16 років дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування рішенням Овруцької міської ради  поставлено 10 дітей, а в Словечанській сільській раді поставлено 4 дітей.

В жовтні поточного року до сільських рад Овруцького району, що не увійшли до жодного із ОТГ надіслані клопотання щодо перевірки стану збереження житла яке належить дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування та особам з їх числа, провівши детальну інвентаризаційну оцінку придатності для проживання житла, розроблення плану заходів щодо усунення проблем, які з’ясуються під час перевірок та складення відповідних актів інвентаризації житла із зазначенням стану збереження житла. За інформацією що надійшла від: Бігунської, Гладковицької, Ігнатпільської, Колесниківської, Руднянської сільських рад та Першотравневої селищної ради порушень житлових прав вищевказаної категорії дітей не виявлено.

З участі служби у справах дітей Овруцької райдержадміністрації, Словечанською сільською радою та Овруцькою міською радою були розроблені  комплексні цільові соціальні Програми забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа на 2018-2022 роки,  затверджені на сесіях місцевих рад.  Відповідно до актів  інвентаризації житла, які здійснені комісіями старостинських округів, складені списки осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування котрі потребують житла, в зв’язку з малою житловою площею для їх проживання.

У 2018 році придбано соціальне житло у комунальну власність на території Першотравневої селищної  ради Овруцького району Житомирської області для особи з числа , позбавленої батьківського піклування,  Макаревичу Євгену Валентиновичу, 09.06.1999 року народження. Кошти, які використанні на купівлю: з обласного бюджету  - 51 470 грн.,  та із бюджету Першотравневої селищної ради Овруцького району Житомирської області - 51 470 грн. Загальна сума придбаного житла становить 102 940грн. 

         Відповідно до Указу Президента України від 27.11.2008 № 1088/2008, листа Міністерства соціальної політики України «Про проведення заходів до Дня усиновлення», з метою привернення уваги до проблем дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, забезпечення їхніх прав та найкращих інтересів, вжиття заходів для популяризації усиновлення, позитивного досвіду влаштування на виховання в  сім’ї громадян України дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (усиновлення, опіка, піклування, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу), службою у справах дітей Овруцької райдержадміністрації було проведено ряд заходів, до Дня усиновлення, враховуючи флешмоб «Усиновлення - це любов на все життя», який був висвітлений у соціальних мережах та на офіційній сторінці Служби у вигляді фотографій та аналітичної інформації.

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей» службою забезпечується координація діяльності  органів внутрішніх справ, освіти,   охорони   здоров’я,   районного   центру   соціальних   служб   для сім’ї, дітей та молоді.  Проводяться профілактичні рейди з метою виявлення та обліку дітей,   які  залишилися   без догляду батьків та потребують влаштування в заклади соціального  захисту дітей,  бродяжать,  жебракують,  запобігання   негативним проявам у дитячому середовищі, а також обстеження умов проживання сімей,   які опинились в складних життєвих обставинах та тих, щодо яких надійшли повідомлення. Також   проводяться   профілактичні   рейди по   місцях   масового   відпочинку   молоді   з   метою   виявлення неповнолітніх, які вживають алкогольні та тютюнові вироби, наркотичні речовини, по торгівельних закладах, де здійснюється продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів. З дітьми, виявленими під час рейдів,  та їх батьками  ведеться відповідна профілактична робота.

Станом на 27.12.2018 рік проведено 58 профілактичних рейдів. Під час даних рейдів порушень правил торгівлі не виявлено. З працівниками перевірених закладів проведені  профілактичні бесіди щодо недопущення продажу неповнолітнім тютюнових та алкогольних виробів. Під час рейдів виявлено та влаштовано до дитячого відділення Овруцької центральної районної лікарні 13 дітей, 2 з яких в подальшому були повернуті в біологічну сім’ю, 6 дітей влаштовано до Центру соціально-психологічної реабілітації Житомирської обласної ради «Сонячний дім» (з них: 4 влаштовано під опіку, 2 повернуто в біологічну сім’ю), 3 до дитячого відділення Овруцької ЦРЛ, які в подальшому повернуті в біологічну сім’ю. Перед працівниками поліції відносно 11 батьків ініціювались притягнення до адмінвідповідальності батьків, які неналежно виконують свої обов’язки по відношенню до дітей.  Працівниками поліції було складено104 адміністративних протоколів за ст. 184 КУпАП.

 Щомісяця проводяться взаємозвірки Овруцькому РВ з питань пробації, сектором ювенальної превенції Овруцького ВП Коростенського ВП ГУНП в Житомирській області, відділом освіти, соціально-культурної сфери райдержадміністрації  щодо кількості дітей, які скоїли правопорушення, злочини  або затримані за вживання наркотичних речовин, алкогольних напоїв та перебувають у них на обліку з метою проведення подальшої профілактичної роботи з даними неповнолітніми.

            Відповідно до повідомлень Овруцького ВП про неповнолітніх, які скоїли злочини або правопорушення та поставлені на облік з даних причин службою у справах дітей проводиться  профілактична робота з неповнолітніми.

За участю представників органів внутрішніх справ, відділу освіти, соціально-культурної сфери, райдержадміністрації та ОТГ, районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, управління праці та соціального захисту населення  проводиться колегія та комісія з питань захисту прав дитини..  Станом на 27.12.2018 року проведено 6 колегій ССД  та 12 комісій з питань захисту прав дитини.

            Питання проведення профілактичних заходів щодо попередження злочинності серед неповнолітніх та молоді на території району, також розглядалось на колегії райдержадміністрації.

За результатами засідання були винесені пропозиції щодо подальшої роботи по  зменшенню росту підліткової злочинності та посилення спільних дій з профілактики правопорушень та негативних проявів у дитячому середовищі.

            З метою попередження скоєння неповнолітніми правопорушень та злочинів у навчально-виховних закладах району проводиться інформаційно - роз’яснювальна робота серед учнівської молоді, спрямована на формування в учнів негативного ставлення до протиправних дій. Такі бесіди проведенісеред учнів Тхоринська ЗОШ І-ІІІ ст. -  13.03.2018 р, 02.10.2018 р. 11.12.2018 р.- опорний заклад освіти «Овруцький заклад загальної середньої освіти І–ІІІ ступенів №1» Овруцької міської ради, 02.10.2018 р. – Овруцький професійний ліцей, 25.10.2018 р. – опорний заклад освіти «Овруцька гімназія імені Андрія Малишка», 08.11.2018 р. – рада профілактики, Овруцький професійний ліцей (даними заходами охоплено 315 учнів). 

Відповідно до плану роботи служби  проводиться перевірка стану  виховної роботи з дітьми в навчально-виховних закладах району з метою запобігання злочинів, правопорушень серед неповнолітніх, схильних до асоціальних проявів, їх залучення до гурткової роботи, а також вивчаються форми та методи роботи з дітьми підоблікової категорії служби у справах дітей. Надаються рекомендації щодо охоплення гуртковою та позашкільною освітою всіх дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, залишені без батьківської опіки і піклування та  схильні до  асоціальної поведінки.          Станом на 27.12.2018 рік перевірено 7 загальноосвітніх шкіл району.

На виконання Закону України «Про органи і служби у справах неповнолітніх та спеціальні установи для неповнолітніх» (розділ І ст.4), та «Положення про громадську комісію у справах неповнолітніх» станом на 27.12.2018 рік службою перевірено3 громадських комісій у справах дітей при виконкомах сільських та селищної рад з метою з'ясування стану виконання Програм, які передбачають запобігання бездоглядності, безпритульності, профілактики правопорушень серед неповнолітніх. Вивчається стан  розгляду вищезазначених питань на засіданнях виконкомів рад. Надаються рекомендації щодо посилення роботи в даному напрямку.           

Факти втягнення дітей у злочинну діяльність, пияцтво, працівниками служби не виявлялись. Також, не виявлялись випадки втягнення дорослими особами дітей у злочинну діяльність, пияцтво.

Одним із завдань служби у справах дітей є виявлення дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах,  постановка їх на облік та постійний контроль за станом їх утримання в цих сім'ях. Так, станом на 27.12.2018 р. на обліку служби у справах дітей перебуває 200 дитина, яка перебуває в складних життєвих обставинах, що проживають у 87 сім'ях,  з них 1 дитина, як така, що самовільно залишає місце проживання, яка виховуються у 1 сім’ї, 4 дитини, які постраждали від найгірших форм праці, 2 дитини, які зазнали насильства. Ведеться облік дітей в єдиній інформаційно-аналітичній системі «Діти», де наявна обліково-статистична картка кожної дитини з вмістом повної інформації про неї.

Забезпечується своєчасне виявлення дітей та постановка їх на облік. Протягом 2018 року на облік служби у справах дітей було поставлено 12 дітей, як таких, що перебувають в складних життєвих обставинах , із 7 сімей. З різних причин було знято з обліку 26 дітей.

            З метою захисту прав дітей підоблікової категорії служби у справах дітей забезпечується систематичний контроль за умовами проживання, відповідно складаються акти обстеження, де зазначається стан проживання та виховання дітей в даних сім’ях. В обов’язковому порядку проводиться профілактична робота з батьками щодо належного виконання своїх батьківських обов’язків, наголошується на наслідках у разі їх невиконання. Питання проживання та виховання дітей, які опинились в складних життєвих обставинах,  розглядається на комісії з питань захисту прав дітей, на які запрошуються і батьки. Направляються листи на РЦ СССДМ про взяття даних сімей під соціальний супровід. Ініціюється питання про притягнення батьків до адміністративної відповідальності, а у разі загрози життю та здоров’ю дітей збирається пакет документів до суду для позбавлення батьків батьківських прав або відібрання дітей без позбавлення батьківських прав.           

Робочими групами у складі працівників структурних підрозділів райдержадміністрації, медицини,  Овруцького відділення Коростенського відділу поліції в Житомирській області, ДСНС проводились перевірки умов проживання функціонально-неспроможних сімей та сімей, де діти проживають під опікою, піклуванням, прийомних сімей, під час яких батькам (опікунам) та особам, які їх замінюють (перевірено умови проживання 458 дітей, із 161 сім’ї),  роз’яснювались їх обов’язки по відношенню до дітей,  підопічних, інформували про належну поведінку в громадських місцях, зокрема в літній та зимовий період, про безпечну поведінку на водоймах, в лісах, наголошувалось на попередженні нещасних випадків в сім’ї.

На виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 № 936-VІІІ службами у справах дітей проводиться моніторинг усіх внутрішньо переміщених дітей в районах (містах) області. З метою виявлення серед них дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах та дітей, які мають право на отримання  статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів спільно з центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено оцінку потреб 38 дітей.

На виконання листа Міністерства соціальної політики України
від 22.08.2018 № 16384/0/2-18/37 „Про організацію та проведення Всеукраїнського профілактичного заходу „Урок”,  підпункту 2 п. 1.1 розділу І напрямків діяльності та заходів цільової Програми щодо забезпечення та захисту прав дітей у Житомирській області на 2017-2018 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 22.12.2018 №416 та з метою надання дітям з сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, адресної допомоги в підготовці до нового навчального року та осінньо-зимового сезону; виявлення дітей шкільного віку, не охоплених навчанням на початок учбового періоду, усунення причин та умов даного явища; соціального захисту виявлених дітей, запобігання їх бездоглядності і безпритульності протягом серпня-вересня 2018 року службою у справах дітей було проведено даний захід. За підсумками проведення профілактичного заходу всі діти були залученні до навчання.

На виконання розпорядження голови Житомирської облдержадміністрації від 22.11.2018 № 463 «Про затвердження регіонального плану заходів з участі у проведенні у 2018 році Всеукраїнського тижня права» та відповідно до п.15  плану  заходів  працівниками служби у справах дітей спільно з працівниками районного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді, інспекторами муніципальної інспекції Овруцької міської ради проведено  1 профілактичних рейд «Діти вулиці», «Вокзал» та 1 профілактичний рейд по місцях масового відпочинку молоді  та торгівельних закладах міста Овруч з метою попередження негативних явищ у дитячому середовищі.

            Спільно із представником центру надання безоплатної вторинної правової допомоги 11.12.2018 року серед учнів опорного закладу освіти «Овруцький заклад загальної середньої освіти І–ІІІ ступенів №1» Овруцької міської ради проведено  бесіду з правової тематики, охоплено 63 учні. Під час зустрічі підліткам роз’яснювались положення Адміністративного та Кримінального Кодексів України , розповсюджені брошурки на тему «Ти і закон».

            У свою чергу в навчальних закладах району педагогічними працівниками проведені тематичні заходи, присвячені Всеукраїнському тижню права.

            З метою удосконалення знань чинного законодавства України з питань охорони дитинства, належного захисту прав та інтересівдітей, начальник та спеціаліст службиу справах дітей райдержадміністрацібралиактивну участь у проведенні семінарів, нарад з головами, секретарями сільських, селищної, рад, головами та секретарями громадських комісій у справах неповнолітніхта з іншими категоріями спеціалістів.

            Питання захисту прав та інтересів дітей постійно піднімалось на нарадах.

 

 

       30 вересня в Україні відзначається День усиновлення. Це вже традиційний день вшанування одвічних людських цінностей: людяності, милосердя, доброти та любові.

       Щоб дитинство було безтурботним, радісним та щасливим, кожній дитині необхідна батьківська любов, тепло та родинний  затишок.

       Захист прав та інтересів дітей, і передусім, найуразливішої категорії – дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, створення гідних умов для їх виховання та розвитку є одним із пріоритетів державної політики України. Держава і суспільство відповідальні за долю кожної дитини, яка опинилася в скруті. Життя, безпека, здоров′я, майбутнє дитини залежить від нас, дорослих.

       Українці, приймаючи в родини дітей,які за різних життєвих обставин втратили свою сімю та залишилися без батьківського піклування, виявляють найкращі людські почуття та моральні чесноти.

        Усиновити дитину-сироту чи дитину, позбавлену батьківського виховання, виховати, полюбити і виростити як рідну – цей надзвичайно важливий крок щороку в Україні роблять близько двох тисяч сімей. Саме вони вселяють в дитячі душі і серця віру, надію та любов, роблять дитинство щасливим та радісним.

        Серце у людини є, щоб думати не тільки про себе, така давня життєва істина стала змістом життя для батьків-усиновлювачів, прийомних батьків, опікунів та піклувальників.

        Так було завжди – історію і країну творять люди, історію щасливого дитинства творять батьки.

        За кожним святом і навіть невеликими досягненнями стоїть щоденна, кропітка і відповідальна робота. Доброта і любов – головне в чому відчувають потребу діти – наша надія і наше майбутнє.

На сьогоднішній день на обліку служби у справах дітей перебуває 24 дитини, які підлягають усиновлення, 24 усиновлені дитини проживають на території Овруцького району, 98 виховуються під опікою, піклуванням,  6 дітей мають можливість пригортатися до мами й тата в прийомних сім′ях. Протягом поточного року жодна дитина не була влаштована на повне утримання в державний інтернат ний заклад.!

         Я переконана та вірю в те, що усиновлення та інші форми сімейного виховання в Україні будуть і надалі активно розвиватися. Адже джерело цього величного руху лежить в українському серці, в українській ментальності.

         Дитина повинна мати маму і тата – це закон життя! Він не підлягає переглядам чи ревізуванню. Всім, хто причетний до втілення цього закону в життя, моя повага і вітання!  

         Я дякую всім усиновителям, опікунам, прийомним батькам.

         З днем усиновлення! 

/upload/files/P9280022.JPG

/upload/files/P9280023.JPG

/upload/files/P9280026.JPG

/upload/files/P9280029.JPG

/upload/files/P9280030.JPG

/upload/files/P9280036.JPG

/upload/files/P9280039.JPG

/upload/files/P9280040.JPG

/upload/files/P9280041.JPG

/upload/files/P9280042.JPG

22.05.18 відбулася нарада з головами Овруцької та Словечанської ОТГ на чолі з головою Овруцької райдержадміністрції Ю.С. Дивинським щодо дотримання законодавства про захист житлових та майнових прав дітей, розроблення регіональної (комплексної) цільової соціальної Програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2018-2022 роки на територіях ОТГ, постановку на облік дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які не мають власного житла. на облік для поліпшення побутових умов.

Прийняте відповідне рішення, яке направлене на виконання в Овруцьку, Словечанську ОТГ та с/р, які не увійшли в жодну з ОТГ.

 

/upload/files/5.png

/upload/files/4.png

/upload/files/1.png

22 травня 2018 року відбулася зустріч працівників служби у справах дітей Овруцької райдержадміністрації з опікунами, піклувальниками, рийомними батьками,  на якій розглянуті наступні питання: 1. Умови проживання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування в сімях опікунів, піклувальників, прийомних сімях. 2. Дотримання житлових та майнових прав дітей. 3. Пропаганда створення ПС, ДБСТ, патронатних сімей в Овруцькому районі 4. Про нарахування виплат опікунам, піклувальникам, прийомним батькам.  

15 травня 2018 року  традиційно відбулася зустріч дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування - випускників ЗОШ району в 2017-2018 н.р. з керівництвом Овруцького району. На зустрічі були присутні 5 дітей із 6, заступники голів Овруцької райдержадміністрації та Овруцької районної ради відповідно Віктор Пальоний та Ірина Михайлевська, депутат Житомирської обласної ради Олександр Павлушенко, ПП Тетяна Бойцова, директор РЦ ССС ДМ Тамара Бейтуллаєва.  Діти почули привітання, побажання, настанови від учасників заходу, отримали подарунки від депутата обласної ради, обідом випускників пригостила Тетяна Бойцова.

 

    24 квітня 2018 року 6 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування – випускників ЗОШ району у 2018 році отримали привітання та подарунки від керівництва Житомирської облдержадміністрації. 

 

Станом на 31.03.2018 рік на обліку служби у справах дітей Овруцької райдержадміністрації перебуває 128 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Із загальної кількості дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей, 97 дітей влаштовано в сім’ї опікунів (піклувальників), 14 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування виховуються в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу області. Таким чином, 111 дітей влаштовано в сімейні форми виховання, що становить 86,72% влаштування дітей в сімейні форми виховання.  Протягом І кварталу 2018 року на облік служби у справах дітей райдержадміністрації поставлено 2 дітей-сиріт та 4 дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 6 дітей влаштовано під опіку. З обліку служби у справах дітей райдержадміністрації знято 10 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування по досягненню повноліття.

Підготовлено та подано до Овруцького районного суду 3 позовні заяви про позбавлення батьківських прав батьків по відношенню до 5 малолітніх дітей. З метю захисту прав та законних інтересів дітей прийнято участь  у 23 судових засіданнях.

Проведено 3 засідання Комісії з питань захисту прав дитини, де розглядалися питання: участі батьків у вихованні дітей, котрі проживають окремо; надання дозволів щодо вчинення правочинів з нерухомим майном на користь малолітніх дітей; відношення батьків до виконання останніми батьківських обов’язків; про доцільність позбавлення (непозбавлення) батьківських прав батьків відносно малолітніх дітей та інш.

         Не лишається поза увагою захист житлових та майнових прав дітей. Так, станом на 31.03.2018 року, із загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування 124 дитини-сироти та дитини, позбавлені батьківського піклування мають житло на праві приватної власності або на праві користування, у 4 дітей - відсутнє житло, але при досягненні 16-ти річного віку 2 дітей будуть поставлені на облік для позачергового отримання житла, питання закріплення житла за 2 малолітніми дітьми вирішується. Проводиться певна робота щодо контролю за станом збереження житла за дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, в якому вони проживали разом з батьками, рідними, до влаштування їх в сім’ї громадян, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, дитячі державні заклади, а саме: на селищну, міську та сільські ради щороку надсилаються листи стосовно відповідних матеріалів про стан утримання та збереження житла вищеназваних дітей. Крім того, функціонує районна (комплексна) цільова соціальна Програма забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб із їх числа на 2018-2022 роки, яка затверджена на сесії Овруцької районної ради. У 2018 році планується придбання житла у комунальну власність Першотравневої селищної ради для надання соціального житла особі з числа дітей, позбавлених батьківського піклування.

         Проводяться комплексні перевірки сімей, де діти проживають під опікою (піклуванням), перебувають в складних життєвих обставинах. Під час таких перевірок проводиться профілактична робота з батьками функціонально-неспроможних сімей, з метою попередження негативних наслідків, невиконання батьківських обов’язків належним чином. Протягом І кварталу 2018 року обстежено 85 сімей де проживає 171 дитини. Під час обстежень виявлено факти неналежного виконання батьками своїх обов’зків, складено 10 протоколів за ст. 184 КупАП. З метою організації результативної роботи з профілактики соціального сирітства, розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, удосконалення системи соціальної роботи з сім’ями, що мають дітей і перебувають у складних життєвих обставинах, забезпечуватиметься комплексний підхід  до вирішення вищезазначених питань.

         Так, проведено обстеження умов проживання дітей на територіях Овруцької міськради: м.Овручі, Кирданівському, Підрудянському, Великофоснянському, Гошівському, Невгодівському, Піщаницькому, Черепинському, Покалівському, Хлуплянському старостинських округах, Словечанської сільради: Черевківському старостинському окрузі, с.Словечно, Бігунської, Ігнатпільської, Левковицької, Руднянської сільських, Першотравневої селищній радах.

         Станом на 30.03.2018 року на обліку служби у справах дітей перебувало  216 дітей із 89 сімей, як таких, що перебувають в складних життєвих обставинах.  Протягом І кварталу було поставлено на облік 6 дітей з 1 сім'ї, по причинні ухиляння матері від виконання своїх батьківських обов’язків по відношенню до дітей, знято з обліку 2 дітей по досягненню повноліття, 3 дитини по причині набуття статусу дітей, позбавлених батьківського піклування.

         За І квартал проведено 16 профілактичних рейдів з них:

  • рейди «Діти вулиці» - 13;
  • по місцях масового відпочинку молоді – 3.

         В ході рейдів було виявлено 8 дітей та влаштовано в заклад охорони здоров’я., в подальшому 3 дітей повернено в біологічну сім’ю, 2 дитини влаштовано в Центр соціально-психологічної реабілітації «Сонячний дім» Житомирської обласної ради, 3 дитини в санаторій «Лісовий берег».  Перед працівниками поліції ініційовано притягнення до адміністративної відповідальності відносно  5 батьків.

         Під час рейдів було перевірено умови проживання 114 дітей, які виховуються в 44 сім’ях, що  перебувають на обліку в службі у справах дітей та відносно яких надходили повідомлення.

Факти втягнення дітей у злочинну діяльність, пияцтво, працівниками служби не виявлялись. Також, не виявлялись випадки втягнення дорослими особами дітей у злочинну діяльність, пияцтво.

Перевірено стан виховної роботи з дітьми у 3 загальноосвітніх навчальних закладах району. З метою попередження скоєння неповнолітніми правопорушень та злочинів у навчально-виховних закладах району проводиться інформаційно - роз’яснювальна робота серед учнівської молоді, спрямована на формування в учнів негативного ставлення до протиправних дій. Такі бесіди проведенісеред учнів Тхоринської ЗОШ І-ІІІ ст.

На виконання Закону України «Про органи і служби у справах неповнолітніх та спеціальні установи для неповнолітніх» (розділ І ст.4), та «Положення про громадську комісію у справах неповнолітніх» перевірено2 громадські комісії у справах дітей при виконкомах Колесниківської, Слобідської сільських рад з метою з'ясування стану виконання Програм, які передбачають запобігання бездоглядності, безпритульності, профілактики правопорушень серед неповнолітніх. Вивчається стан  розгляду вищезазначених питань на засіданнях виконкомів рад. Надавались рекомендації щодо посилення роботи в даному напрямку.

 

 

Звіт за 2017 рік:

 Станом на 31.12.2016 року на первинному обліку служби у справах дітей перебували 132 дитини-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, з них 38 мають статус дитини-сироти, решта – діти, позбавлені батьківського піклування. В порівнянні з початком року чисельність дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклуваннязросла.

Впродовж 2017 року на первинний облік поставлено 11 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (2016 рік - 42 ), з них 10 дітей влаштовано в сім'ї громадян під опіку, піклування, 2 дитини тимчасово влаштовані в сім′ю родичів з подальшим влаштуванням під опіку.

На  обліку дітей, які можуть бути усиновлені, в районі перебуває 29 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.З них 3 – виховуються в ПТНЗ, в сім’ях опікунів, піклувальників - 1, 16 - в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу, решта дітей перебувають в державних закладах.

Протягом 2017 року в районі усиновлень не відбувалось.

         З метою активізації влаштування дітей в сімейні форми виховання служба у справах дітей райдержадміністрації щоквартально подає інформацію до районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді про дітей, які потребують влаштувань в сім’ю.

           На території району проживають 70 опікунів, піклувальників, які виховують 98  дітей-сиріт та дітей, позбавленої батьківського піклування (2017 рік – 73 опікуни, піклувальники, 96 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування ). 1 дитина за станом здоров’я перебуває у спеціальних закладах і до опікуна повертається лише у вихідні, святкові та канікулярні дні. Питома вага влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування в сімейні форми виховання становить 86,12%.

Протягом 2017 року в сім’ї опікунів, піклувальників влаштовано 10 дітей, в минулому році – 29, знято з обліку по досягненню повноліття – 16 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

Службою у справах дітей райдержадміністрації  постійно здійснюється контроль щодо виконання опікунами, піклувальниками своїх обов’язків. Дані питання розглядаються на засіданнях комісій з питань захисту прав дитини.

Впродовж року службою у справах дітей  здійснювався контроль за виплатою державної соціальної допомоги дітям, які виховуються в сім’ях опікунів, піклувальників. Станом на 31.12.2016 року зазначену допомогу  отримували всі діти.

Аналізуючи стан влаштування дітей до державних інтернатних закладів, слід зазначити, що спостерігається тенденція до зменшення чисельності дітей в зазначених закладах. Так, якщо станом на 01.01.2017 року в державних закладах, розташованих на території області, виховувалось 13 дітей, то станом на 31.12.2017 року -12 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

         Впродовж року до державних закладів діти не були влаштовані.

Вживаються заходи по захисту житлових та майнових прав неповнолітніх, в тому числі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. 

На реалізацію регіональної (комплексної) цільової соціальної Програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2013-2017 рокивпродовж 2017 року з обласного бюджету виділено субвенцію у сумі 40,0 тис. грн. для придбання житла  та земельної ділянки для ведення господарства,  обслуговування житлових споруд,  з районного  бюджету на придбання виділено 59,0 тис. грн.,але використано лише 20,0 тис.грн. Придбано соціальне житло в комунальну власність Гладковицької  сільської ради, однак в користування буде надано дитині-сироті при досягненні їй 18 років.

У зв’язку із закінченням терміну дії регіональної (комплексної) цільової соціальної Програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2013-2017 роки, 5 грудня 2017 року прийнято розпорядження голови Овруцької райдержадміністрації № 317«Про районну  (комплексну) цільову соціальну Програму забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2018-2022 роки та схвалено рішенням сесії  Овруцької районної ради, відповідно до якої заплановано придбати  соціальне житло у 2018 році на території Першотравневої селищної ради.

         В районі забезпечено виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 25.08.2005 року № 823, яка регламентує порядок надання одноразової допомоги та її розмір дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, після досягнення ними 18-річного віку. У 2017 році16дітей отримали таку допомогу.

Встановлено, що із 58дітей, які мають отримувати пенсію по втраті годувальника її отримують56, 2 дітей не отримують пенсію у зв’язку із відсутністю трудового стажу померлих батьків.

Підвищеної уваги спеціалістів служби  у справах дітей  потребує   питання контролю за призначенням та виплатою аліментів  дітям, позбавленим батьківського піклування. Серед 49дитини зазначеної категорії, які повинні отримувати аліменти їх отримують – 40. Це пов’язано з тим, що переважна більшість батьків, з яких в судовому порядку стягнуто аліменти на дітей, не працюють.

Службоюу справах дітей райдержадміністрації  вживаються заходи по захисту прав неповнолітніх щодо виконання їх  батьками  аліментних обов’язків відносно останніх.

Оздоровленням та відпочинком на території області та за її межами було охоплено 24 дитини-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, шкільного віку,  які виховуються в сім’ях опікунів, піклувальників прийомних сім’ях.   

Розроблено новий проект районної цільової комплексної програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2018-2022 роки. Відповідно до такої програми, яка діяла протягом 2013-2017 рр. придбано соціальне житло в комунальну власність Гладковицької сільської ради. На даний час вирішується питання про надання цього житла особі з числа дітей-сиріт.

24 листопада  2017 року проведено чергову Комісію з питань захисту дитини.

В рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» обстежено умови проживання дітей, які проживають в складних життєвих обставинах, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, під час проведення профілактичних рейдів на територіях Норинської, Бондарівської, Шоломківської, Гошівської, Ігнатпільської, Підрудянської, Руднянської сільських радах, а також 2 профрейди на території м.Овруч по місцях масового відпочинку молоді.Проведено профілактичні бесіди з дітьми та їх батьками щодо запобігання жорстокого ставлення та насилля до дітей та в їх присутності.

 

Меморандум про співпрацю у процесі реформування інтернатних закладів підписали Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба,  голова Житомирської ОДА Ігор Гундич та голова Фундація Lumos Ірина Маланчук.

 

Підписання документу відбулось 31 жовтня, після відкриття семінару-тренінгу представників служб у справах дітей, інтернатних закладів, райдержадміністрацій, об’єднаних громад та міськвиконкомів.

 

Під час брифінгу Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба повідомив, що основна мета реформування інтернатних закладів – вчасно виявити проблему і допомогти сім’ї з дитиною, надати відповідні послуги, щоб дитина не потрапила до інтернатного закладу, а жила в родині, безпеці та благополуччі. «Саме розвиток послуг підтримки сімей з дітьми на рівні громад є запорукою успіху цієї реформи. І Житомирська область стане першою в Україні, де спільними зусиллями ми створимо належні послуги в громадах, завдяки яким кожна дитина зможе зростати в любові у власному домі», – акцентував він.

Житомирщина – перший регіон, який починає впровадження Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей. Дві організації – Фундації Lumos в Європі (Великобританія) та проект EDGE (Канада) – допоможуть області з реформою системи догляду та виховання дітей.

 

За словами Міністра соціальної політики України Андрія Рева, який був присутній під час підписання Меморандуму, «гроші мають ходити за дитиною».

 

«Який би не був інтернат, ніщо і ніхто дитині сім’ю не замінить. І тому стратегічний напрямок нашої спільної роботи – забезпечити кожній дитині можливість виховуватись в родині. І ми готові надати фінансовий ресурс тим сім’ям, які готові відчинити свої двері для таких дітей. Реформування інтернатних закладів –це не закриття, скорочення інтернатних закладів, а  можливість дітей відчути себе потрібними у цьому світі. Це зміни на краще. І я дякую голові ОДА Ігорю Гундичу, що він не побоявся взяти на себе таку відповідальність, і Житомирщина стане пілотним проектом у цьому процесі», – зазначив Андрій Рева.

 

Координувати пілотний проект буде Національний офіс з реформи деінституціалізації при уповноваженому Президента України з прав дитини.

 

Відповідно до Меморандуму місцевій владі та експертам потрібно буде проаналізувати існуючу мережу закладів інституційного догляду за дітьми, оцінити забезпеченні прав дітей. 

 

Під час відкриття семінару Ігор Гундич зазначив: до 2025 року на Житомирщині інтернатів не буде.

 

Довідково: Lumos – це Міжнародна дитяча благодійна фундація, заснована письменницею Дж.К.Роулінг у 2005 році. Місія фундації полягає в тому, щоб закінчити з практикою системної інституалізації дітей у всьому світі до 2050 року.

 

Ціль організації у тому, щоб підтримувати дітей у житлових закладах задля повернення їм права на життя у родині та на освіту в їхньому суспільстві.

 

        Lumos працює у Чеській Республіці, Болгарії, Молдові, Греції, Японії, Малайзії, Гаїті. В Україні фундація почала працювати у 2013 році.

25.10.2017 відбулась колегія служби у справах дітей облдержадміністрації, на якій було розглянуто та обговорено питання про стан виконання регіональної (комплексної) цільової соціальної Програми забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2013-2017 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 12.06.2013 № 896, а також про діяльність служб у справах дітей області щодо запобігання соціальному сирітству через організацію роботи з сім’ями з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах.

 Протягом вересня 2017 року службою у справах дітей райдержадміністрації було проведено профілактичні рейди на територіях м.Овруча,  Черепинської, Піщаницької, Хлуплянської, Словечанської та Бігунської сільських радах, обстежено умови проживання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах. Складено на 4 батьків протоколи за ст.184 КУпАП за неналежне виконання батьківських обов’язків.

На облік служби протягом вересня поставлено 5 дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах, 2 дитини-сироти. Прийнято участь у 10 судових засіданнях.

5 вересня відбулося засідання комісії з питань захисту дитини, на якій розглядали питання влаштування дітей до обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей «Сонячний дім» та дотримання прийомними батьками пунктів договору про виховання дитини в прийомній сімї.

На колегії служби у справах дітей Овруцької райдержадміністрації були розглянуті питання взаємозвірки та співпраці Овруцького ВП ГУНП щодо неповнолітніх, які скоїли злочини; стан правопорушень в дитячому та підлітковому середовищі; аналіз влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування; проведення рейдів з метою захисту суспільної моралі.

21 вересня в гуртожитку Овруцького ПТЛ проведено профілактичну бесіду з учнями закладу щодо профілактики злочинності, заборону вживання алкогольних та тютюнових виробів.

29 вересня відбувся захід в м.Житомирі ТРК Глобал «Острів скарбів» до Дня усиновлення дітей. Усиновлені діти та їх батьки з нашого району взяли участь у заході. На районному рівні був проведений конкурс малюнків в ЗОШ району на тему «Моя родина», молебень за здоровя усиновлених дітей та їх батьків. 

 На даний час (серень-вересень) проводитиметься Всеукраїнський профілактичний рейд "Урок", з метою виявлення дітей, які не приступили до навчання та залучення до занять.       

У серпні проведно профілактичні рейди на територіях Гладковицької, Кирданвської, Зарічанської, Великофоснянської, Великочернігівській сільських, Першотравневій селищній радах, а також в м.Овруч, з метою перевірки умов проживання дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах, дітей-сиріт, дтей, позбавлених батьківського піклування, а також готовності до навчального 2017-2018 року. 

         11 серпня відбулася зустріч працівників служби у справах дітей райдержадміністрації  з головним спеціалістом відділу Овруцького бюро правової допомоги Коростенського МЦ з НБВПД, під час якої уточнено чимало питань, які цікавили обидві сторони учасників зустрічі.

17 серпня відбулося позачергове засідання комісії з питань захисту дитини, на якому звучали питання перевлаштування підопічних дітей та повернення дитини в біологчну родину з закладу реабілітації. Прийняті відповідні рішення.

             Підготовлено пакет документів та  розпорядження голови Овруцької райдержадміністрції про влаштування 1 дитини (до 1 року віком) в Новоград-Волинський будинок-дитини за заявою матері.

 27 липня проведено чергове планове засідання комісії з питань захисту дитини. Розглянуто питання проживання дітей в сімях, де батьки ухиляються від виконання батьківських обовязків, а також обговорено питання побачення дитини з одним із батьків, що проживає окремо від неї. Ухвалені відповідні рішення.

Протягом липня проведено 5 профілактичних рейдів, зокрема на території м.Овруча по торгівельних закладах, де здійснюється продаж алкогольних та тютюнових виробів, на територіях Гладковицької, Невгодівської, Шоломківської, Хлуплянської, Підрудянської, Слобідської  сільських рад, де обстежено умови проживання дітей, які перебувають на обліку або відносно яких надійшли повідомлення про порушення їх прав. Під час проведення рейду на батьків складено протоколи за 184 КУпАП.

У неділю 16 липня  9 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, поїхали на відпочинок у Швецію, який триватиме з 16 липня по 5 серпня поточного року.

 

Протягом червня 2017 року проведено 4 профілактичних рейди «Діти вулиці», «Вокзал», з них на території м.Овруч,  Руднянської, Гладковицької сільської ради. Складено протоколи (2) на батьків за ст.184 КУпАП за неналежне виконання ними батьківських обов’язків.

Надано статус сиріт двом дітям та влаштовано їх в сімю під опіку/піклування родичам.

Проведено комісію з питань захисту прав дитини, на якій прийнято ряд важливих рішень.

На колегії служби у справах дітей райдержадміністрації у червні  2017 року розглядались наступні питання: 1. Проведення профілактичної роботи щодо попередження бродяжництва, жорстокого поводження з дітьми, протидія торгівлі дітьми. 2. Стан утримання та виховання дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах, а також дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, житлово-побутові умови яких перевірено у ІІ кварталі поточного року. 3. Координація службою взаємодії між суб’єктами соціальної роботи з сім′ями, з дітьми, які перебувають в складних життєвих обставинах.

Доброю традицією наприкінці навчального року стали зустрічі керівників державної влади та органів місцевого самоврядування, керівників відповідних соціальних служб і відділів РДА із випускниками одинадцятих класів – дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування. Цьогоріч у нашому районі їх восьмеро – це учні Овруцької ЗОШ № 4 Олександра Степанова та Дмитро Дубок, Покалівської – Андрій Залізинський, Великохайчанської – Таїсія Галицька, Тхоринської – Іван Зінкевич та Юрій Безуглий, Піщаницької – Інна Куницька, Великочернівської – Надія Трохимчук.

У четвер, 18 травня, така зустріч пройшла у райдержадміністрації.Із напутніми словами до випускників звернулися голови райдержадміністрації та районної ради Юрій Дивинський і Віталій Китиця, їхні заступники Віктор Пальоний та Ірина Михайлевська, депутат обласної ради Сергій Ковердун, представник депутата обласної ради Ігоря Рибинського, голова ГО «Овруччина» Василь Налапій, начальник служби у справах дітей РДА Леся Шваб, приватний підприємець Тетяна Бойцова. Вони привітали юнаків і дівчат із закінченням школи, побажали успіхів у вступній кампанії й вдалому здобутті обраних спеціальностей, пообіцявши зі свого боку всіляку підтримку. Отримали випускники й подарунки, фінансову допомогу від депутатів облради І.Є. Рибинського та С.А. Ковердуна, а також запрошення на святковий обід у кафе «Космос» від Т.М. Бойцової. На завершення учасники зустрічі зробили спільне фото на згадку.

 

Протягом квітня поточного року прийнято участь у 10 засіданнях суду з питань захисту прав дітей в цивільних справах, в 9 кримінальних справах; проведено 6 профілактичних рейдів на територіях Шоломківської, Бондарівської, Норинської, Раківщинської, Словечанської, Листвинської, Гладковицької сільських радах та на території м.Овруч. Остежено усі сімї, кяі перебувають на обліку служби і проживають на вказаних територіях сільських рад.

Поставлено на облік 12 дітей, які опинились в складних життєвих обставинах, що проживають в 5 сімях.

Представники влади зустрілися із 168 дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, випускниками загальноосвітніх навчальних закладів області 2016-2017 н. р. Зустріч проходила 27 квітня,у приміщенні Житомирської обласної філармонії ім. Святослава Ріхтера. Для гостей та випускників студенти Житомирського коледжу культури і мистецтв імені Івана Огієнка підготували святковий концерт.  Всі випускники під час заходу отримали від керівників області матеріальну допомогу та солодкі подарунки. Більшість випускників планує  продовжити навчання у  студентських аудиторіях, решта – отримати робітничі професії.

      На даний час на обліку служби у справах дітей Овруцької райдержадміністрації перебувають 136 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

В сімейних формах виховання проживає 87,50 % дітей зазначеної категорії, з них 102 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, перебувають під опікою, піклуванням в сім'ях родичів.

 В районі функціонують  6 прийомних сімей, в яких виховуються 7 дітей.

 У 2017 році отримують атестат про загальну середню освіту 8 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

/upload/files/IMG_20170427_104440(1).jpg

/upload/files/IMG_20170427_105438.jpg

/upload/files/%D0%B7%D0%B0%D1%81%D1%82_%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B8.JPG

/upload/files/%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%86%D0%B5%D1%80%D1%82.JPG

/upload/files/%D0%A1%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D0%BB%D1%8C%D0%B5%D0%B2%D0%B0.JPG

12 квітня проведено позачергове засідання комісії з питань захисту дитини, на якій розглядалось одне питання: про стан проживання та виховання дітей в сімї С., яка неналежним чином виконує батьківські обовязки, схильна до вживання алкогольних напоїв та залишення дітей без догляду дорослих. Рішенням комісії матері надано термін для виправлення ситуації, а службі у справах дітей райдержадміністрації, РЦ ССС ДМ здійснювати контроль над даною сімєю.

11 квітня проведено профілактичний рейд на території Хлуплянської сільради, під час якого обстежено умови проживання дітей та проведено профілактичні бесіди з батьками, відносно яких надійшли повідомлення із ЦРЛ, однак одна із горе-матерів не перебувала вдома, оскільки знаходилась на лікуванні з дитиною в м.Житомир.

6 квітня прийнято участ в медраді, яку проводив головний лікар ЦПМСД  С.О.Левківський, де одним із питань начальник Шваб Л.В., відповідно до Постанови КМУ № 866 зі змінами у 2015році,  довела до відома дії медпрацівників у випадку загрози життю та здоровю дитини, про причини та порядок постановки на облік дітей, як таких що опинились в складних життєвих обставинах, їх вилучення, тимчасове перебування та подальше влаштування.

31 березня проведено чергове засідання комісій з питань захисту дитини, на якому розглянуто 9 питань, зокрема затвердження індивідуальних планів дітей, що перебувають на обліку служби, звіту прийомної сімї про стан виховання та проживання в ній дитини, про участь у вихованні дитини одного з батьків, що проживає окремо від дитини, визначення місця проживання дитини з одним із батьків, про доцільність повернення дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах, з державного закладу в біологічну сімю та проведення профілактичної роботи з батьками дітей, які перебувають на обліку служби і належним чином не виконують батьківські обовязки. По кожному з питань прийняті окремі рішення.

28 березня проведено колегію служби у справах дітей райдержадміністрації. Розглянуті питання: результати проведення профілактичних рейдів "Діти вулиці", "Вокзал" протягом І кварталу; аналіз інвентаризації житла дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, що перебуває на праві власності; аналіз проведення профілактичної роботи з неповнолітніми, які скоїли злочини та перебувають на обліку в КВІ у І кварталі 2017 року в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року.

27 березня відбулася зустріч першого заступника голови Оврруцької РДА В.М. Гришковця з опікунами, піклувальниками дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які влітку 2017 року (липень) матимуть змогу оздоровитися в Швеції за його ж сприянням.  На зустрічі був присутній начальник Овруцького районного сектору ДМС України у Житомирській області Кабаченко С.І., надавав інформацію про необхідні документи для оформлення закордонпаспорту.

/upload/images/%D0%B7%D1%83%D1%81%D1%82%D1%80%D1%96%D1%87%202.jpg

/upload/images/%D0%B7%D1%83%D1%81%D1%82%D1%80%D1%96%D1%87%201.jpg

/upload/images/%D0%B7%D1%83%D1%81%D1%82%D1%80%D1%96%D1%87.jpg

24 березня 2017року на сесії Овруцької районної ради затверджено цільову районну Програму забезпечення та захисту прав дітей в Овруцькому районі на 2017-2018 роки.

23 березня здійснено профілактичний рейд на території Великохайчанської та Черепинської сільських рад, під час рейду безпритульних дітей не виявлено. Водночас перевірено умови проживання дітей, які перебувають на обліку служби.

21 березня обстежено умови проживання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які проживають в сімях опікунів, піклувальників, в прийомній сімї, дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах.

На території міста Овруч проведено в лютому 2 профілактичних рейди по місцях масового відпочинку молоді, по торгівельних точках міста з метою здійснення дотримання прав продажу алкогольних та тютюнових виробів неповнолітнім. Виявлено 1 неповнолітню особу (тютюнопаління), складено протокол про адмінправопорушення. 

Крім того, проведено профілактичні рейди на територіях Хлуплянської, Великочернігівської, Кирданівської сільських радах, обстежено умови проживання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, а також дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах. Перевірено роботу Кирданівської та Піщаницької ЗОШ в напрямку дотримання прав  та  законних інтересів дітей та ведення право-виховної роботи з ними.

22 лютого 2017 року відбувся  навчальний семінар для начальників служб у справах дітей райдержадміністрацій, міських рад та спеціалістів з питань захисту дітей об´єднаних територіальних громад «Забезпечення прав дітей, які потребують особливого захисту з боку служб у справах дітей області», на якому розглянуті  питання:

1. Механізми реалізації у 2017 році регіональної (комплексної) цільової соціальної Програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2013-2017 роки.

2. Методологія постановки на первинний облік дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та заповнення ЕОК дитини в ЄІАС «Діти».

3. Стан організації роботи служб у справах дітей області щодо запобігання бездоглядності та безпритульності, профілактики правопорушень та інших негативних проявів серед дітей.

4. Робота служб у справах дітей щодо попередження насильства, жорстокого поводження, торгівлі дітьми. Аналіз ситуації в області щодо фактів суїцидів, тяжких тілесних ушкоджень та смерті дітей внаслідок жорстокого поводження з ними.

7 лютого було проведено профілактичний рейд на території Хлуплянської сільської ради, обстежено умови проживання дітей в шести сімях, 3 сімї, де діти проживають в складних життєвих обставинах, 2 сімї, де діти проживають під опікою, піклуванням, за заявою громадянки обстежено умови проживання дітей в с.Оленичі.

3 лютого поточного року проведено попередньо зпланований профілактичний рейд по місцях масового відпочинку молоді, торгівельних точках міста, де здійснюється продаж алкогольних та тютюнових виробів на території м.Овруч з метою захисту суспільної моралі,  виявлення незаконного продажу алкогольних та тютюнових виробів неповноітнім особам. В складі комісії були присутніми спеціаліст служби у справах дітей Гладій А.В., працівники управління праці та соціального захисту населення Зьолко Р.П., Козаченко В., Овруцького ВП Якимчук Ю.А.

Фактів порушення продажу неповнолітнім алкогольних та тютюнових виробів не виявлено. 

У січні 2017 року поставлено на облік 2 дитини-сироти, та 1 дитину, позбавлену батьківського піклування, яку влаштовано під опіку родичам, а також 11 дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах.

Проведено профілактичні рейди на територіях м.Овруча по місцях масового відпочинку молоді, Підрудянської, Можарівської, Хлуплянської, Словечанської, Бігунської, Зарічанської, Гладковицької, Кирданівської, Великофоснянської, Колесниківської сільських радах. Обстежено умови проживання дітей, які перебувають на обліку служби, або заз заявами громадян на вказаних територіях Овруцького району.

Здійснено перевірку ведення виховної роботи та захисту прав дітей у Великофоснянській ЗОШ І-ІІІ ст., з дітьми- правопорушниками проведено профілактичні бесіди, а їх батькам розяснено про належність виконання батьківських обовязків та відповідальність за їх невиконання.

Влаштовано 3 дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах, до Ушомирської школи-інтернату І-ІІ ст. за заявою батьків у звязку з скрутним матеріальним становищем.

Проведено 2 комісії з питань захисту дитини та колегію служби у справах дітей, на яких відповідно звучали питання про участь одного з  батьків, який проживає окремо від дитини,  у її вихованні, про стан утримання та виховання дітей в сімях, затверджено індивідуальні плани дітей, що перебувають на обліку служби, затверджено план роботи служби на 2017 рік.

Верховна Рада надала службам у справах дітей права юридичної особи, власний бланк і печатку, а також врегулювала мінімальну кількість працівників таких служб з розрахунку на кількість дітей. Підтримали законопроект 230 нардепів.

Так, депутати ухвалили за основу проект закону №5526 "Про внесення змін до Закону України "Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей" (щодо удосконалення правового статусу служб у справах дітей)".

У пояснювальній записці значиться, що законопроект пропонує надати службам у справах дітей права юридичної особи, власний бланк, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням.

Окрім того, проект закону визначає мінімальну кількість працівників служб у справах дітей з розрахунку один працівник не більше ніж на тисячу дітей, які проживають у районі, та не більше ніж на дві тисячі дітей, які проживають у місті, районі у місті. Спочатку у тексті закону було прописано дві і чотири тисячі відповідно, проте голова підкомітету з питань молодіжної політики, сім'ї та дитинства комітету ВР України з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму Іван Спориш від імені комітету запропонував поправку, яка була прийнята.

 

Очікується, що прийняття законопроекту дозволить уніфікувати підхід до визначення правового статусу служб у справах дітей, покращить роботу служб у справах дітей, дозволить їм оперативніше здійснювати поставлені перед ними завдання. У свою чергу ефективність роботи служби у справах дітей матиме вплив на загальний стан справ у питанні захисту прав, свобод і законних інтересів дітей.

Просимо бажаючих вносити пропозиції щодо проекту районної цільової Програми забезпечення та захисту прав дітей в Овруцькому районі на 2017-2018 роки до її затвердження на сесії Овруцької районної ради!

За результатами роботи у 2016 році служба у справах дітей райдержадміністрації інформує: на первинному обліку перебувають 137 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, на території Овруцького району проживають 96 дітей дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. 

                У 2016 році поставлено на облік та надано статус сиріт 11 дітям, статус позбавлених батьківського піклування – 31 дитині. Жодної дитини не влаштовано в державний інтернатний заклад. (З них 2 дітей повернуто біологічним батькам, 6 дітей усиновлено, 1 дитина виховується в новоствореній прийомній сім′ї, 29 дітей влаштовано під опіку, піклування, 1 дитина є студентом і знаходиться на повному державному утриманні в Овруцькому професійно-технічному ліцеї, 3 дітей – в Житомирському обласному центрі соціально-психологічної реабілітації дітей «Сонячний дім»).

               Проведено 77 профілактичних рейдів, під час яких двічі на рік, в обов’язковому порядку, обстежено умови проживання 191 дитини, які перебувають в складних життєвих обставинах та 96 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Під час проведення рейдів вилучено із сім′ї 3 дітей та тимчасово влаштовано до закладу охорони здоров′я, 2 дітей за заявою матері влаштовано в спеціалізований Новоград-Волинський будинок дитини  терміном на 6 місяців з перспективою повернення в біологічну сім′ю у випадку виправлення батьків.

              З метою захисту житлових та майнових прав дітей  придбано соціальне житло на території Великофоснянської сільської ради, яким забезпечено проживання 2 особам з числа дітей-сиріт та 1 дитині-сироті. За рахунок коштів, виділених Зарічанською сільською радою, проведено ремонт в будинку 1 дитини-сироти в с.Заріччя.

                Перевірено виконання делегованих повноважень в частині захисту прав дітей в Покалівській, Гладковицькій, Великочернігівській, Норинській, Зарічанській, Черепинській, Великофоснянській сільських, Першотравневій селищній, Овруцькій міській радах.

              Проведено профілактичні бесіди з неповнолітніми в Першотравневій, Покалівській, Словечанській, Великочернігівській, Норинській, Раківщинській ЗОШ І-ІІІ ст., а також взято участь в засіданні Ради профілактики та батьківських зборах в Овруцькому професійно-технічному ліцеї.

               Двічі за рік проведено навчання для секретарів та відповідальних за подання інформації в сільських, селищній, міській радах з метою правильного ведення обліку дітей.

                Проведено 13 комісій з питань захисту дитини, 6 колегій служби у справах дітей райдержадміністрації, а також наступні заходи: зустріч  дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, з керівництвом області та району; Міжнародний день захисту дітей; День усиновлення; зустріч з опікунами, піклувальниками;  місячник з охорони дитинства; Тиждень права; 16 днів боротьби проти насилля; рейд «Урок», Новорічно-Різдвяний ранок.

                Прийнято участь близько у 280 судових засіданнях (цивільні та кримінальні справи), де йдеться про захист прав та інтересів дітей.

                Підготовлено 17 розпоряджень про надання дозволу на здійснення правочинів щодо нерухомого майна, яке належить дітям на праві власності або на праві користування, придбання/дарування їм житлових будинків або квартир.

01.12.2016 відбулася розширена нарада з питань запобігання наркоманії серед дітей та молоді; насилля до дітей, у їх присутності за участю заступника голови Овруцької РДА В.М. Пальоного, працівників Коростенської прокуратури, структурних підрозділів Овруцької райдержадміністрації, Овруцького ВП Коростенського ГУНП в Житомирській області. За підсумками наради заходи щодо протидії насилля, наркоманії будуть включені в районну програму Молодь Овруччини.

24.11. 2016 працівники служби прийняли участь  у засіданні ради профілактики в Овруцькому ПТЛ, ная кому проводили профілактичну роботу з учнями, які є правопорушниками або схильні до правопорушень.

Поставлено на облік 9 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 3 дітей перебувають в Житомирському обласному центрі соціально-психологічної реабілітації дітей "Сонячний дім", 1 дитина є вихованцем Овруцького ПТЛ, 5 - в сімейних формах виховання.

Протягом жовтня-листопада проведено 17 профілактичних рейдів на територіях м.Овруч, Першотравневої селищної, Словечанської, Великочернігівської, Бігунської, Городецької, Листвинської, Гладковицької, Раківщинської, Покалівської, Руднянської, Гошівської, Ігнатпільської, Великофоснянської, Норинської, Бондарівської, Нововелідницької, Бігунської, Хлуплянської сільських рад.

В Овруцькому районі створено  шосту прийомну сімю, в яку на виховання влаштовано 1 дитину, позбавлену батьківського піклування. 

30 вересня в рамках Міжнародного дня усиновлення дітей відбулася зустріч керівництва району з прийомними сімями, на якій підписано додаткову угоду про зміни та доповнення до договору про виховання дітей в прийомній сімї відповідно до Постанови КМУ № 458 від 22.07.16., обстежено умови проживання усиновлених дітей на території району (за індивідуальним графіком).

Проведено 3 засідання колегії служби та 3 комісії з питань захисту прав дитини.

Придбано соціальне житло в комунальну власність  на території  Великофоснянської сільської ради, яке рішенням виконкому надано в користування особам з числа дітей-сиріт Рибинському О. та Рибинській С., а також дитині-сироті Рибинській В., яка буде проживати там після досягнення повноліття.

Протягом ІІІ кварталу службою у справах дітей Овруцької райдержадміністрації поставлено на облік 11 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 7 з них влаштовано під опіку, піклування, 4 дитини усиновлено громадянами України, 2 дітей тимчасово влаштовані в сім′ї громадян, де залишаться на проживання після встановлення опіки. 1 дитина влаштована в біологічну сім′ю  після визнання батьком батьківства рішенням Овруцького райсуду.

Вцілому  86,7% дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на обліку служби, влаштовані в сімейні форми виховання.

Проведено 18 профілактичних рейдів, з них 16 рейдів «Діти вулиці», «Вокзал», 2 рейди – по місцях масового відпочинку молоді. Поставлено на облік 3 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Обстежено умови проживання на територіях Великофоснянської, Зарічанської, Кирданівської, Піщаницької, Левковицької, Великохайчанської сільських радах та на території м.Овруч.

30 червня відбулися засідання колегій райдержадміністрації, служби у справах дітей, а також комісія з питань захисту дитини. На колегії райдержадміністрації розглянули питання про стан проживання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування під опікою, піклуванням, в прийомних сіиях, а також дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Начальник служби Л.В.Шваб повідомила, що вже станом на 30 червня поточного року на первинний облік поставлено 19 дітей, яким надано статус сиріт та позбавлених батьківського піклування. Це пов’язано не тільки з трагічними випадками (смертю близьких людей), а й з тим, що присутня чітка тенденція зросту невиконання батьками своїх обов’язків. З них 2 дитини вже усиновлено, 4 дітей будуть усиновлені згодом, 13 влаштовано під опіку, піклування.

Згідно  розпорядження голови Овруцької райдержадміністрації від 13.01.12 № 9 заходи щодо виконання Закону України «Про Загальнодержавну програму «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року» за півроку було проведено 15   профілактичних рейдів,під час яких обстежено умови проживання в 90 кризових сім′ях, 89 сімях, де діти проживають під опікою, піклуванням, ПС.

Під час профілактичних рейдів виявлено ряд фактів, де батьки не виконували батьківські обов’язки: на території Левковицької сільської ради проживала сімя  К., 3 дітей з якої перебували на обліку служби як такі, що опинились в складних життєвих обставинах. Батьки зловживали спиртними напоями і, як наслідок, не приділяли уваги дітям, не забезпечували їх продуктами харчування, одягом, взуттям. Через деякий час зясувалося від дітей-однолітків про «некоректну» поведінку з боку батька – домагання до старшої доньки. Вражаючим фактором стало те, що про це знали близькі родичі, але  ці факти заперечували. Маючи підозру про вчинення таких фактів, але не маючи прямих доказів, усі троє дітей були доставлені до Овруцької ЦРЛ з метою обстеження та надання необхідної медичної допомоги. Оскільки діти усі хворіли на педикульоз, їх спочатку поміщено було у інфекційне відділення, згодом переведено до дитячого відділення. Після повного медичного обстеження діти перебували в санаторії м.Житомира «Лісовий берег». Службою змінено причину перебування на обліку дітей з «невиконання батьками батьківських обов’язків» на «сексуальне насилля». Ініційовано позбавлення батьків батьківських прав, на даний час батьки вже позбавлені, проходять засідання суду з метою притягнення батька до кримінальної відповідальності за розбещення неповнолітньої доньки (ст.156 ч.2 КК). Діти перебувають в центрі соціально-психологічної реабілітації дітей «Віра, Надія, Любов» м.Коростеня, і, сподіваємося, згодом, будуть усиновлені громадянами України.

На території Гладковицької сільської ради відбулися зміни позитивні: після відібрання дітей в сім′ї Ю. без позбавлення батьків батьківських прав та проведеної роботи з боку органу опіки та піклування за місцем проживання мати дітей звернулася з позовною заявою до Овруцького суду про повернення своїх дітей, позов задоволений, діти повернуті в біологічну сімю. Умови проживання дітей задовільні.

Разом з тим, гр. Я., яка проживала в с.Сташки, після проведення неодноразових бесід та ряду притягнень   адмінвідповідальності, позбавлена батьківських прав, дитина влаштована в Новоград-Волинський дитячий будинок, на сьогодні уже усиновлена громадянами України.

В смт. Першотравневому 3 дітей М., що перебувають на обліку служби за неналежне виконання батьками батьківських обов’язків, перебували на оздоровленні теж в м.Житомирі «Лісовому березі», органом опіки було ініційовано позбавлення батьків батьківських прав, однак Овруцьким судом відмовлено у задоволенні позову. Сім’я продовжує перебувати на обліку, умови проживання дітей контролюються. 

На території Зарічанської сільської ради виявлено сімю К. Н., де виховуються 2 дітей, одна дитина постійно проживає з бабусею, умови проживання незадовільні, батьки неналежним чином виконують обов’язки, за що їх притягнуто до адмінвідповідальності. Дітей поставлено на облік як таких, що опинились в складних життєвих обставинах, батькам надано термін на наведення порядку, попереджено про позбавлення батьківських прав у випадку не виправлення ситуації.

На території Великофоснянської сільської ради троє дітей із функціонально неспроможної сімї М.   після доставки до Овруцької ЦРЛ та проведення медичного огляду мали змогу і відпочивали в «Лісовому березі» м.Житомира.

В с.Ігнатпіль одна дитина набула статусу позбавленої батьківського піклування та усиновлена в ІІ кварталі поточного року.

На території Гошівської сільської ради відбулося 1 позбавлення та влаштування дитини під опіку.

На території Піщаницької сільської ради виявлено 7 кризові сімї, поставлено на облік 15   дітей, які опинились в складних життєвих обставинах з метою подальшого контролю та ведення відповідної профілактичної роботи.

Відбулося 2 перевлаштування дітей: дитина-сирота, яка проживала в прийомній сімї Чуднівського району, виведена з прийомної сімї, після перебування в центрі соціально-психологічної реабілітації дітей «Сонячний дім» м.Житомира влаштована під піклування брата в м.Овруч; інша дитина із м.Овруча після припинення опіки, за станом здоровя опікуна, усиновлена громадянами України.

Не залишає байдужим нововиявлена підозра нецільового використання коштів опікуном В. на території Словечанської сільської ради. Комісією у складі працівників служби, соціального захисту населення райдержадміністрації, сільради, депутатів обстежено умови проживання дітей, опікуна запрошено на комісію з питань захисту дітей з метою обговорення даного питання. Рекомендовано відкрити рахунки на дітей, заощаджувати кошти, хоча б мінімальні, раціонально підходити до використання коштів. Сім’я перебуває під постійним контролем.

Виведена із ПС Бесарабчик  1 дитина за власним бажанням після досягнення 18-річчя.

Наявна кандидат для створення ПС, після проходження навчання з врахуванням рекомендацій обласних центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді, служби у справах дітей, буде створено 1 ПС.

Наявні 1 сімя – кандидати в усиновителі, ще одна сімя готує документи для постановки на облік.

Однак залишається проблема влаштування дітей в сімейні форми виховання. Станом на 30 червня поточного року 18 дітей залишаються в державних закладах, якщо у 4 дітей є перспектива на усиновлення, то решта дітей – інваліди або тяжко хворі: 3 хворих дітей вік 2-4-5 років перебувають в Новоград-Волинському спеціалізованому будинку дитини, 3 дітей 16-17 років в Бердичівській ЗОШ-інтернаті, 5 – з діагнозом ДЦП в Потівській школі-інтернаті, по 1 дитині-інваліду в Гришківцях, Романові, Пугачівському інтернатах.

Питання стану проживання дітей, які перебувають на обліку служби, які є кандидатами для постановки на облік, розглядаються на колегіях служби, засіданнях комісії з питань захисту дитини, аналізуються, приймаються відповідні рішення.

Обстежено умови проживання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах, на територіях Листвинської, Хлуплянської сільських радах.

15 червня відбулося позачергове засідання комісії з питань захисту дитини, на якому розглядалося питання про доцільність позбавлення батьківських прав дитини Д. або залишення її проживання в ДБСТ.

1 червня проходило свято Міжнародного дня захисту дітей. 20 дітей із Овруцького району  прийняли участь в обласному заході  дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, дітей загиблих Героїв Небесної Сотні; дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи; дітей, батьки яких загинули, постраждали чи беруть безпосередню участь  в антитерористичній операції в Житомирському академічно українсько-драматичному театрі імені Івана Кочерги переглянули виставу та отримали подарунки;

         - відділом освіти було організовано та проведено в загальноосвітніх навчальних закладах району розважальні-ігрові заходи, спортивні змагання, музичні та спортивні конкурси; нагороджено грошовими преміями  учнів-переможців (призерів) обласних, всеукраїнських та міжнародних інтелектуальних та творчих заходів. 

         - відділом у  справах сім'ї, дітей, молоді та спорту райдержадміністрації  проведено показові виступи юних спортсменів, вихованців ДЮСШ, забезпечено відправку 53 дітей в КП оздоровчий дитячо-юнацький заклад «Березовий гай», проведено велоестафету серед дітей молодшого віку 4-5 років, 6-7 років, 8-10 років (на центральній площі міста).

-         районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

проведено конкурс малюнка на асфальті «Малюю майбутнє», проведено акцію «Маленька долонька».

         - центром дитячої та юнацької творчості для дітей організовано вітання дітей з обмеженими можливостями «Особлива галявина для особливих дітей» привітання проходило в дитячому № 10, організована акція «Обніму безкоштовно»;

         - відділом культури і туризму райдержадміністрації в читальній залі бібліотеки для дорослих ім.А. Малишка проведено конкурс написання твору на тему «Я дитина Овруччини»,  конкурс малюнку на асфальті «Малюю майбутнє», проведено акцію «Маленька долонька» переможців нагороджено  подарунками, організовано роботу клоунів протягом відзначення Дня захисту дітей;

         - Овруцькою міською радою попередньо оголошено конкурс фотографії «Дитяча усмішка»,  проведений відеоролик «Овруч моїми очима»;

          Подарунки  дітлахам Овруччини дарувалидепутат Верховної Ради Арешонков В.Ю., депутат обласної ради Рибинський І. Є., директор благодійного фонду «Дітям Чорнбиля» ФещенкоВ.О. та його заступника Калістратова С.В., директор ЦДЮТ Кобилинська Н.Л. та її колектив, начальник відділу культури Левківська О.І. та її колектив,  директори дошкільних навчальних закладів та шкіл міста та їх колективи, директор  ДЮСШ Воробей Р.В. та його колектив, директор КП «Комунальник»    Латаш О.А. та його колектив, директор дитячої художньої школи  Кондратчук Т.В. та її колектив, директор Центральної бібліотеки для дорослих ім. А.Малишка Солтис С.М. та її колектив, директор РК «Україна» Гуденко О.Д. та його колектив, ФОП Левківський М.А., ФОП Гусаревич ВВ, ФОП Залізко А.І., ФОП Бойцова Т.М., ФОП Дідківський О.М., ФОП      Сабов М.С., директор ПрАТ «Товкачівський ГЗК» Савчук  В.П., ФОП Кунічик  В.І., ФОП Двораковський Є.А.

Крім того, протягом травня, проведено профілактичні рейди на територіях Раківщинської, Гошівської, Невгодівської, Ігнатпільської, Піщаницької, Нововелідницької сільських, Першотравневій селищній радах. Обстежено умови проживання дітей підопічних службі категорій. Прийнято участь у засіданні виконкому Нововелідницької сільської ради, де було розглянуто ряд питань щодо стану утримання та проживання дітей, їх соціального захисту.

25 травня 2016 року в приміщенні Житомирської обласної філармонії ім. Святослава Ріхтера відбулась традиційна зустріч керівництва обласної державної адміністрації та обласної ради з дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, випускниками загальноосвітніх навчальних закладів області 2015-2016 н.р.
На зустрічі були присутні голова обласної державної адміністрації Машковський Сергій Олександрович, перший заступник голови обласної ради Ширма Володимир Васильович, а також керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, які опікуються проблемами дітей, представники депутатського корпусу обласної ради та Громадської ради.

20 травня на сесії районної ради прийнято рішення про зміни до цільової районної програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа на 2013-2017 роки в частині зміни суми на придбання житла в цьому році: замість передбачених 59 тис.грн. - 65 тис.грн.

Вже стало доброю традицією напередодні закінчення навчального року і вступу випускників в самостійне життя проведення зустрічі керівництва районної державної адміністрації, районної ради та начальників відповідних відділів, служб райдержадміністрації з дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування – випускниками 11 класів.

 Така зустріч відбулася  17травня в Овруцькій районній державній адміністрації . Надзвичайно тепла та зворушлива атмосфера панувала  на святі, адже головними на ньому були  діти особливої долі. З маленьких літ вони не відчували материнської та батьківської любові, ласки, теплоти, зазнали перешкод, які не по силі навіть нам, дорослим.

 В цьому році таких випускників  в районі є шість: Нагришко Анастасія, м.Овруч; Хилевич Олександр, с.Лучанки; Кирійчук Алла, с.Шоломківська Слобода; Барановський Валентин, с.Гошів; Миколайчук Наталія, с.Раківщина; Зарицький Дмитро, м.Овруч.

 Зустріч є святковою і водночас сумною.  Хвилюючі почуття переповнювали всіх присутніх на заході, метою якого є надання  допомоги та щирі привітання дітям вищевказаної категорії перед початком дороги у нове, доросле життя та здійснення контролю за їх влаштуванням на навчання і подальшого працевлаштування.

 Напутні слова випускникам, побажання їм щасливої долі, здійснення мрій та слова щирої вдячності піклувальникам, висловили голова районної державної адміністрації Ю.С.Дивинськийта заступник голови районної ради І.В.Михайлевська.

Завжди поруч є люди, які піклуються, переймаються долею та проблемами дітей – Шваб Л.В. - начальник служби у справах дітей, Рожок І.А. -  методист відділу освіти райдержадміністрації;  Бейтуллаєва Т.Й. - директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; Гуменюк Н.М. - заступник директора районного центру зайнятості; Сергійчук М.М. – начальник відділу у справах сімї, молоді та спорту, ПП Бойцова Т.М. Вони надали випускникам поради щодо влаштування в майбутньому житті, вступу до навчальних закладів і здобуття професій.

Дітям були вручені подарунки та запрошено на продовження свята в ресторан «Космос».

За організацію свята приносимо велику вдячність депутату Житомирської обласної ради Рибинському І.Є., директору ДП «Словечанського лісгоспу АПК» Макарчуку Ю.П., голові громадської організації «Овруччина» Налапію В.В., голові Бігунської сільської ради Трикиші В.О., директору АТП Мошківському В.О. та приватним підприємцям Бойцовій Т.М., Палатову Є.В.

 Усім міцного здоров’я, терпіння, наснаги та мирного неба!

Протягом квітня 2016 року було здійснено 5 профілактичних рейдів, «Діти вулиці», «Вокзал», а також з метою захисту суспільної моралі на територіях м.Овруча, Великофоснянської, Руднянської, Норинської, Бондарівської, Зарічанської, Городецької сільських радах, під час яких обстежено умови проживання дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

У квітні поставлено на облік 17 дітей, які опинились в складних життєвих обставинах, знято 2 дітей у зв’язку із набуттям повноліття та позбавленням матері батьківських прав. Троє дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, знято з обліку   у зв’язку із досягненням 18-річного віку.

Працівниками служби прийнято участь у 4 засіданнях суду щодо притягнення до кримінальної відповідальності неповнолітніх та у 9 засіданнях, де вирішувались питання усиновлення, внутрішньо сімейного усиновлення дітей, позбавлення батьківських прав батьків, повернення дітей біологічним батькам, у яких відібрано дітей рішеннями Овруцького райсуду.

Позбавлено 3 батьків батьківських прав відносно 4 дітей. Протягом травня вирішиться питання про влаштування дітей до сімейних форм виховання. Відбулося перевлаштування дитини К.А., позбавленої батьківського піклування: припинено опіку та влаштовано до прийомної сімї з подальшим усиновленням дитини.

13 квітня прийнято участь у семінарі із завучами ЗОШ району, на якому обговорено ряд проблемних питань, зокрема про дітей «групи ризику», дітей-правопорушників, дітей, які перебувають на обліку служби як такі, що опинилися в складних життєвих обставинах.

20 квітня відбулася селекторна нарада на тему «Удосконалення діяльності служб у справах дітей райдержадміністрацій відповідно до Закону України «Про охорону дитинства», де обговорювались питання захисту персональних даних дітей та ін. важливі питання.

У зв’язку із призначенням голови Овруцької райдержадміністрації Ю.С.Дивинського підготовлено розпорядження про зміну складу колегії служби та комісії з питань захисту прав дітей.

Відбулося засідання колегії служби, на яке виносили розгляд наступних питань:

1.       Аналіз виконання районної Програми щодо виконання заходів загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на 2011-2016 роки.

2.       Аналіз скоєння злочинів та правопорушень у І кварталі 2016 року у порівнянні із І кварталом 2015 року.

На засіданні комісії з питань захисту дітей розглянуто та продовжено індивідуальні плани соціального захисту дітей, проаналізовано акти інвентаризації житла, яке належить на праві власності дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, які перебувають на обліку служби у справах дітей Овруцької райдержадміністрації. На засідання комісії було запрошено батьків дітей, які перебувають на обліку служби за неналежне виконання батьківських обов’язків та проживають на територіях Піщаницької, Великофоснянської, Левковицької сільських радах, а також опікуна, який проживає на території Словечанської сільської ради, разом із головами відповідних сільських рад з метою розгляду питання належного виховання їх дітей.

14 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, 22 квітня прийняли участь у поїздці до м.Києва, де відвідали дельфінарій, зустрічались з представником посольства Турції, та мали змогу бути учасниками розважальної програми.

 У березні 2016 року постановлено на облік 1 дитину, позбавлену батьківського піклування, яку, згодом, буде влаштовано в сім′ю на постійне проживання. Проведено профілактичні рейди на територіях Словечанської, Піщаницької, Покалівської, Великокохайчанської, Черепинської, Шоломківської сільських радах. Обстежено умови проживання дітей, які опинилися складних життєвих обставинах та перебувають на обліку, а також умови проживання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які проживають на зазначених територіях.

З метою здійснення нагляду за дотриманням законних  прав та інтересів дітей, а також проведення з ними профілактичної роботи здійснено перевірку в Словечанській та Покалівській ЗОШ І-ІІІ ст., з учнями підліткового віку проведено профілактичні бесіди щодо запобігання злочинів та правопорушень.

Перевірено виконання  делегованих повноважень в Черепинській сільській раді.

25 березня проведено комісію з питань захисту дітей, на якій розглянуто наступні питання: 1.Влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, в сім′ї опікунів, піклувальників; 2.Виконання Програми соціально-економічного розвитку району; 3.Про працю неповнолітніх; 4.Проживання та виховання дітей, які проживають в складних життєвих обставинах, на територіях Великохайчанської, Зарічанської, Піщаницької сільських радах.

30 березня відбулося засідання колегії служби у справах дітей райдержадміністрації. На порядок денний винесено питання:

1. Результативність проведення профілактичних рейдів «Діти вулиці», «Вокзал» за І квартал 2016 року;

2. Стан адмінпорушень та злочинів серед неповнолітніх, залучення їх до гурткової роботи в навчальних, позашкільних  закладах району, підліткових клубах;

3. Щодо попередження жорстокого поводження з дітьми, протидія торгівлі дітьми.

29 березня начальником служби спільно із працівниками сектору опіки та піклування райдержадміністрації прийнято участь у засіданні колегії служби обласної держадміністрації, на якому розглянуто підсумки роботи служб за 2015 рік, скоординовано роботу на 2016 рік.

Протягом лютого 2016 року на облік служби у справах дітей Овруцької райдержадміністрації було поставлено 8 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 7 дітей влаштовано в сімейні форми виховання. 1 дитинка за станом здоров’я влаштована в дитячий державний заклад. Але ця дитина, позбавлена батьківського піклування, має всі правові підстави для усиновлення, то ж віримо, що дуже скоро дитинка буде мати справжню родину. Протягом місяця було підготовлено 2 розпорядження про дарування житла малолітнім дітям, 8 розпоряджень про наданя юридичного статусу дітям та влаштування їх в сім'ї.

Так, протягом лютого було проведено 10 профілактичних рейдів, під час яких обстежено 37 сімей, в яких виховується 69 дітей, котрі перебувають на обліку служби у справах дітей райдержадміністрації або ж стосовно яких надійшли повідомлення. За результатами обстеження, розглядалися питання виконання громадянами М., та громадянами К. с.В.Фосня, гр.Р., с.Невгоди, гр.К., с.Острів, гр.Г.. м.Овруч, гр.У., с.Гладковичі, гр.К., та гр.Н. , с.Левковичі належним чином батькіських прав на лютневому засіданні комісії з питань захисту прав дитини. Як результат, вирішено готувати 2 позовні заяви про позбавлення батьківських прав батьків відносно їх малолітніх дітей, 1 дитину поставити на облік, що опинилася в СЖО,  решті – надано рекомендації стосовно налагодження побуту та поведінки.

11.02.2016 начальник служби Л.В.Шваб прийняла участь у міжвідомчій комісії з питань реабілітації та оздоровлення дітей-інвалідів в Овруцькому районі, а 24.02.2016  - у обласному семінарі на тему «Забезпечення та захист прав дитини в процесах децентралізації і формування об’єднаних територіальних громад Житомирської області». Семінар проходив в м.Житомирі за участю  керівника Депутатського об'єднання « Захист прав дітей – пріоритет держави» Ю.О. Павленка, керівника секретаріату Л.С.Волинець, та заступника голови облдержадміністрації Я.М. Лагути. На семінарі заслухали начальників служб із районів, де вже створені об’єднані територіальні громади, висвітлювали проблемні питання та пропозиції щодо шляхів їх вирішення.   

Станом на 01.02.2016 р. на обліку у служби у справах дітей  перебуває  194 дитини, що опинились в складних життєвих обставинах із 91 сімей та 130 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 90 проживають під опікою/піклуванням громадян району, умови проживання яких систематично контролюються робочими групами у складі працівників структурних підрозділів райдержадміністрації, Овруцького РВ УМВС України в Житомирській області, медичних працівників, фахівців із соціальної роботи РЦ СССДМ, представників сільських рад.

Проводиться спільна робота з сім’ями, які опинились в складних життєвих обставинах, з метою раннього виявлення  проблемних сімей та попередження соціального сирітства, а саме: проводяться профілактичні бесіди про виконання батьків, опікунів (піклувальників) обов’язків по відношенню до дітей, наголошено на необхідності створення належних умов їх проживання та попередження нещасних випадків, які несуть загрозу життю та здоров’ю дітей.

 Так, протягом січня було проведено 6 профілактичних рейдів, під час яких обстежено 10 сімей, в яких виховується 29 дітей, котрі перебувають на обліку служби у справах дітей райдержадміністрації або ж стосовно яких надійшли повідомлення. За результатами обстеження, було вирішено розглянути питання виконання громадянином, м.Овруч, належним чином батькіських прав на лютневому засіданні комісії з питань захисту прав дитини.

         З метою запобігання шкідливих звичок серед дітей, скоєнню злочинів та правопорушень неповнолітніми службою у справах дітей спільно із районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, відділами освіти, охорони здоров'я, у справах сім'ї, молоді та спорту РДА,  працівниками поліції було проведено 7 профілактичних рейдів.

         Протягом січня на облік служби у справах дітей райдержадміністрації було поставлено 1 дитину-сироту, 1 дитину, позбавлену батьківського піклування та 4 дітей з однієї сім’ї, як таких що перебувають у складних життєвих обставинах. З метою захисту прав дітей, спеціалістами служби було прийнято участь у 9 судових засідань, де вирішувались питання позбавлення батьківських прав батьків відносно їх дітей, питання захисту житлових і майнових прав дітей та у 1 судовому засіданні, де розглядалася кримінальна справа відносно неповнолітнього.

   У січні 2016 року відбулося засідання комісії з питань захисту прав дитини, де слухалося питання доцільності позбавлення батьківських прав гр.М., м.Овруч Житомирської області; питання надання погодження про відрахування неповнолітніх з навчальних закладів та слухалося питання доцільності повернення трьох дітей в сім’ю матері, гр. Н., Овруцького району Житомирської області.

Згідно Програми забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, заплановано виділення коштів з районного та обласного бюджетів шляхом спів фінансування для придбання житла дітям-сиротам в с.В.Фосня та проведення ремонтних робіт дитині-сироті на території Зарічанської сільської ради.

Працівниками служби проводиться аналіз сплати аліментів батьками, які позбавлені батьківських прав, на користь їх дітей та ініціюються притягнення до відповідальності за несплату аліментів.       

  17 грудня 2015 року відбулося засідання колегії служби у справах дітей Овруцької райдержадміністрації з обговоренням наступних питань:

  1. Попередження негативних проявів в дитячому та підлітковому середовищах, профілактика наркоманії, алкоголізму та тютюнопаління серед неповнолітніх.
  2. Попередження насильства в сімї.
  3. Профілактична робота в навчальних закладах, підліткових клубах.
  4. Виконання заходів місячника з охорони дитинства.

Виступили   спеціаліст І категорії   Гладій А.В., завідувачка     сектору      опіки та піклування Стельмах Н.П., методисти районного відділу освіти Бортник А.В.,Гуденко В.Б., майор Овруцького відділення Коростенської поліції Якимчук Ю.А., по даних питаннях прийнято відповідні рішення.

            14 грудня 2015 року  на сесії  районної ради  начальник служби Леся Шваб прийнято рішення щодо внесення змін до цільової соціальної Програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа на 2013-2017 роки з метою уникнення проблемних питань при придбанні житла і земельної ділянки для обслуговування житлового будинку та господарських споруд, які надаються дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування та особам з їх числа як соціальне житло. Таким чином, на території Гладковицької сільської ради було придбано у комунальну власність, з метою створення фонду соціального житла, будинок, в якому, за рішенням сесії сільської ради, проживатиме дитина-сирота, яка перебуває у черзі на першочергове отримання житла через його відсутність в даний час.   

 Протягом жовтня – листопада 2015 року на території Овруцького району проведено комплексні обстеження умов проживання дітей, які опинились в складних життєвих обставинах, дітей, які проживають під опікою,  піклуванням, в прийомних сімях, 9 профілактичних рейдів.  

            Результати обстеження було обговорено на комісії з питань захисту прав дітей, яка відбулася 27.11.15, прийнято відповідні рішення. На комісії, крім її членів, були присутні запрошені батьки, які ухиляються від виконання своїх обов’язків по відношенню до виховання дітей. З ними проведено профілактичні бесіди, попереджено про притягнення до адмінвідповідальності. На 7 батьків до Овруцького райсуду подані документи про позбавлення їх батьківських прав відносно 14 дітей, з них 7 дітей відправлено на оздоровлення в санаторій «Лісовий берег», 3 дітей – до центру соціально-психологічної реабілітації «Сонячний дім», 3 дітей влаштовуються під опіку, піклування родичів, відносно однієї дитини вирішується питання надання статусу позбавленої.

 25 листопада  2015 року, в малому залі райдержадміністрації відбулася зустріч  працівників служби у справах дітей з опікунами/піклувальниками, прийомними батьками, які мають на вихованні дітей, позбавлених батьківського піклування та проживають на території Овруцького району. Відкрив її перший заступник голови Овруцької райдержадміністрації Юрій Дивинський. Наголосив, що питання соціально-правового захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування є першочерговим  не тільки   у нашому районі, а і на рівні держави.

            Начальник служби у справах дітей Леся  Шваб у своєму виступі проінформувала, що на території нашого району проживають 81 дитина-сирота, дитина, позбавлена батьківського піклування під опікою, піклуванням, 8 дітей в прийомних сімях, нагадала про права та обов’язки опікунів/піклувальників; розповіла про шляхи вирішення захисту житлово-майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

       Про переваги влаштування дітей у прийомні сім’ї і дитячі будинки сімейного типу, про необхідність закріплення опікунами та піклувальниками житла та майна, належного їх малолітнім та неповнолітнім підопічним на праві користування наголосила завідувачка сектору опіки та піклування служби у справах дітей Наталія Стельмах.

             Цілий ряд запитань щодо безкоштовного проїзду в приміському транспорті збоку опікунів та піклувальників, прийомних батьків  виникли до Петра Залізка, заступника директора ВАТ «Овруцького АТП-11847».

             Начальник відділу допомог соціальних компенсацій та субсидій Овруцького районного управління праці та соціального захисту населення Демидчук Світлана  закцентувала увагу присутніх на своєчасному поновленні пакету документів, пов’язаних із соціальними виплатами опікунам та піклувальникам, прийомним батькам дітей. Зазначила,  що це є необхідним для своєчасного нарахування соціальних виплат.  Окремо зупинилася на необхідності вирішення опікунами та піклувальниками дітей у встановленому порядку, питання щодо виплати батьками дітей аліментів на утримання підопічних, повідомивши що відсутність в управлінні праці документа про наявність або відсутність аліментних платежів може бути підставою для припинення опікунам соціальної допомоги.Пояснила про оформлення субсидій.

            Про вікові особливості дітей та обов’язків профогляд, проведення профщеплень розповів підлітковий лікар Пешко Валерій.

            Було озвучено питання безкоштовного оздоровлення дітей пільгових категорій начальником відділу у справах сімї, молоді та спорту райдержадміністрації Сергійчуком Миколою.

            Питання безкоштовного харчування дітей, відміни пільг при вступі до ВНЗ, виплати одноразової допомоги при досягненні 18 років висвітлила методист відділу освіти райдержадміністрації Валентина  Гуденко.  

            Начальник служби у справах дітей Леся Шваб  наголосила, що опіка (піклування), прийомна сімя є формами сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Особи, які виявили бажання подарувати свою любов, тепло, турботу знедоленим дітям, присутні на сьогоднішній зустрічі, є в основному родичами цих дітей, а тому запропонувала присутнім опікунам та піклувальникам дітей активніше вирішувати питання стосовно усиновлення дітей.

            10 грудня 2015 року відбулося засідання депутатської комісії районної ради, на якому начальник служби Леся Шваб озвучила  питання щодо внесення змін до цільової соціальної Програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа на 2013-2017 роки з метою уникнення проблемних питань при придбанні житла і земельної ділянки для обслуговування житлового будинку та господарських споруд, які надаються дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування та особам з їх числа як соціальне житло. 

 Жовтень 2015 рік:  на території району проводяться комплекснї перевірки умов проживання дїтей, якї опинилися в складних життєвих обставинах, дітей, які проживають під опікою, піклуванням, в прийомних сім’ях. У жовтні такі перевірки відбулися на територіях Гладковицької, Руднянської сільських та Першотравневої селищної радах.

            Так, протягом жовтня поточного року проведено 6 профілактичних рейдів, серед них «Діти вулиці», обстеження умов проживання сімей під облікової службі категорії як на території міста, так і району. Під час одного з рейдів виявлено, відібрано (згідно розпорядження голови Овруцької райдержадміністрації) та влаштовано дитину в інфекційне відділення Овруцької райлікарні, на матір якої вже подані документу в Овруцький райсуд щодо позбавлення батьківських прав.

            Проведено профілактичну роботу з неповнолітніми, які, за повідомленнями.  були доставлені до лікарні в стані алкогольного сп’яніння.

            Протягом місяця знято з обліку 10 дітей, які перебували в складних життєвих обставинах, з них 2 набули статусу позбавлених батьківського піклування, 6 дітей – зникнення умов перебування на обліку, 2  - у зв’язку з набуттям повноліття. Крім того, підготовлено 5 розпоряджень голови Овруцької райдержадміністрації про надання статусу дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування; 1 розпорядження – про звільнення від обов’язків піклувальника, 1 розпорядження – про влаштування малолітніх дітей під опіку.

            До обласного центру направлено на навчання 1 кандидата в опікуни (піклувальники), на даний час навчання пройдено, під опіку влаштовуються 3 дітей, залишених без батьківського піклування.

            Прийнято участь у 5 судових засіданнях щодо захисту прав та законних інтересів дітей.

            Проведено комісію з питань захисту дітей.

            За результатами проведення рейду «Урок» встановлено, що на території нашого району влаштовані до загальноосвітніх закладів на 2015-2016 навчальний рік 21 дитину – переселенці з Луганської та Донецької областей, надано інформаційну допомогу сім’ям.18 вересня керівник апарату Овруцької РДА Василь Невмержицький, начальник служби у справах дітей Руслан Зьолко, разом із представниками відділу освіти, відділу у справах сім`ї, молоді та спорту, ЦСССДМ, управління праці та соціального захисту населення прийняли участь у засіданні міжвідомчої комісії з питань реабілітації та оздоровлення дітей-інвалідів в Овруцькому районі. За підсумками засідання було схвалено плани реабілітації та оздоровлення дітей. 

17 вересня начальник служби у справах дітей Руслан Зьолко прийняв участь у тренінгу з питань опитування дітей, що стали жертвами або свідками насильства, вчинили насильство, постраждали від торгівлі людьми. Тренінг, за участі представників районних і міських служб у справах дітей, відбувався у приміщенні облдержадміністрації, організатором якого виступила ГО "Жіночий інформаційно-консультативний центр". За підсумками тренінгу учасники ознайомилися з правильною організацією опитування дитини, типами ідентифікації виду насильства та ін. 

28 серпня службою у справах дітей разом із співробітниками міліції, РЦ СССДМ, представниками громадськості на території міста було здійснено профілактичний рейд з метою виявлення неповнолітніх у стані сп`яніння та здійснення контролю за забороною продажу алкоголю у торгівельних закладах міста. Фактів продажу алкоголю неповнолітнім виявлено не було. У 12 торгівельних закладів на видному місці були в наявності інформаційні повідомлення щодо заборони продажу алкоголю неповнолітнім, у 2 - відсутня така інформація. З продавцями проведено бесіду щодо недопущення продажу алкоголю неповнолітнім та наголошено на відповідальності за такі дії. Виявлено неповнолітнього під час розпивання алкогольних напоїв. З ним проведено профілактичну бесіду про недопущення вживання алкогольних напоїв та співробітником міліції складено протокол.

27 серпня спеціалістами служби у справах дітей разом зі співробітником Овруцького РВ УМВС, РЦСССДМ, лікарем Першотравневої амбулаторії, представником сільради на території Руднянської сільської ради проведено профілактичний рейд з метою виявлення  дітей які залишилися без батьківського піклування та потребують влаштування в заклади для дітей, бродяжать, жебракують, порушують громадський порядок. За результатами рейду виявлено двох дітей, які залишилися без батьківського піклування. Дітей доставлено до Овруцької ЦРЛ з метою обстеження та, при потребі, лікування. 

18 серпня спеціалістами служби у справах дітей разом зі співробітником СКМСД Овруцького РВ УМВС, РЦ СССДМ, представником відділу освіти на території Підруднянської ,В.Чернігівської та Гладковицької сільських рад проведено профілактичний рейд з метою виявлення  дітей які залишилися без батьківського піклування та потребують влаштування в заклади для дітей, бродяжать, жебракують, порушують громадський порядок. За результатами рейду співробітником СКМСД РВУМВС складено 2 адмінпротоколи за ст. 184 КУпАП. 

13 серпня службою у справах дітей разом із співробітниками міліції, РЦ СССДМ, представниками громадськості на території міста було здійснено профілактичний рейд з метою виявлення неповнолітніх у стані сп`яніння та здійснення контролю за забороною продажу алкоголю у торгівельних закладах міста. Фактів продажу алкоголю виявлено не було. У 14 торгівельних закладів на видному місці були в наявності інформаційні повідомлення щодо заборони продажу алкоголю неповнолітнім, з  продавцями проведено бесіду щодо недопущення продажу алкоголю неповнолітнім та наголошено на відповідальності за такі дії. 

10 серпня спеціалістами служби у справах дітей разом зі співробітником СКМСД Овруцького РВ УМВС на території В.Чернігівської та В.Хайчанської сільських рад проведено профілактичний рейд з метою виявлення  дітей які залишилися без батьківського піклування та потребують влаштування в заклади для дітей, бродяжать, жебракують, порушують громадський порядок. За результатами рейду виявлено двох дітей, які залишилися без догляду батьків, мати яких перебувала у стані алкогольного сп`яніння. Дітей доставлено до Овруцької ЦРЛ з метою обстеження та, при потребі, лікування. Перед Овруцьким РВУМВС ініційовано притягнення матері до адміністративної відповідальності за невиконання батьківських обов`язків. 

07 серпня службою у справах дітей разом із співробітниками міліції на території міста було здійснено профілактичний рейд з метою виявлення неповнолітніх у стані сп`яніння та здійснення контролю за забороною продажу алкоголю у торгівельних закладах міста. Фактів продажу алкоголю виявлено не було. У 9 торгівельних закладах на видному місці були в наявності інформаційні повідомлення щодо заборони продажу алкоголю неповнолітнім, з  продавцями проведено бесіду щодо недопущення продажу алкоголю неповнолітнім та наголошено на відповідальності за такі дії. 

23 липня представник служби у справах дітей Овруцької РДА Стельмах Н.П. взяла участь у засіданні колегії служби у справах дітей облдержадміністрації. В ході колегії були обговорені питання діяльності органів опіки та піклування, пов'язаної із захистом прав дитини (згідно постанови КМУ від 24.09.2008 № 866), порядок забезпечення діяльності прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, переміщених із зони АТО та інші. 

03 червня в приміщенні райдержадміністрації відбулась зустріч голови райдержадміністрації Ковердуна С. А з дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, які цього року закінчили загальноосвітні навчальні заклади району. В заході взяли участь начальник служби у справах дітей Зьолко Р.П., завідувачка сектору опіки та піклування Стельмах Н.П.,  приватний підприємець Бойцова Т.М, представники ЗМІ. У своєму виступі голова адміністрації привітав випускників з закінченням навчання, побажав успіхів у подальшому, наголосивши, що держава у час якісних змін та реформ, що нині відбуваються, покладає особливу надію на молодь для подальшої розбудови країни. Всі шестеро випускників отримали подарунки від меценатів та запрошення на святковий обід у кафе «Космос» від Бойцової Т.М. 

07 травня відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини, де були затверджені індивідуальні плани соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, які протягом квітня-травня 2015 року поставлені на облік служби у справах дітей РДА, розглянуто питання доцільності позбавлення батьківських прав 4 громадян які неналежним чином виконують свої батьківські обов`язки та інші. 

05 травня представник служби у справах дітей Лясковець О.А. прийняла участь у засіданні обласної методичної секції бібліотечних працівників, яке відбулось у приміщенні ПТУ-35. В ході засідання було обговорено співпрацю ССД з учнями та викладачами училища в напрямку формування правової культури та недопущення здійснення учнями правопоручень. 

30 квітня спеціалістами служби у справах дітей разом зі співробітником СКМСД Овруцького РВ УМВС на території Левковицької сільських рад проведено профілактичний рейд з метою виявлення  дітей які залишилися без батьківського піклування та потребують влаштування в заклади для дітей, бродяжать, жебракують, порушують громадський порядок. За результатами рейду складено 2  адмінпротоколи за ст. 184 КУпАП України за неналежне виконання батьківських обов`язків, з батьками проведено профілактичну бесіду, наголошено на необхідності приділяти більшої уваги вихованню дитини.

29 квітня 6 дітей із категорії сиріт та  позбавлених батьківського піклування  - випускників 2015 року навчальних закладів Овруцького району, разом із іншими випускниками Житомирщини  взяли участь у зустрічі з керівництвом області яка відбулась у приміщенні КЗ "Палац культури" м. Житомир. У своєму виступі заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута привітав дітей зі святом, побажав успіхів у майбутньому, наголосивши на високій відповідальності випускників вступаючи у доросле життя та на надіїї держави на молоде покоління. Присутні мали змогу переглянути концерт та отримали подарунки.    

21 квітня працівники служби у справах дітей взяли участь в обласній селекторній нараді з питань соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. На нараді були розглянуті питання влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в сімейні форми виховання, організації та проведення перевірок цільового використання коштів - допомоги при усиновленні дитини, стану виконання регіональної цільової соціальної Програми забезпечення житлом дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування у 2015 році та інші. 

25 березня відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини, де були затверджені індивідуальні плани соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, які протягом лютого-березня 2015 року поставлені на первинний облік служби у справах дітей РДА, розглянуто питання продовження на 3 місяці здійснення соціального супроводу сімей, які перебувають на обліку в РЦ СССДМ, заслухано інформацію про результати соціального супроводу та педагогічну характеристику дитини, яка виховується в прийомній сім`ї та інші.

11 березня у Овруцькій ЗОШ I-III ст. № 4, Овруцькій гімназії, ПТУ-35 за участі представника служби у справах дітей Стельмах Н.П., першого заступника начальника УПФУ в Овруцькому районі Левковської І.С, зав. сектором з питань праці УПСЗН Левковської О.В. відбувся тематичний захід "Ми за легальну зайнятість". В заході прийняли участь керівництво шкіл, вчителі, учні. Присутнім було роз`яснено основні напрямки соціальних реформ, ознайомлено зі змінами в пенсійному законодавстві, проінформовано про працю неповнолітніх в умовах сьогодення, наголошено на важливості легалізації заробітної плати.

05 березня спеціалістами служби у справах дітей разом зі співробітником СКМСД Овруцького РВ УМВС на території Словечанської та Левковицької сільських рад проведено профілактичний рейд з метою виявлення  дітей які залишилися без батьківського піклування та потребують влаштування в заклади для дітей, бродяжать, жебракують, порушують громадський порядок. За результатами рейду складено адмінпротокол за ст. 184 КУпАП України за неналежне виконання батьківських обов`язків, з батьками проведено профілактичну бесіду, наголошено на необхідності приділяти більшої уваги вихованню дитини.

25 лютого  відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини, де були затверджені індивідуальні плани соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які протягом січня-лютого 2015 року поставлені на первинний облік служби у справах дітей РДА, розглянуто питання зняття з соціального супроводу сімей, які перебувають на обліку в РЦ СССДМ та питання участі у вихованні дітей батьками і передачі дітей на виховання та проживання до одного з батьків. 

19 лютого представник служби у справах дітей Стельмах Н.П. прийняла участь у районному семінарі директорів шкіл "Шляхи підвищення ефективності роботи школи по соціальному захисту соціально незахищених категорій дітей". На семінарі були обговорені питання співпраці навчальних закладів та служби у справах дітей з метою підвищення ефективності роботи шкіл по соціальному захисту дітей, організації та змісту інклюзивного навчання дітей, змодельовано роботу громадського інспектора з охорони дитинства.

04 лютого спеціалісти служби у справах дітей РДА провели перевірку стану виховної роботи з учнями Бондарівської ЗОШ I-III ст.  За результатами перевірки були надані рекомендації щодо посилення виховної роботи з дітьми із сімей, що перебувають в складних життєвих обставинах, в напрямку профілактики правопорушень.

04 лютого спеціалістами служби у справах дітей на території Бондарівської сільської ради проведено профілактичний рейд з метою виявлення  дітей, які залишилися без батьківського піклування, бродяжать, жебракують, скоюють правопорушення. 

20 січня спеціалістами служби у справах дітей разом зі співробітником СКМСД Овруцького РВ УМВС на території Покалівської сільської ради проведено профілактичний рейд з метою виявлення  дітей які залишилися без батьківського піклування та потребують влаштування в заклади для дітей, бродяжать, жебракують, порушують громадський порядок. За результатами рейду складено адмінпротокол за ст. 184 за неналежне виконання батьківських обов`язків, з батьками проведено профілактичну бесіду, наголошено на необхідності приділяти більшої уваги вихованню дитини.

20 січня, під головуванням заступника голови - керівника апарату райдержадміністрації Бібка А.В,  відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини, на якій було заслухано та затверджено інформацію РЦ СССДМ, відділу освіти РДА, адміністрації ПТУ-35 м. Овруч про результати соціального супроводу та педагогічну характеристику дітей, які виховуються в прийомних сім’ях району, розглянуто питання внесення пропозицій щодо доповнення чи зміни змісту договорів про влаштування на спільне проживання та виховання дітей, які проживають в прийомних сім’ях району,  можливості подальшого проживання дитини, позбавленої батьківського піклування в сім’ї піклувальника та розгляд заяви про зняття  обов’язків піклувальника

17 січня спеціалістами служби у справах дітей разом зі співробітником СКМСД на території Гладковицької селищної ради проведено профілактичний рейд з метою виявлення  дітей які залишилися без батьківського піклування та потребують влаштування в заклади для дітей, бродяжать, жебракують, порушують громадський порядок. З батьками неповнолітнього правопорушника проведено бесіду щодо належного виконання батьківських обов`язків, наголошено на необхідності приділяти більшої уваги вихованню сина з метою недопущення скоєння праворорушень ним в майбутньому.

14 січня  спеціалістами служби у справах дітей, співробітником СКМСД, представником  селищної ради на території Першотравневої селищної ради проведено профілактичний рейд з метою виявлення  дітей, які залишилися без батьківського піклування та потребують влаштування в заклади для дітей, бродяжать, жебракують, скоюють правопорушення. За результатами рейду виявлено одну дитину, щодо якої існує загроза життю та здоров`ю. Дитину, до вирішення подальшої долі, влаштовано в дитяче відділення районної лікарні.

До Дня Святого Миколая та Новорічно-Різдвяних свят службою у справах дітей були придбані та роздані солодкі подарунки  дітям із сімей, що перебувають в складних життєвих обставинах. 

17 грудня відбулась засідання колегії служби у справах дітей райдержадміністрації на якій було підведено підсумки комплексного обстеження (жовтень - листопад)  умов проживання дітей-сиріт,  дітей позбавлених батьківського піклування та дітей, які проживають в сім`ях, що опинилися в складних життєвих обставинах. 

11 грудня працівниками ССД, ЦСССДМ, секретаря ради, представника Овруцького РВУДНС на території Шоломківської сільської ради проведено профілактичні рейди з метою виявлення та обліку дітей, які залишилися без батьківського піклування та потребують влаштування в заклади для дітей, бродяжать, жебракують, скоюють правопорушення. Обстежено умови проживання сімей, що перебувають в складних життєвих обставинах, проведено профілактичні бесіди про належне виконання батьківських обов`язків, надано рекомендації щодо дотримання правил пожежної безпеки, по усуненню недоліків з пічного опалення в деяких родинах.

11 грудня відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини, де були затверджені індивідуальні плани соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які протягом листопада-грудня 2014 року поставлені на первинний облік служби у справах дітей РДА, розглянуто питання участі батьків у вихованні дітей та визначення місця проживання дітей, призначення опікуном над майном та житлом неповнолітньої, виведення дитини, яка досягла повноліття, з сім'ї опікунів та інші. 

09 грудня працівники служби у справах дітей прийняли участь у засіданні міжвідомчої комісії з питань реабілітації та оздоровлення дітей-інвалідів в Овруцькому районі. За результатами засідання були затверджені списки дітей, що потребують оздоровлення та заходи по їх реабілітації. 

02 та 03 грудня на території Руднянської, Черепинської та Гошівської сільських рад проведено профілактичні рейди з метою виявлення та обліку дітей, які залишилися без батьківського піклування та потребують влаштування в заклади для дітей, бродяжать, жебракують, скоюють правопорушення. За результатами рейдів виявлено одну дитину, яка потребує влаштування в державний соціальний заклад. В даний час спеціалістами служби вирішується питання щодо її влаштування.

25 листопада, за повідомленням Овруцького РВУМВС, спеціалісти служби у справах дітей, спільно з оперуповноваженим СКМСД здійснили виїзд на територію Шоломківської сільської ради, з метою з`ясування факту жорстокого поводження з дитиною або загрозу його вчиненню. За результатами вивчення ситуації даний факт не підтвердився. На голову сільської ради надіслано лист з метою розгляду на засіданні виконкому питання щодо стану утримання та виховання дітей у сім`ї та, при необхідності,постановки її на облік.

18 та 25 листопада спеціалісти служби у справах дітей РДА провели перевірку стану виховної роботи з учнями Овруцької гімназії ім.А.С.Малишка, ЗОШ №1 та ЗОШ №4. За результатами перевірки були надані рекомендації щодо посилення профілактичної роботи з дітьми, що перебувають в складних життєвих обставинах, на внутрішкільному обліку.  

13 листопада відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дититни, де було розглянуто питання вірішення подальшої долі малолітньої дитини, що позбавлена батьківського піклування. За результатами розгляду даного питання комісією надіслано клопотання про влаштування малолітньої дитини під опіку.

12 листопада на території Гошівської, Невгодівської, Великофоснянської сільських рад за участі спеціалістів служби у справах дітей, районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, СКМСД, представників відділу освіти РДА та представників сільських рад було проведено  комплексні обстеження умов проживанння дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які проживають в прийомних сім`ях та дітей із сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах. З батьками(опікунами) проведені профілактичні бесіди про належне виконання своїх обов`язків по відношенню до дітей, наголошено на відповідальності в разі їх невиконання. Вивчався стан забезпечення дітей в сім`ях продуктами харчування, одягом, взуттям та дровами на зимовий період. Акцентовано увагу на попередження нещасних випадків у сім`ях та загрози життю і здоров`ю дітей.   

5 та 7 листопада служба у справах дітей РДА провела перевірку стану виховної роботи з учнями Ігнатпільської та Черепинської шкіл. За результатами перевірки були надані рекомендації щодо посилення профілактичної роботи з дітьми, що перебувають в складних життєвих обставинах, на внутрішкільному обліку, наголошено на необхідності документального супроводу комплексної роботи проведеної з дитиною.  

06 листопада посадові особи служби у справах дітей Овруцької РДА прийняли участь у обласній селекторній нараді з питання "Підвищення ефективності роботи служб у справах дітей райдержадміністрацій, міськвиконкомів щодо соціального захисту дітей". На нараді обговорено питання: "Стан виконання регіональної (комплексної) цільової соціальної Програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування тв осіб з їх числа на 2013-2017 роки", "Посилення контролю за станом утримання та виховання дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах..." та інші.  За резьтатами наради дано відповідні доручення та розроблено заходи для підвищення ефективності роботи служби. 

23 та 24 жовтня спеціалістами служби у справах дітей РДА прийнято участь у батьківських збрах в Овруцькому професійно-технічному училищі № 35 з метою попередження правопорушень та злочинів серед неповнолітніх. Батькам було роз`яснено аспекти адміністративної та кримінальної відповідальності за вчинення правопопрушень та злочинів неповнолітніми та розповсюджені пам`ятки з цих питань, наголошено на ролі батьків у виховному процесі своїх дітей.

З 15 вересня по 24 жовтня 2014 року пройшов другий етап Всеукраїнського профілактичного заходу "Урок" з метою виявлення дітей, шо не приступили до занять у ЗОШ та професійно-технічних навчальних закладах . За результатами проведення дітей, що не приступили до занять не виявлено. З дітьми, що пропускали навчальний процес, проводилися заходи щодо залучення їх до навчання.

16 жовтня - 30 жовтня на території Великохайчанської, Нововелідницької, Норинської, Гладковицької, Черепинської, Покалівської, Усівської, Листвинської, Лучанківської, Словечанської, Левковицької, Хлуплянської, Городецької, Кирданівської, Руднянської, Підрудянської, Великочернігівської, Раківщинської сільських та Першотравневої селищної рад  за участі спеціалістів служби у справах дітей, районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, СКМСД, представників відділу освіти РДА та представників сільських рад було проведено  комплексні обстеження умов проживанння дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які проживають в прийомних сім`ях та дітей із сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах. З батьками(опікунами) проведені профілактичні бесіди про належне виконання своїх обов`язків по відношенню до дітей, наголошено на відповідальності в разі їх невиконання. Вивчався стан забезпечення дітей в сім`ях продуктами харчування, одягом, взуттям та дровами на зимовий період.  Акцентовано увагу на попередження нещасних випадків у сім`ях та загрози життю і здоров`ю дітей. За результатами обстежень сільським радам надані рекомендації щодо доцільності подальшого перебування на обліку дітей та необхідності постановки нововиявлених.  

15 жовтня відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини, де були затверджені індивідуальні плани соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які протягом вересня-жовтня 2014 року поставлені на первинний облік служби у справах дітей РДА та розглянуто питання про доцільність повернення дітей, позбавлених батьківського піклування, на виховання у рідну сім`ю.

1, 2, 8 жовтня за участі працівників служби у справах дітей, СКМСД, районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді та представників сільської ради відбувся профілактичний рейд "Діти вулиці", "Вокзал" на території Кирданівської сільської ради, міста Овруча з метою виявлення та обліку дітей, які залишилися без догляду батьків та потребують влаштування в заклади соціального захисту дітей, бродяжать, жебракують та з метою запобіганння негативних проявів в дитячому середовищі, а також обстеженння умов проживання дітей в сім`ях за повідомленням та за заявою. За результатами профілактичних рейдів дітей, які потребують додаткової уваги, не виявлено

Впродовж вересня місяця службою у справах дітей спільно з працівниками СКМСД, районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, управління праці та соціального захисту населення  проведено 7 профілактичних рейдів "Діти вулиці", "Вокзал" з метою виявлення та обліку дітей, що залишилися без догляду батьків, бродяжать, жебракують, запобігання негативних проявів в дитячому середовищі та вивчення умов проживання дітей в сім`ях за повідомленнями. За результатами рейдів дітей, які бродяжать, жебракують, залишені без догляду батьків, не виявлено. В сім`ях, відносно яких надійшли повідомлення,  з батьками проведено профілактичні бесіди щодо належного виконання батьківських обов`язків, наголошено на відповідальності в разі їх невиконання.

30 вересня в районі пройшов День усиновлення. В рамках заходу була проведена зустріч з усиновителями, які поділилися досвідом виховання та утримання дітей. 

24 вересня 2014 року було перевірено стан виконання делегованих повноважень Гошівською сільською радою. За результатами перевірки встановлено, що важливих недоліків в роботі не виявлено, проте наголошено на необхідності тримання на постійному контролі питання збереження житла, яке належить дітям-сиротам та дітям позбавленим батьківського піклування.

22 вересня відбулося чергове засідання Комісії з питань захисту прав дітей, на якому розглядалося питання участі батьків в належному вихованні дітей, які самовільно постійно залишають місця постійного проживання та навчання. За результатами засідання батькам рекомендовано створити позитивний мікроклімат в сім`ї, посилити контроль за поведінкою дітей і при необхідності звернутися до дитячого психоневролога з метою обстеження та при потребі - лікування.

З 1 по 15 вересня 2014 року пройшов перший етап Всеукраїнського профілактичного заходу "Урок" з метою виявлення дітей, шо не приступили до занять у ЗОШ та професійно-технічних навчальних закладах . За результатами проведення дітей, що не приступили до занять не виявлено. З дітьми, що пропускали навчальний процес, проводилися заходи щодо залучення до навчання.