Управління праці та соціального захисту населення

 

Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації

Юридична адреса: Житомирська область м. Овруч вул. Гетьмана Виговського, 17

 

Керівник : Халімончук Тетяна Василівна

 Контактний  телефон-факс: 4-23-85
Поштова електронна скринька: upszn1815@ovr.zt.ukrtel.net

 

І Н Ф О Р М У Є

ПОЛОЖЕННЯ ПРО УПРАВЛІННЯ ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ОВРУЦЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Розпорядження про затвердження положення

 

 

Про оголошення конкурсу на заміщення вакантної посади державної служби категорії "В" - головного спеціаліста відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій громадян

Умови конкурсу

 

 

ЗАХИСТИ СЕБЕ – ЛЕГАЛІЗУЙ СВОЮ ПРАЦЮ!

Кожен громадянин повинен пам'ятати,що нелегальні трудові відносини

не мають юридичних підстав для оплати праці, роботодавець завжди може відмовитися від своїх слів та обіцянок щодо виплати заробітної плати

Робота без офіційного оформлення трудових відносин це:

позбавлення найманого працівника соціальних гарантій(оплата лікарняних, виплати у разі нещасного випадку, безробіття, оплачувана відпустка, страховий стаж для призначення пенсії та інше)

Нелегальна зайнятість –

це безправність працівника та відсутність можливості захистити свої трудові права у разі конфлікту з роботодавцем

Роботодавець, який позбавляє права найманого працівника на офіційне працевлаштування, в першу чергу сам порушує закон,

а також відбирає у працівника право на захист трудових прав, соціальні гарантії та на достойний рівень пенсії у майбутньому, зменшує соціальні та економічні можливості місцевих громад!

НЕ ЗАДЕКЛАРОВАНА ПРАЦЯ ПОРОДЖУЄ БІДНІСТЬ!

НЕ ПОГОДЖУЙТЕСЬ НА ЦЕ!

Якщо Вам відомі факти нелегальних трудових відносин зверніться за телефоном Урядової гарячої лінії – 15-45, за допомогою електронної пошти 06zt@dsp.gov.uaабо залиште повідомлення на сайті управління Держпраці в Житомирській області, натиснувши на кнопку „Повідомити про незадекларовану працю”.

 

Роз'яснення щодо нових штрафів при порушенні трудового законодавства

 

Інформація для осіб, які потерпають від домашнього насильства.

ГО "Ла Страда-Україна" - одна з провідних неурядових організацій України у сфері захисту прав жінок та дітей. Діяльність організації направлена на запобіганні торнівлі людьми, попередження домашнього насильства, впровадження гендерної рівності та вдосконалення системи захисту прав та інтересів дитини. 

На базі ГО "Ла Страда-Україна" функціонує дві "гарячі лінії":

1. Національна дитяча "гаряча" лінія, яка працює за безкоштовним номером 0 800 500 225 (зі стаціонарного телефону) та безкоштовним коротким номером 116 111 (з мобільних). Лінія працює по будням з 12.00 до 20.00 та в суботу - з 12.00 до 16.00.

2. Національна "гаряча" лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації, яка працює за безкоштовним номером 0 800 500 335 (зі стаціонарного телефону) та безкоштовним коротким номером 386 (з мобільних - діє до 24.11.2017 р.). Лінія працює цілодобово.

Інформуємо, що з 25.11.2017 року  Національна "гаряча" лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації переходить на новий загальноєвропейський номер 116 123. Даний номер є безкоштовним з мобільних телефонів.

 

 

Відповідальність керівників за порушення законодавства про працю

Керівникам підприємств, організацій  різних форм власності, приватним підприємцям району.

Управління праці та соціального захисту Овруцької РДА інформує про відповідальність керівників за порушення вимог законодавства про працю.

Кодекс законів про працю України.

Стаття 265. Відповідальність за порушення законодавства про працю

Посадові особи органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, винні у порушенні законодавства про працю, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.

Юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі:

фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків - у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;

порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі - у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення;

недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці - у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;

недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України "Про військовий обов’язок і військову службу""Про альтернативну (невійськову) службу""Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", - у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;

порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених абзацами другим - п’ятим частини другої цієї статті - у розмірі мінімальної заробітної плати.

Відповідно до постанови КМУ від 17.06.2015 року № 413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» встановлено

 що повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:

засобами електронного зв'язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;

на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

       на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п'ятьма особами.

Інформація, що міститься у повідомленні про прийняття працівника на роботу, вноситься до реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб відповідно до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" .

 

Начальник управління                                                 Т.В.Халімончук

 

 

Інформація щодо необхідності вибору пільг  відповідно до одного із Законів

Відповідно до Закону України “Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України” від 28.12.2014 року №76-VIIIу Законі України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” ст. 60 викладено у такій редакції:

“Особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, які мають одночасно право на інші пільги та компенсації, передбачені законодавством України, надаються за їх вибором пільги та компенсації відповідно до одного із законів України”.

Заступником Міністра соціальної політики України В. Іванкевич було надано роз’яснення щодо порядку застосування цієї статті у новій редакції. А саме, статтею 60 Закону визначається право вибору пільг та компенсацій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Тобто, пільговик з числа осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, який має право на пільги та компенсації згідно з декількома законами України, може користуватися пільгами та компенсаціями відповідно до одного із вибраних ним законів України.

Тому така категорія осіб повинна підтвердити своє бажання на право вибору.

У разі відмови щодо підтвердження громадянином вибору одного із законів України, вважається за доцільне здійснювати компенсаційні виплати та надавати пільги згідно із Законом України, який був першочерговим у визначенні статусу і надавав право на певні пільги і компенсації.

До основних пільг та компенсацій у разі вибору пільговиком Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, належать такі:

 - 50-процентна знижка плати за користування житлом, комунальними послугами у межах середніх норм споживання, передбачених законом, телефоном;

 - грошова компенсація вартості продуктів харчування;

 - позачергове щорічне безплатне забезпечення санаторно-курортними путівками;

 - щорічна допомога на оздоровлення.

Тому, виходячи з даного роз’яснення, особи, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи, та які мають право на пільги та компенсації згідно з декількома законами України, повинні звернутися до управління праці та соціального захисту населення у відділ персоніфікованого обліку пільг та компенсацій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (м.Овруч, вул.Гетьмана Виговського, 17, каб.7, тел.4-26-15) та підтвердити вибір закону, згідно якого дана особа буде користуватися пільгами.

     Начальник УПСЗН Овруцької РДА                               Т.Халімончук

 

Закон України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28 грудня 2014 року №76-VIII, яким внесено значні зміни щодо надання пільг, допомог та компенсацій

 

 

Про організацію роботи з громадянами, які  прибувають з тимчасово окупованих територій та районів проведення антитерористичної операції до Овруцького району Житомирської області

Довідник видів соціальної підтримки та послуг і процедур їх надання

Соціальний захист бездомних осіб і безпритульних дітей

Запобігання безпритульності дітей-сиріт, дітей,позбавлених батьківського піклування, та осібз їх числа

Щодо акції "Чобіток" (за інформацією Червоного Хреста)

Про виконання в управлінні вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації":

Порядок складання, подання, опрацювання та розгляду запитів щодо надання публічної інформації, що знаходиться у володінні УПСЗН Овруцької районної державної адміністрації

 

 

До уваги користувачів інформації!

     Управління праці та соціального захисут населення Овруцької районної державної адміністрації проводить широку інформаційно-роз`яснювальну роботу через офіційний портал Овруцького району. Розділи управління систематично оновлюються. На нашій сторінці Ви маєте можливість отримати вичерпну інформацію про роботу управління з виконання соціальних програм, новини в сфері праці та соціального захисту,  зміни  у законодавстві з питань праці та соціального захисту населення, відповідні роз`яснення, а також ознайомитися з нормативно-правовими актами, розробником яких є управління.

   Будемо вдячні за побажання та зауваження!