З метою забезпечення ефективного реагування на звернення та скарги заявників з питань захисту прав споживачів, працює «гаряча лінія» Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області

за телефоном  (0412) 34-24-31.

 

 

Сфера внутрішньої торгівлі – це потужний сектор економіки району, який динамічно розвивається і включає в себе оптову та роздрібну торгівлю, ресторанне господарство та торгівлю на ринку. Загальні позитивні тенденції за останні роки забезпечувались головним чином стрімким розвитком роздрібної торгівлі, яка характеризується наявністю домінуючої частки приватного капіталу, сталою позитивною динамікою обсягу роздрібного товарообороту, збільшенням чисельності приватних підприємців.

Швидкими темпами розвивається мережа підприємств нового типу.

 

 

 

 

 

 

 

Торговельна мережа району, що належить юридичним особам, налічує 193 магазинів та 12 кіосків з тор

говельною площею 12,2 тис. кв. м., фізичним особам належить 285 магазинів та 24 кіоски. Таким чином всього в районі нараховується 478 магазинів та 36 кіосків. Із загальної кількості об’єктів   роздрібної торгівлі 40,3% належать підприємствам - юридичним особам, решта 59,7%- фізичним особам. За місцем розташування в місті зосереджено 43,8% об’єктів роздрібної торгівлі, в сільській місцевості – 56,2%.

У галузі ресторанного господарства в районі працює 82 об’єкти юридичних осіб на 7,0 тис. посадочних місць та 33 об’єкти фізичних осіб. Всього в районі 115 об’єктів ресторанного господарства. За місцем розташування мережа ресторанного господарства в місті складає 36,6%, в сільській місцевості – 63,4%.

Одним із вагомих каналів реалізації товарів населенню залишається торгівля на ринку. На території району функціонує Овруцький кооперативний ринок райспоживспілки.

За товарною спеціалізацією Овруцький кооперативний ринок належить до змішаних.

Відбулися зміни в структурі продаж:  до звичного для нас процесу купівлі - продажу товарів  добавилась  інтернет  – торгівля. Зріс ринок експрес – доставки товарів та послуг. Зросла виручка великих мережевих магазинів. Поширюються електронні гроші.