Управління праці та соціального захисту населення

 

Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації

Юридична адреса: Житомирська область м. Овруч вул. Гетьмана Виговського, 17

 

Керівник : Халімончук Тетяна Василівна

 Контактний  телефон-факс: 4-23-85
Поштова електронна скринька: upszn-1815@ukr.net

 

КАРАНТИН

З 16 БЕРЕЗНЯ 2020 РОКУПРИЙОМ ГРОМАДЯН ТИМЧАСОВО НЕ ПРОВОДИТЬСЯ  

ДОВІДКИ ЗА СТ. 37 ЗУ «ПРО СТАТУС…» (ЧАЕС) БУДУТЬ ВИДАВАТЬСЯ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ КАРАНТИНУ

ТЕЛЕФОНИ ДЛЯ ДОВІДОК:

СУБСИДІЇ ТА ДЕРЖАВНІ ДОПОМОГИ – 4-20-70

ПІЛЬГИ – 4-25-70, ЧАЕС – 4-26-15, ПРИЙМАЛЬНЯ – 4-23-85

Документи для призначення соціальних допомог, пільг та субсидій при необхідності надсилати через поштове відділення

Електронна адреса управління: upszn-1815@ukr.net

 

ДО  УВАГИ  ГРОМАДЯН!!!

          З 1 січня 2021 року заяви з необхідними документами для призначення всіх видів державних соціальних допомог, житлових субсидій, пільг та компенсаційних виплат приймаються уповноваженими посадовими особами виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, старостинськими округами, відповідної територіальної громади та посадовими особами центрів надання адміністративних послуг. (Адреса центрів: м. Овруч, вул. Героїв Майдану, 21, колишня міська бібліотека; с. Словечно, вул. Київська, 5).  

 

          Управлінням праці та соціального захисту населення Овруцької райдержадміністрації заяви з необхідними документами будуть прийматися лише у разі надіслання їх поштою або в електронній формі через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики (Постанова КМУ № 1035 від 28.10.2020р.).  

 

І Н Ф О Р М У Є

ПОЛОЖЕННЯ ПРО УПРАВЛІННЯ ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ОВРУЦЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Розпорядження про затвердження положення

 

Графік

«гарячих» телефонних ліній з актуальних питань діяльності управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації на 1 квартал  2019року

 

Графік

особистого прийому громадян  в управлінніпраці  та соціального захисту населення районної державної адміністрації

 

Графік

участі керівництва управління  праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області у прямій телефонній лінії («гаряча лінія») на  1 квартал 2019 року

 

ГР А Ф І К

участі керівництва департаменту  праці, соціальної  та сімейної політики облдержадміністрації у прямій телефонній лінії («гаряча лінія») на 1квартал 2019року

 

Графік

«гарячих» телефонних ліній з актуальних питань діяльності департаменту праці, соціальної та сімейної політики облдержадміністрації на1 квартал  2019року

 

ГРАФІК

проведення виїзних прийомів громадян у районах та містах області керівництвом департаменту  праці, соціальної та сімейної політики облдержадміністрації на 1квартал 2019року 

 

Графік

проведення Дня департаменту праці, соціальної та сімейної політики облдержадміністрації на 1 квартал 2019року

Розпорядження про затвердження середньої вартості ритуальних послуг

 

Інформація для відома "Дія. Цифрова освіта"

 

Інформація ДПССП Житомирської ОДА Про забезпечення житлом ВПО (01.12.2020)

 

Про забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб

Департамент праці, соціальної та сімейної політики облдержадміністрації повідомляємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року № 793 внесено зміни до пункту 4 Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо підтримки територій, що зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту на сході України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 4 жовтня 2017 р. № 769.

Документом передбачено фінансування заходів з надання тимчасового житла для внутрішньо переміщених осіб та облаштування центрів надання адміністративних послуг у співвідношенні: 70% – з державного бюджету, 30% – з місцевого бюджету.

Розпорядженням Кабінету Міністрів від 27.11.2019 № 1156-р «Про розподіл у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо підтримки територій, що зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту на сході України» затверджено розподіл субвенції на Житомирську область, а саме: бюджет міста Житомира 1866,7 тис. грн.

Крім того, змінами до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» передбачено нову бюджетну програму «Надання пільгового довгострокового державного кредиту внутрішньо переміщеним особам, учасникам проведення антитерористичної операції та/або учасникам проведення операції Об’єднаних сил на придбання житла» з обсягом фінансування 200 млн грн.

27.11.2019 на засіданні Уряду було затверджено Порядок використання цих коштів, який передбачає спрямування 100 млн. грн для надання кредитів ВПО. Кредит буде надаватися на термін до 20 років, а відсоткова ставка становитиме 3% річних.

Об’єктом кредитування може бути квартира у багатоквартирному будинку або одноквартирний житловий будинок (як новобудови так і вторинний ринок), якщо житло прийнято в експлуатацію не більше ніж 25 чи реконструйовано не більше ніж 15 років тому.

Одержувачі кредиту самостійно обирають житлові об’єкти.

Не пізніше, ніж в день укладання кредитного договору позичальник має сплатити власний внесок в розмірі не меншому 6% вартості нормативної площі житла.

Розподіл бюджетних коштів між адміністративно-територіальними одиницями здійснює Міністерство розвитку громад та територій України пропорційно кількості зареєстрованих заяв у відповідному регіоні.

Перелік осіб, що у поточному році отримають кредит, схвалюється комісією, склад якої затверджує Міністерство розвитку громад та територій України.

Звертаємо увагу, що з 3 грудня 2019 року розпочався прийом заяв про намір отримати пільговий кредит на придбання житла від громадян - учасників проведення антитерористичної операції та/або операції Об’єднаних сил, внутрішньо переміщених осіб.

У зв’язку з цим, зацікавлені особи в отриманні пільгового довгострокового державного кредиту на придбання житла мають можливість на офіційному веб-сайті Житомирського Регіонального Управління Держмолодьжитла  ( zht.molod-kredit.gov.ua) :

- отримати необхідну інформацію щодо того, чи мають вони право на отримання кредиту;

- визначити орієнтовний розмір кредиту та умови його отримання;

- ознайомитися з переліком документів, які необхідно подати до регіонального управління для отримання кредиту;

-  зареєструватись як кандидат для отримання кредиту.

Заяви про намір отримати кредит та анкети можуть бути подані до  будь-якого регіонального управління Держмолодьжитла (не залежно від місця реєстрації громадянина)  в робочий час з 09.00 год. до 18.00 год. Заяви, які надійшли в не робочий час/день, вважаються поданими у наступний робочий день.

Прийняття заяв про намір отримати кредит буде припинено 05 грудня 2019 року о 18.00 год.

 

Умови проведення конкурсу на заміщення вакантної посади державної служби категорії В головного спеціаліста відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій громадян, управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області (серпень 2019 р.)

 

Про початок проходження перевірки відповідно до Закону України «Про очищення влади» Швабом Я.О.

 

Умови конкурсу

Результати конкурсу на зайняття вакантної посади 

Перевірка згідно ЗУ "Про очищення влади"

 

Роз'яснення щодо нових штрафів при порушенні трудового законодавства

 

Інформація для осіб, які потерпають від домашнього насильства.

ГО "Ла Страда-Україна" - одна з провідних неурядових організацій України у сфері захисту прав жінок та дітей. Діяльність організації направлена на запобіганні торнівлі людьми, попередження домашнього насильства, впровадження гендерної рівності та вдосконалення системи захисту прав та інтересів дитини. 

На базі ГО "Ла Страда-Україна" функціонує дві "гарячі лінії":

1. Національна дитяча "гаряча" лінія, яка працює за безкоштовним номером 0 800 500 225 (зі стаціонарного телефону) та безкоштовним коротким номером 116 111 (з мобільних). Лінія працює по будням з 12.00 до 20.00 та в суботу - з 12.00 до 16.00.

2. Національна "гаряча" лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації, яка працює за безкоштовним номером 0 800 500 335 (зі стаціонарного телефону) та безкоштовним коротким номером 386 (з мобільних - діє до 24.11.2017 р.). Лінія працює цілодобово.

Інформуємо, що з 25.11.2017 року  Національна "гаряча" лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації переходить на новий загальноєвропейський номер 116 123. Даний номер є безкоштовним з мобільних телефонів.

 

Інформація щодо необхідності вибору пільг  відповідно до одного із Законів

Відповідно до Закону України “Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України” від 28.12.2014 року №76-VIIIу Законі України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” ст. 60 викладено у такій редакції:

“Особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, які мають одночасно право на інші пільги та компенсації, передбачені законодавством України, надаються за їх вибором пільги та компенсації відповідно до одного із законів України”.

Заступником Міністра соціальної політики України В. Іванкевич було надано роз’яснення щодо порядку застосування цієї статті у новій редакції. А саме, статтею 60 Закону визначається право вибору пільг та компенсацій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Тобто, пільговик з числа осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, який має право на пільги та компенсації згідно з декількома законами України, може користуватися пільгами та компенсаціями відповідно до одного із вибраних ним законів України.

Тому така категорія осіб повинна підтвердити своє бажання на право вибору.

У разі відмови щодо підтвердження громадянином вибору одного із законів України, вважається за доцільне здійснювати компенсаційні виплати та надавати пільги згідно із Законом України, який був першочерговим у визначенні статусу і надавав право на певні пільги і компенсації.

До основних пільг та компенсацій у разі вибору пільговиком Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, належать такі:

 - 50-процентна знижка плати за користування житлом, комунальними послугами у межах середніх норм споживання, передбачених законом, телефоном;

 - грошова компенсація вартості продуктів харчування;

 - позачергове щорічне безплатне забезпечення санаторно-курортними путівками;

 - щорічна допомога на оздоровлення.

Тому, виходячи з даного роз’яснення, особи, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи, та які мають право на пільги та компенсації згідно з декількома законами України, повинні звернутися до управління праці та соціального захисту населення у відділ персоніфікованого обліку пільг та компенсацій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (м.Овруч, вул.Гетьмана Виговського, 17, каб.7, тел.4-26-15) та підтвердити вибір закону, згідно якого дана особа буде користуватися пільгами.

     Начальник УПСЗН Овруцької РДА                                      Т.Халімончук

 

Закон України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28 грудня 2014 року №76-VIII, яким внесено значні зміни щодо надання пільг, допомог та компенсацій

 

Про організацію роботи з громадянами, які  прибувають з тимчасово окупованих територій та районів проведення антитерористичної операції до Овруцького району Житомирської області

Довідник видів соціальної підтримки та послуг і процедур їх надання

Соціальний захист бездомних осіб і безпритульних дітей

Запобігання безпритульності дітей-сиріт, дітей,позбавлених батьківського піклування, та осібз їх числа

Щодо акції "Чобіток" (за інформацією Червоного Хреста)

Про виконання в управлінні вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації":

Порядок складання, подання, опрацювання та розгляду запитів щодо надання публічної інформації, що знаходиться у володінні УПСЗН Овруцької районної державної адміністрації

 

 

До уваги користувачів інформації!

     Управління праці та соціального захисут населення Овруцької районної державної адміністрації проводить широку інформаційно-роз`яснювальну роботу через офіційний портал Овруцького району. Розділи управління систематично оновлюються. На нашій сторінці Ви маєте можливість отримати вичерпну інформацію про роботу управління з виконання соціальних програм, новини в сфері праці та соціального захисту,  зміни  у законодавстві з питань праці та соціального захисту населення, відповідні роз`яснення, а також ознайомитися з нормативно-правовими актами, розробником яких є управління.

   Будемо вдячні за побажання та зауваження!

 

Соціальний діалог як інструмент взаємодії

громадянського суспільства та держави

            Соціальний діалог - це процес визначення та зближення позицій, досягнення спільних домовленостей та прийняття узгоджених рішень сторонами соціального діалогу, які представляють інтереси працівників, роботодавців та органів виконавчої влади і місцевого самоврядування, з питань формування та реалізації державної соціально-економічної політики та регулювання соціально-трудових відносин.

          Соціальний діалог здійснюється на принципах: законності; репрезентативності й повноважності сторін та їх представників; незалежності та рівноправності сторін; конструктивності та взаємодії; добровільності та прийняття реальних зобов'язань; взаємної поваги та пошуку компромісних рішень; обов'язковості розгляду пропозицій сторін; пріоритету узгоджувальних процедур; відкритості та гласності; обов'язковості дотримання досягнутих домовленостей; відповідальності за виконання прийнятих зобов'язань.

          Соціальний діалог здійснюється на національному, територіальному та локальному (підприємство, установа, організація, транснаціональна корпорація) рівнях на тристоронній або двосторонній основі.

            Соціальний діалог здійснюється між сторонами соціального діалогу відповідного рівня у формах: обміну інформацією; консультацій; узгоджувальних процедур; колективних переговорів з укладення колективних договорів і угод.

Сторони соціального діалогу

Національний рівень

  • Сторона роботодавців, суб'єктами якої є всеукраїнські об'єднання організацій роботодавців та їх об'єднання, що діють у кількох видах економічної діяльності, а в межах певного виду економічної діяльності - об'єднання організацій роботодавців, які створені за галузевою ознакою і мають статус всеукраїнських.
  • Сторона органів виконавчої влади, суб'єктами якої є Кабінет Міністрів України та/або центральні органи виконавчої влади.
  • Профспілкова сторона, суб'єктами якої є всеукраїнські об'єднання професійних спілок, а в межах певного виду економічної діяльності - всеукраїнські професійні спілки, створені за галузевою ознакою.

Територіальний рівень

  • Сторона роботодавців, суб'єктами якої є організації роботодавців та їх об'єднання, що діють на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.
  • Сторона органів виконавчої влади, суб'єктами якої є місцеві органи виконавчої влади, що діють на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.
  • Профспілкова сторона, суб'єктами якої є професійні спілки відповідного рівня та організації професійних спілок, їх об'єднань, які діють на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.
    На території відповідної адміністративно-територіальної одиниці стороною соціального діалогу можуть бути органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законодавством;

Локальний рівень

  • Сторона працівників, суб'єктами якої є первинні профспілкові організації, а в разі їх відсутності - вільно обрані представники (представник) працівників.
  • Сторона роботодавця, суб'єктами якої є роботодавець та/або уповноважені представники роботодавця.

 

 

 

ПРО ОГРАНІЗАЦІЮ РОЗЯСНЮВАЛЬНОЇ РОБОТИ ДЕПАРТАМЕНТУ ПРАЦІ, СОЦІАЛЬНОЇ ТА СІМЕЙНОЇ ПОЛІТИКИ