Програма економічного і соціального розвитку Овруцького району на 2018 рік.

Завантажити документ

____________________________________________________________

 

Підсумки виконання

програми соціально-економічного розвитку Овруцького району

за  2017 рік

Протягом звітного періоду робота районної державної адміністрації, її управлінь та відділів була спрямована на виконання  Програми економічного і соціального розвитку Овруцького району на 2017 рік.

Як показує аналіз виконання Програми промисловими підприємствами району, що входять в основне коло статистичної звітності реалізовано промислової продукції на загальну суму 367,6 млн.грн.

Результати обсягів реалізованої промислової продукції були б більш вагомими якби в даний час працювало ТОВ «Овруцький МКК» Але не зважаючи на неодноразові звернення до засновників підприємства відновити роботу підприємства так і не вдалося. Аналогічна ситуація  на ТОВ «Овруч Стоун», ПАТ «Ігнатпільський кар’єр», ПАТ «Норинський щебзавод».

Капітальні інвестиції у 2017 році  склали 121,0 млн.грн.

Зокрема укладено інвестиційний договір на реконструкцію військової казарми за адресою вул.Прикордонна, 4 м.Овруч з ТОВ «Будресурсекономія» від житло для жителів району. На цьому об’єкті вже освоєно біля 2,5 млн.грн.

Біля 2 млн.грн. освоєно на будівництві торговельного центру в м.Овруч на місці знесеного кондитерського цеху заводу продовольчих товарів приватним підприємцем фізичною особою Ярмолюком Р.В.

1,2 млн.грн. вкладено ФОП Гахраманова О.І., 700 тис.грн. ФОП Рафальським М.С. в будівництво торгових об’єктів в с.Словечне.

Біля 400 тис.грн. із запланованих 6 млн.євро освоїло на будівництво теплоелектростанції на базі ПАТ «Приладобудівник» ТОВ «Поліська ТЕС»

В агропромисловий комплекс району залучено 8,9 млн.грн. інвестиційних коштів.

Слід відмітити, що станом на 01.01.2018 року сільськогосподарські підприємства району завершили збирання зернових та зернобобових культур.

Обсяг виробництва зерна склав 43,8 тис.тонн.

Крім того, зібрані площі технічних культур: ріпаку та льону олійного. Валовий збір даних культур становить відповідно 3,5 тис.тонн та 0,7 тис.тонн.

Намолочено 10,3 тис.тонн соняшнику, що більше до відповідного показника минулого року на 4,37 тис.тонн.

Станом на 01.01.2018 року в господарствах району утримувалось 7365 голів великої рогатої худоби, в тому числі 3479 корів. Поголів’я корів збільшено на 317 голів.

За 2017 рік вироблено 12017 тонни молока, що на 1066 тонн більше до аналогічного періоду минулого року, вирощено 1709 тонни мяса.

Протягом 2017 року стабільно працювала освітня галузь. Керівниками шкіл на належному рівні проведено державну підсумкову атестацію учнів 4-х та 9-х класів та зовнішнє незалежне оцінювання учнів випускників 11 класу.

В 2017 році дещо змінилась мережа загальноосвітніх навчальних закладів. Створено та юридично оформлено два опорних навчальних заклади: опорний навчальний заклад «Овруцька ЗОШ І_ІІІ ступенів» №1» та опорний навчальний заклад «Словечанська ЗОШ І-ІІІ ступенів», а також ліквідовано як юридичні особи публічного права Черепинську та Антоновицьку ЗОШ І-ІІ ступенів і на їх  базі створено відповідно Черепинську філію «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів опорного закладу «Овруцька ЗОШ І-ІІІ ступенів №1» та Антоновицьку філію «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів опорного закладу «Словечанська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1».

Таким чином, у 2017 році продовжують функціонувати 36 загальноосвітніх навчальних заклади, у яких навчається 5354 учні.

Всі учні та педагогічні працівники, які проживають за межами пішохідної доступності до навчальних закладів, безоплатно підвозяться 14 шкільними автобусами та рейсовими автобусами ПАТ «Овруцьке АТП – 11847», з яким укладено відвідну угоду.

Функціонує 30 дошкільних навчальних закладів, які відвідують 1415 дітей. У вересні 2017 року відкрито Левковицький ДНЗ, створений на базі Левковицької ЗОШ І-ІІ ступенів та відновили роботу Слобода-Шоломківського ДНЗ.

Збережено мережу позашкільних навчальних закладів. Працюють Центр дитячої та юнацької творчості та Мала академія народних мистецтв та ремесел.

У цих закладах навчаються 719 дітей (614 – Центрі дитячої та юнацької творчості та 105 – у Малій  академії народних мистецтв та ремесел).

Відділом освіти проведені відповідні заходи щодо покращення та збереження навчально-матеріальної бази навчальних закладів.

Впродовж 2017 року виконані такі роботи:

-   Проведено капітальний ремонт котелень із встановленням твердопаливних котлів у котельнях Овруцької ЗОШ І-ІІІ ступенів та Першотравневої ЗОШ І-ІІІ ступенів .

-   Загальна вартість робіт склали  685,518 грн;

-   Проведено поточний ремонт систем опалення загальноосвітніх шкіл на загальну суму 77,7 тис.грн.;

-   Проведено поточний ремонт систем водопостачання та каналізації на загальну суму 5,6 тис.грн.;

-   Проведено поточний ремонт санвузлів на загальну суму 20 тис.грн.;

-   Поточний ремонт покрівлі на загальну суму 32 тис.грн.;

-   Заміну віконних блоків на суму 61,7 тис.грн.

Відповідно до проектно-кошторисної документації по проведенню капітального ремонту приміщення ОНЗ «Словечанська ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено співфінансування за  формулою 30%х70% (відповідно кошти районного бюджету та кошти державного фонду регіонального розвитку).

Відповідні роботи в 2017  році виконані.

Проведені конкурсні торги по закупівлі дров. На опалювальний період 2017-2018 років їх придбано 11830 куб.м, 97%дров вже завезено до шкіл.

В травні-червні 2017 року проведено районний огляд-конкурс закладів культури та колективів художньої самодіяльності присвячений 26 річниці незалежності України, переможці якого нагороджені цінними подарунками на День працівника культури.

На протязі року для музею історії Овруччини зібрано 450 екземплярів.

На кошти, які виділила Овруцька міська рада (150 тис.грн.) та Житомирська обласна рада (110 тис.грн.) придбані комп’ютери та презентаційне обладнання, кліматичні системи, броньовані двері, тощо. Зараз проводяться роботи з оформлення експозиції. За вищевказані кошти найближчими днями буде придбано систему відео спостереження, принтер та металошукач, який конче необхідний для пошукової роботи музею. Додатково до наявних музейних приміщень додано ще один  кабінет, в якому на протязі кількох тижнів буде облаштовано експозицію традиційної поліської оселі.

Проведено поточний ремонт залу та приміщення Овруцької ДМШ на суму 57 тис.грн. Також поточні ремонти проведено в Словечанській ДМШ, Першотравневій ДМШ та Овруцькій ДХШ.

Значна робота проведена по ремонту дорожнього покриття.

Зокрема приватним підприємством «Автомагістраль» здійснено капітальний ремонт вул. Івана Богуна в м.Овручі,  поточний ремонт дороги Словечне-Покалів, поточний ремонт ділянки дороги Овруч-Словечно через Велідники на мосту в с. Нові Велідники та біля нього.

Зроблено ремонт Привокзальної площі в м.Овручі.

Філією «Овруцький райавтодор» відремонтовано ділянку Овруч-Словечно через Велідники в селі Заріччя Овруцького району та Овруч-Словечно через Покалів вс.Словечно.

Значний комплекс робіт проведено по  ремонту вулиць в м.Овручі ТОВ «Технобудцентр» м.Тернопіль.

Роботи здійснювалися методом пневмонабризкування суміші емульсії і кам’яної крихти або як його ще називають струменево-ін'єкційним методом без попередньої підготовки.

Станом на 01.01.2018 року в районі зареєстровано 1773 фізичних осіб-підприємців та 120 приватних юридичних осіб-малих підприємств.

На жаль, в першому півріччі 2017 року підприємницьку діяльність закрили 115 фізичних осіб – підприємців.

Визвано це тим, що з 1  січня 2017 року вступив в дію Закон, який зобов’язує фізичних осіб-підприємців платити щомісячно 704 грн. єдиного податку за кожного працюючого незалежно отримав підприємець прибуток в даному місяці чи ні.

Із зареєстрованих суб’єктів підприємницької діяльності 59 фізичних осіб підприємців та 18 юридичних осіб зареєстровано за напрямом діяльності – деревообробка.

Сировину для своєї діяльності придбають на торгах на Всеукраїнській лісовій біржі. Правда зараз є проблеми з придбанням сировини на лісовій біржі.

Центром надання адміністративних послуг фізичним та юридичним особам за 2017 рік надано 8119 адміністративних послуг, в тому числі Державна реєстрація прав нерухомості - 6364, земельних питань(реєстрація вперше, витяги, оцінка) - 847, паспортних питань  – 558, соціальних питань (видача посвідчень багатодітних сімей, ветеран праці, ветеран війни і т.д.) – 321, державна реєстрація громадських організації  - 30, видано дозвільних документів – 79.

Значна робота проведена по легалізації незареєстрованої робочої сили.

Комісією з питань легалізації трудових відносин при райдержадміністрації проведено 30 обстежень –рейдів в результаті яких виявлено, що у 111 суб’єктів господарювання, має місце робота найманих працівників без належного оформлення трудових відносин. Таким чином легалізовано працю 168 осіб. Донараховано до бюджету 41,3 тис.грн. податків.

Середня заробітна плата по району одного штатного працівника за 2017 рік склала 5396 грн., що майже на 2 тис.грн. більше запланованого Програмою показника.

Районним центром зайнятості працевлаштовано 311 безробітних та 277 осіб, що перебували на обліку без статусу безробітного.

Поряд із промисловими, сільськогосподарськими питаннями в полі зору райдержадміністрації завжди перебували соціальні питання.

За звітний період до управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації  звернулось 20480 сімей за консультаціями та призначенням різних  видів допомог, з них 10423 сімей за субсидіями.

Пільги на придбання твердого палива в готівковій формі отримали 6140 домогосподарств, на придбання скрапленого газу – 1231 домогосподарство.

Станом на 01.01.2018 року в районі проживає 45420 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

На відшкодування пільг та компенсацій цим громадянам  витрачено 31,0 млн.грн.

На жаль, на сьогоднішній день існує борг по виплаті компенсацій за здане житло, який складає 5,9 млн.грн. і рахується з квітня 2007 року. На черзі перебуває  617 чоловік. Черга уповільнилась через недостатнє надходження коштів  з державного бюджету.

У галузі медицини комунального установою «Центр первинної медико санітарної допомоги» за рік придбано ліки для всіх структурних підрозділів центру, проведено поточний ремонт поліклініки районної лікарні  с.Словечне, ремонт пологового та інфекційного відділень центральної районної лікарні.

У 2017 році поставлено на облік та надано статус сиріт – 6 дітям, статус позбавлених батьківського піклування – 3 дітям.

Службою у справах дітей проведено 77 профілактичних рейдів, обстежено умови  проживання 191 дитини, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Під час проведення рейдів вилучено із сім'ї 3 дітей, яких тимчасово влаштовано до закладу охорони здоров’я, 2 дітей за заявою матері влаштовано в спеціалізований Новоград-Волинський будинок дитини терміном на 6 місяців.

З метою захисту житлових та майнових прав дітей заплановано  придбати соціальне житло на території Гладковицької  сільської ради, яким буде  забезпечено проживання 1 особі  з числа дітей – сиріт.

Відділом у справах сім'ї, молоді та спорту до обласної державної адміністрації направлено 735 справи щодо присвоєння почесного звання України «Мати-героїня», 780 жінкам таке звання присвоєно.

Постійно оновлюється персоніфікований банк даних багатодітних сімей, які опинились в складних життєвих обставинах, здійснюється їх соціальний супровід.

Станом на 01.01.2018 року в районі оздоровлено  494 дитини, в т.ч..:

Дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – 23;

Дітей з малозабезпечених сімей – 18

Дітей осіб, визнаних учасникам бойових дій – 10;

Дітей, потерпілих від наслідків Чорнобильської катастрофи – 315;

Дітей – інвалідів – 9;

Дітей, які перебувають на диспансерному обліку – 73;

Обдарованих дітей – 14;

Відмінників навчання – 5;

Дітей, один із батьків яких загинув у районі проведення антитерористичної операції – 2;

Дітей з багатодітних сімей – 23.

 


 

Програма економічного і соціального розвитку Овруцького району на 2011-2020 роки «Овруччина – 2020».

Завантажити документ

 


____________________________________________________________