Збережемо енергію для майбутніх поколінь!

 

ПРОГРАМА стимулювання населення Овруччини щодо ефективного використання енергетичних ресурсів та енергозбереження на 2016-2018 роки

 

До уваги підприємств, установ, організацій району та місцевих рад!

На виконання факсограми Міністерства енергетики та вугільної промисловості України та у зв’язку з виникненням дефіциту палива та гідроресурсів, було проінформовано ПАТ «ЕК Житомиробленерго», що існує загроза порушення балансу між виробництвом і споживанням електричної потужності та її дефіциту в Об’єднаній енергетичній системі України.

В цих умовах зобов’язано   ПАТ «ЕК Житомиробленерго» забезпечити безумовне виконання встановлених граничних величин споживання електричної потужності. У випадку перевищення встановлених граничних величин, починаючи з 30.10.2014 року, відповідно до вимог чинної  «Інструкції про складання застосування графіків обмеження та аварійного відключення споживачів, а також протиаварійних систем зниження електроспоживання», затвердженою наказом Міністерства палива та енергетики України від 23 листопада 2006 року №456 будуть застосовуватись графіки аварійних відключень.

Також, інформуємо, що при проведенні  ПАТ «ЕК Житомиробленерго» чергових режимних вимірів, призначених Міненерговугілля у грудні 2013 року в Житомирській області в ранкові години максимуму навантаження електричної потужності склало 491 МВт та у вечерні 535 МВт.

 

З метою виконання заходів  Програми енергозбереження Овруцького району на 2011-2015 роки, протягом звітного періоду в районі проведена наступна робота.

 02.06.2014 року під головуванням заступника голови райдержадміністрації Бібка А.В. була проведена нарада по питанню економії споживання природного газу.

Розглядалися питання встановлення комбінованої модульної котельні (використання природного газу та пелетів) в районному будинку культури,   відділом освіти райдержадміністрації підготовлено  проекти по Ігнатпільській та Кирданівській ЗОШ І-ІІІ ступенів, спрямованих на зменшення споживання природного газу в 2014 - 2015 роках. По відділу освіти райдержадміністрації в поточному році планується завершити роботи з реконструкції системи теплопостачання із встановленням теплогенератора модульного для опалення приміщень Овруцької гімназії  та котельні Овруцької зош І-ІІІ ступенів №1.Заплановане переведення газової котельні АЗПСМ с. Ігнатпіль на автономне опалення, взято буде лише один опалювач, що дозволить зекономити кошти в сумі 35,0 тис. грн..  А також, встановлення модульної котельні в діагностичному відділенні центральної районної лікарні, в архівному секторі райдержадміністрації.

Підготовлені та направлені листи у відповідні департаменти облдержадміністрації по питанню переходу 7- ми об’єктів соціальної сфери району на автономне опалення.

Потреба бюджетної сфери м. Овруч у фінансовому забезпечення у цінах 2013 року на реалізацію заходів становить 3 млн. 328 тис. грн. В поточному році заходами по підготовці до опалювального сезону 2014/2015 року передбачається припинення подальшого надання послуг КП «Комунальник» Овруцької міської ради з централізованого теплопостачання бюджетної сфери м. Овруч та виведення з режиму експлуатації двох останніх котелень комунального підприємства міста які в якості енергоносія споживали природний газ. Слід очікувати на скорочення споживання певного обсягу природного газу комунальним підприємством м. Овруча.

 

Питання скорочення споживання природного газу в закладах бюджетної сфери та  житлово -  комунальної галузі району є найактуальнішим питанням у сфері енергозбереження станом на сьогоднішній день.

 

Наявний житловий фонд міста Овруч починаючи з опалювального сезону 2012/2013 року перейшов від централізованого теплозабезпечення на індивідуальне опалення.

З семи дошкільних закладів міста три дитячі садочка №2,4,5 опалюються твердим паливом (дрова), в ДНЗ №1,6,10 та в Центрі дитячої та юнацької творчості встановлені модульні котельні на природному газу.

Дитячі музична та художня школи м. Овруч, центральна районна бібліотека та районна бібліотека для дітей опалюються в автономному режимі. Районний будинок культури опалюється від централізованої системи тепло забезпечення і за опалювальний період 2013/2014 року було використано коштів на опалення – 106,7 тис.грн.

Районна бібліотека для дорослих – використано коштів  - 74,4 тис. грн.,районна бібліотека для дітей – 14,1 тис.грн., дитяча музична школа – 42,1 тис.грн., Першотравнева ДМШ – 26,5 тис. грн., Овруцька художня школа – 16,4 тис.грн, Словечанська ДМШ опалюється дровами і використано коштів за відповідний період – 4,0 тис.грн.

На початок опалювального сезону 2013/2014 року після проведення Овруцькою центральною лікарнею комплексу робіт з капітального ремонту у автономний режим тепло забезпечення із використанням твердопаливного котла введена в експлуатацію котельня амбулаторії сімейної медицини. З використанням інноваційних технологій з перетворення електричної енергії у теплову на автономне опалення переведено адмінприміщення дитячої консультації. Котельня центральної районної лікарні природного газу не споживає. В якості палива використовуються дрова. В діагностичному відділенні планується встановлення модульної котельні ,але на даний час коштів на її встановлення не має.

Медичні установи, що підпорядковуються новоствореному закладу «Центр ПМСД Овруцької районної ради» також використовують тверде паливо. Використання природного газу під час опалювального періоду задіяне лише в АЗПМС Ігнатпіль та Фосня.  За період з 1 січня по 15 квітня 2014 року на оплату споживання природного газу цими закладами  використано 55 650,32 грн. По даному закладу головним лікарем видано наказ, яким затверджено заходи щодо економного  та раціонального  використання  коштів та здійснення видатків  місцевих  бюджетів   та посилення фінансово-бюджетної дисципліни у  2014  році, де одним із пунктів передбачено забезпечення укладання договорів  за кожним видом енергоносіїв, що споживаються, у межах, установлених відповідним головним розпорядником бюджетних коштів обґрунтованих лімітів споживання, з урахуванням  необхідної  жорсткої економії коштів.

 Районна поліклініка м. Овруч передбачає встановлення альтернативного опалення за рахунок використання котельного обладнання, що буде знаходитись на балансі відділу освіти райдержадміністрації та обігрівати приміщення школи №1 м. Овруч.

 Невирішеним залишається питання опалення приміщення діагностичного центру Овруцької ЦРЛ (спільно з ПМСД).

Що стосується районної лікарні с. Словечне, то у 2005 році і лікарні встановлено енергозберігаючі котли марки «Кригер», які працюють на твердому паливі, тому необхідності  перегляду схеми функціонування котельні РЛ с. Словечне на даний час не має.

У 2013 році адмінприміщення відділення Пенсійного фонду України в Овруцькому районі та приміщення територіального центру соціального обслуговування населення перейшли від централізованого тепло забезпечення на автономне.

Заходами з підготовки до опалювального сезону 2013/2014 року відділом освіти районної державної адміністрації забезпечено проведення робіт з реконструкції котельні з переведенням на альтернативні види палива Нововелідницької ЗОШ та відділом сім'ї, молоді та спорту, райдержадміністрації забезпечено переведення від централізованої системи тепло забезпечення на автономне з використанням альтернативних видів палива приміщення дитячо – юнацької спортивної школи міста.

В поточному році заходами з підготовки до опалювального сезону передбачається забезпечити переведення від централізованої  системи тепло забезпечення на автономний режим опалення із споживанням природного газу адмінбудівлю Овруцької районної ради та райдержадміністрації, Овруцьку гімназію, ЗОШ №1 та поліклініку міста Овруч.

Завдяки вжитим заходам в поточному році буде прийнято остаточне рішення щодо подальшого надання послуг КП «Комунальник» Овруцької міської ради з централізованого теплопостачання бюджетної сфери м. Овруч та виведенням з режиму експлуатації наявних котелень комунального підприємства  ( за період дії міської програми сприяння впровадженню індивідуального опалення у житлових будинках та об’єктах соціально – культурної сфери на початок опалювального сезону 2013/2014 року у КП «Комунальник» з 12 котелень в режимі експлуатації залишилось 2).

 Впродовж опалювального сезону 2008/2009 року при наявності у КП «Комунальник» Овруцької міської ради в режимі експлуатації 12 котелень спожито 4 млн.009 тис.081 куб. м. газу. За підсумками опалювального сезону 2013/2014 року підприємством спожито 526 тис. 357м 3 газу.

Основними заходами з енергозбереження в галузі освіти є: переведення котелень на місцеві види палива; ремонт та утеплення приміщень, заміна вікон, дверей на енергозберігаючі, економія традиційних видів ПЕР(ремонт та заміна застарілих котлів, трубопроводів, запірної арматури,автоматики, систем опалення, насосного обладнання,промивка котлів та опалювальних систем, утеплення тепломереж, встановлення в котельнях хімводоочистки та інше),впровадження енергозберігаючого обладнання.

З 42 навчальних закладів – 4 котельні шкіл для опалення використовують природний газ, 2 – централізоване теплопостачання, решта -36 закладів використовують тверде паливо(дрова).

За 2013-2014 опалювальний сезон на дрова відділом освіти витрачено 1,8 млн. грн, на оплату газу – 868,4 тис. грн., за теплопостачання -1,6 млн. грн.. Всього за опалювальний сезон витрачено коштів: 4,3 млн. грн..

Зробивши розрахунок вартості опалення за 2013-2014 опалювальний сезон виявилось, що середня вартість по освіті за 1м 2 становить 46,51 грн.

4 загальноосвітні заклади, які використовують природний газ, вартість 1м 2 площі становить -60,91 грн.

2 навчальні заклади та приміщення молодшого корпусу Овруцької ЗОШ І-ІІ ступенів №3, які опалювались централізовано – вартість 1м 2 площі становить 141,29 грн.

36 навчальних закладів, які використовували дрова 1м 2 площі становить -27,32 грн.

У грудні 2013 року було замінено газові котли на твердопаливні в Нововелідницькій школі. За січень – квітень 2013 року Нововелідницькою школою було використано природного газу на суму 191,7 тис. грн., за цей же період 2014 року використано дров на суму 68,5 тис.грн. Вартість опалення 1м 2 площі становить 22,65 грн.

Завершуються роботи по реконструкції систем теплопостачання із встановленням теплогенератора модульного для опалення приміщень Овруцької гімназії і молодшого корпусу Овруцької ЗОШ І-ІІІ ступенів №3, та реконструкції котельні Овруцької І-ІІІ ступенів №1.

В 2013-2014 опалювальному сезоні ці навчальні заклади опалювались централізовано, де було використано теплової енергії на суму 1,6 млн. грн.. Вартість 1м 2 площі після реконструкції системи теплопостачання із встановленням  теплогенератора модульного для опалення приміщень Овруцької гімназії і молодшого корпусу Овруцької ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 приблизно буде коштувати 67,84 грн.

Вартість 1м 2 опалювальноїплощі після реконструкції котельні Овруцької ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 приблизно буде коштувати -65,90 грн.

Відділом освіти проводиться робота по енергозбереженню та ефективному використанню природного газу, переглядаються та зменшуються ліміти на використання природного газу в залежності від температурних показників.

 

 

 

____________________________________________________________

Програма  енергозбереження Овруцького району  на 2011-2015 роки.

ЗАТВЕРДЖЕНО Рішенням сесії районної ради  від 22 лютого №58.

Завантажити документ

____________________________________________________________