Про це повідомив головний позаштатний терапевт МОЗ України Василь Нетяженко на брифінгу, присвяченому продовженню реалізації Пілотного проекту з державного регулювання цін на лікарські засоби для хворих на гіпертонію у 2014 році.

2014_07_15_01

«Відповідно до Постанови Уряду часткове відшкодування вартості ліків для хворих на гіпертонію продовжено цього року», - констатував головний позаштатний терапевт МОЗ України.

За його словами, таке рішення Уряд прийняв на підставі успішної реалізації проекту в минулі роки. Так, завдяки впровадженню в практику «пілоту» лише минулого року відсоток звернень хворих на гіпертонічну хворобу до лікарів зріс до 75%, з них 44,4% отримували антигіпертензивні лікарські засоби впродовж 3-х місяців, а до впровадження в практику референтного ціноутворення лише 15% таких хворих отримували лікування. Також зменшилась кількість викликів швидкої медичної допомоги з приводу гіпертонічних кризів на 16-18 % та кількість інсультів серед пацієнтів, які отримували лікування, на 6,4 %. Загалом у 2013 році проектом охоплено майже 7 млн осіб. Кількість виписаних рецептів на часткове відшкодування вартості лікарських засобів – понад 20 млн, з них за понад 8 млн рецептів здійснено часткове відшкодування вартості ліків. Кількість аптек, задіяних у пілотному проекті, – понад 12 000.

«До кінця цього року держава виділила на проект майже 139 млн грн. і вони вже розподілені між регіонами. Тож кожен хворий на гіпертонію може звернутися за рецептом до лікаря та отримати право на відшкодування вартості необхідних ліків», - зазначив Василь Нетяженко.

Він нагадав, що для пацієнтів встановлено три рівні часткового відшкодування вартості лікарських засобів: перша група – ліки, вартість яких підлягає частковому відшкодуванню на 90%, друга група – на 60-80%, а третя – ліки, вартість яких не відшкодовується, але, за умови зниження ціни, також підлягатимуть відшкодуванню. Знижка діє на деякі міжнародні непатентовані назви лікарських засобів: еналаприл, лізиноприл, бісопролол, метопролол, небіволол, амлодипін, ніфедипін та на комбіновані ліки.

Василь Нетяженко також загострив увагу представників ЗМІ на важливості профілактики гіпертонії.

«Аби уникнути цієї масової та підступної хвороби варто вести здоровий спосіб життя, відмовитися від шкідливих звичок, дотримуватися дієти зі зменшенням споживання солі, дозувати фізичну активність та, в ідеалі, споживати органічну їжу. В такому разі, в українців є можливість уникнути ускладнень від гіпертонічної хвороби на 30%, а у тих, хто вже приймає ліки – ще на 28%», - констатував головний позаштатний терапевт МОЗ України.

Нагадаємо, з метою зниження захворюваності населення на гіпертонічну хворобу, ішемічну хворобу, судинні ураження мозку та смертності від ускладнень, підвищення тривалості і якості життя хворих на серцево-судинні захворювання та підвищення доступності лікування шляхом зниження його вартості з 1 червня 2012 року в Україні реалізовується Пілотний проект щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою (постанова Кабінету Міністрів України від 25.04.2012 № 340 «Про реалізацію Пілотного проекту щодо впровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою»).

Довідка:

Станом на 1 січня 2014 р. зареєстровано 26 510 794 хворих на системи кровообігу, з них гіпертонічної хвороби - 12 157 099 (26 793,9 на 100 тис. населення), ішемічної хвороби серця - 9 014 275, стенокардія – 3 199 819 (8 559,7 на 100 тис. населення). Кількість ускладнень від гіпертонічної хвороби складає: гострий та повторний інфаркт міокарда 50 744 (135,7 на 100 тис. населення), інсульти (усі форми) 111 953 (299, 5 на 100 тис. населення).

Прес-служба МОЗ України

Робота з даного питання, що проводиться по Овруцькому району

Відповідно до Постанови Уряду часткове відшкодування вартості ліків для хворих на гупертонічну хворобу продовжено в цьому році і у нашому районі. План відшкодування становить 164 601 грн.. Лікарями КУ "Центр ПМСД", а також Овруцької ЦРЛ та РЛ с. словечне згідно відповідних наказів Департаменту облдержадміністрації розпочато виписку рецептів на антигіпертензивні препарати. Сектором охорони здоров'я райдержадміністрації розроблено відповідний проект Розпорядження голови Овруцької районної державної адміністрації, який виносимо для оприлюднення.

 

 
   

ПРОЕКТ РОЗПОРЯДЖЕННЯ                   

 

У К Р А Ї Н А

 

Овруцька районна державна адміністрація

Житомирської області

 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

 

голови районної державної адміністрації

 

 

від ________________ № _____

               м. Овруч

 

Про  заходи, спрямовані на реалізацію

пілотного проекту щодо запровадження

державного регулювання цін на лікарські

засоби для лікування осіб з гіпертонічною

хворобою

 

         На виконання постанов Кабінету Міністрів України від 25.04.2012                     № 340 "Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою", від 12.02.2014 № 42 «Про внесення змін  до деяких постанов Кабінету Міністрів України», наказу Міністерства охорони здоров’я України від 14.07.2014 № 488 «Про затвердження плану заходів Міністерства охорони здоров’я України, спрямованих на удосконалення реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою на 2014 рік», наказу департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації від 04.07.2014 № 609 «Про впровадження заходів щодо  реалізації пілотного проекту запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою» та спільного наказу ДОЗ ОДА та Держслужби з лікарських засобів У Житомирській області від 21.07.2014 №753/44 «Про заходи ДОЗ ОДА, спрямовані на реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою»:

 

1. Утворити робочу групу (штаб) з впровадження заходів стосовно реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою та затвердити її Склад та Положення, що додаються.

2. Затвердити план заходів сектору охорони здоров'я райдержадміністрації, спрямованих на удосконалення реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою на 2014 рік, що додається.

         3.  Виконавцям заходів, зазначеним у розпорядженні, забезпечити виконання плану заходів, спрямованих на реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою.

         4. Розпорядження голови Овруцької райдержадміністрації від 09.07.2013 № 130 «Про заходи щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою» вважати таким, що втратило чинність.

         5. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови – керівника апаратурайдержадміністрації  Бібка А.В.

 

Голова адміністрації                                                                             В.Ф.Бортнік

 

ЗАТВЕРДЖЕНО                                                                                               

Розпорядження голови

райдержадміністрації

_________________ № ___

 

 

СКЛАД

робочої групи (штабу) з впровадження заходів стосовно реалізації

пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін

на лікарські засоби для лікування  осіб з гіпертонічною хворобою

 

 

Бібко                                               -  заступник голови – керівник апарату

Анатолій Васильович                       адміністрації,голова робочої групи

 

Шурховецький                              -  начальник сектору охорони здоров’я

Володимир Анатолійович               райдержадміністрації, заступник голови

                                                           робочої групи

 

Деменчук                                        -  завідуюча КП «Центральна районна

Світлана Олександрівна                  аптека №31 м. Овруча» Овруцької

                                                            районноїради, заступник  голови робочої            

                                                            групи у сфері обігу лікарських засобів та                                                                 

                                                            медичної продукції

 

Члени групи:

 

Воронський                                    - заступник головного лікаря РЛ с. Словечне

Василь Михайлович                        по лікувальній роботі

 

Залізко                                            - завідуюча АЗПСМ №1 м. Овруч,

Наталія Іванівна                               районний позаштатний терапевт

                                                           

 

Левківська                                      -заступник головного лікаря Овруцької

Оксана Миколаївна                          центральної районної лікарні по

                                                            лікувальнійсправі         

 

Левківський                                    - головний лікар КУ «Центр ПМСД»

Станіслав Олександрович               Овруцької районної ради

                                                                                                                        

Луцюк                                             - головний лікар Овруцької центральної   

Микола Миколайович                     районної лікарні

 

Мазурок                                          - головний лікар районної лікарні

Сергій Юрійович                              с. Словечне

 

 

Машевський                                     -  заступник головного лікаря Овруцької

Олег Вікторович                                центральної районної лікарні по       

                                                             дитинству та пологовій допомозі

 

Соботюк                                           - заступник головного лікаря КУ «Центр

Тетяна Іванівна                                  ПМСД» Овруцької районної ради з

                                                             медичного обслуговування населення

 

Шваб                                                 - районний позаштатний кардіолог

Оксана Олександрівна                      Овруцької центральної районної лікарні

 

 

 

Заступник голови – керівник

апарату адміністрації                                                                          А.В.Бібко

 

ЗАТВЕРДЖЕНО                                                                                               

Розпорядження голови

райдержадміністрації

_________________ № ___

 

                                                                                                                               

                                                 Положення

про робочу групу (штаб) з впровадження заходів стосовно реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою

 

1. Робоча група (штаб) з впровадження заходів стосовно реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою (далі – робоча група (штаб) є консультативно-дорадчим органом, який утворюється з метою оцінки стану виконання завдань реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою.

2. Робоча група (штаб) у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами МОЗ України, ДОЗ облдержадміністрації та цим Положенням.

3. Робоча група (штаб) відповідно до покладених на неї завдань виконує функції координації взаємодії з органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, об’єднаннями громадян та іншими державними установами з питань, що належать до її компетенції.

4. Основним завданням робочої групи (штабу) є координація роботи по реалізації пілотного проекту щодо:

1) відпрацювання рекомендацій по реалізації пілотного проекту, в тому числі механізму відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою;

2) оцінки  пріоритетних  напрямів  реалізації  пілотного  проекту  із запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою.

5. До складу робочої групи (штабу) входять її голова, заступник голови та члени робочої групи (штабу). Склад робочої групи (штабу) та Положення про неї затверджуються розпорядженням голови райдержадміністрації.

6. Робоча група (штаб) має право одержувати в межах компетенції від органів державної влади та місцевого самоврядування та відділу охорони здоров'я райдержадміністрації, інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання покладених завдань.

Голова робочої групи (штабу) керує її роботою відповідно до цього Положення, визначає коло питань, що потребують розгляду та обговорення на засіданнях робочої групи (штабу), готує пропозиції щодо їх реалізації.

За результатами виконання покладених на неї завдань робоча група (штаб) приймає рішення, надає пропозиції та рекомендації.

7. Рішення робочої групи (штабу) приймаються шляхом відкритого голосування присутніх на засіданні членів робочої групи (штабу) та оформляються протоколом, який підписує голова. Рішення робочої групи (штабу) носить рекомендаційний характер.

8. У разі відсутності голови, обов'язки голови робочої групи (штабу) виконує його заступник.

9. За рішенням голови робочої групи (штабу) до участі в її роботі можуть бути залучені кваліфіковані спеціалісти з числа практичних працівників аптекоуправління, спеціалістів органів охорони здоров’я, підприємств, установ та організацій (за згодою їх керівників).

10. Засідання робочої групи (штабу) скликаються у разі потреби, проте не рідше одного разу в місяць.

11. На засіданнях робочої групи (штабу) забезпечується всебічне обговорення питань, що розглядаються.

12. Результати роботи робочої групи (штабу) висвітлюються на офіційному веб-сайті секторуохорони здоров'я райдержадміністрації   та за необхідності - в інших засобах масової інформації.

13. Контроль за виконанням рішень робочої групи (штабу) здійснює голова та його заступник.


		

ЗАТВЕРДЖЕНО                                                                                               

Розпорядження голови

райдержадміністрації

_________________ № ___

 
 
 

ПЛАН

заходів сектору охорони здоров'я райдержадміністрації, спрямованих на запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою

 

Найменування заходу,

передбаченого дорученням

Термін виконання

Відповідальні

виконавці

1.

    Затвердити перелік суб’єктів господарювання, які провадять господарську діяльність на підставі ліцензії на провадження господарської діяльності з роздрібної торгівлі лікарськими засобами, незалежно від форми власності та підпорядкування, аптечні заклади яких   розташовані в межах Овруцького району.

До 10 серпня  2014 року

Голова групи (штабу), заступники голови групи (штабу),

члени робочої групи (штабу)

2.

Установити граничний  рівень оптово-відпускних цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою.

До 10 липня  2014 року

КП «ЦРА №31», аптечні заклади району

3.

Поінформувати аптечні заклади про продовження реалізації пілотного проекту щодо державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою.

До 10 серпня  2014 року

Сектор охорони здоров’я адміністрації

4.

Забезпечити здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами, встановлених вимог щодо рівня цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою та їх наявністю в аптечній мережі.

Постійно

Голова групи (штабу), заступники голови групи (штабу),

члени робочої групи (штабу)

5.

Забезпечити визначення переліку хворих (реєстр) на гіпертонічну хворобу.

до 10 серпня 2014 року

Овруцька ЦРЛ, РЛ с. Словечне,

ЦПМСД

6.

Забезпечити функціонування Гарячої лінії під час реалізації пілотного проекту

Постійно

Сектор охорони здоров’я адміністрації, КП «ЦРА №31»

7.

Забезпечити проведення роз’яснювальної роботи серед населення, медичних та фармацевтичних працівників щодо мети та очікуваних результатів від реалізації пілотного проекту та взаємозамінності лікарських засобів у межах міжнародної непатентованої назви та відповідної виписки рецептів.

Постійно

Сектор охорони здоров’я адміністрації,

Овруцька ЦРЛ,

РЛ с. Словечне,

ЦПМСД

8.

Забезпечити проведення роз’яснювальної роботи з фармацевтичними працівниками щодо відпуску лікарських засобів з аптечних закладів хворим на гіпертонічну хворобу та підготовки аптечних закладів до впровадження системи часткового відшкодування вартості таких лікарських засобів.

Постійно

КП ЦРА № 31

9.

Проводити постійний контроль за виписуванням рецептів, їх обігом, погашенням та представленням до відшкодування.

постійно

КП ЦРА №31,

Овруцька ЦРЛ,

РЛ с. Словечне

10.

Провести інвентаризацію матеріально-технічного забезпечення лікувально-профілактичних та аптечних закладів державної та комунальної форм власності та порушити питання перед керівниками органів місцевого самоврядування щодо можливості закупівлі відповідного обладнання.

до 20 серпня 2014 року

Голова групи (штабу), сектор охорони здоров'я райдержадміністрації, заступники голови групи (штабу),

Овруцька ЦРЛ,

РЛ с. Словечне

11.

Забезпечити інформування ДОЗ щодо моніторингу в аптечній мережі наявності лікарських засобів, які задіяні в пілотному проекті, та виявлення порушень.

Щомісяця

до 10 числа місяця наступного за звітним

КП ЦРА № 31

12.

Забезпечити підготовку інформа-ційних матеріалів щодо реалізації пілотного проекту для аптечних  та лікувально-профілактичних закладів.

До 10.08.2014

КП ЦРА № 31

13.

Забезпечити надання звітів про стан реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою.

Щомісяця

 до 10 та 20 числа місяця наступного за звітним

Овруцька ЦРЛ,

РЛ с. Словечне, КУ «ЦПМСД»

 

14.

Подавати узагальнену інформацію про хід виконання заходів в департамент охорони здоров’я облдержадміністрації.

 

До 10 та 25 числа кожного місяця

Сектор охорони здоров’я адміністрації

 

 

Заступник голови – керівник

апарату адміністрації                                                                               А.В.Бібко