Дорожна карта осіб, які отримали поранення та набули захворювання внаслідок виконання обов’язків військової служби

ПАМЯТКА

військовослужбовцям, працівникам Збройних Сил України, Національної гвардії, інших силових структур  області, які отримали поранення та набули захворювання внаслідок виконання обов’язків військової служби під час   антитерористичної операції для проведення лікування та медичної реабілітації

 

Пацієнту, якому необхідно визначити обсяг реабілітаційних заходів,  потрібно звернутись до консультативно-діагностичної поліклініки Житомирської обласної клінічної лікарні ім. О.Ф.Гербачевського, яка розташована за адресою:  м. Житомир, вул. Червоного Хреста, 3, до реєстратури (вікно №8), можливий консультативний прийом спеціалістів консультативно-діагностичної поліклініки за телефоном 43-87-34. Графік прийому спеціалістів поліклініки з 9.00 до 15.30, крім суботи та неділі.

 

У разі необхідності проведення реабілітаційних заходів, обсяг  та місце проведення  реабілітації визначається:

заступником головного лікаря з поліклінічної  роботи  Житомирської обласної клінічної лікарні ім. О.Ф.Гербачевського (кабінет №209) Шевченком Сергієм Івановичем (телефон 43-87-42), або заступником головного лікаря з експертизи тимчасової  непрацездатності Житомирської обласної клінічної лікарні ім. О.Ф.Гербачевського (кабінет №208) Данилюком Юрієм Івановичем (телефон 43-87-33) спільно із профільними спеціалістами.

Огляд учасників антитерористичної операції проводиться обласною лікарсько-консультативною комісією в кабінеті №202. За результатами проведеного обстеження видається консультативний висновок із наступним скеруванням пацієнта до закладу, в якому буде  проводитись реабілітація.

Поступлення осіб на медичну реабілітацію в заклади  охорони здоров’я  Житомирської області можливе:

1. Переведення поранених  та постраждалих з військових шпиталів на подальше лікування та реабілітацію в цивільні заклади охорони здоров’я області.

2. Учасники антитерористичної операції звільнені з лав військових сил за направленням лікаря за місцем проживання.

3. По самозверненню.

Необхідні документи :

паспорт;

документ, що засвідчує участь в антитерористичній операції;

копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;

копія висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров»я, або консультативний висновок спеціаліста форма 028/о щодо проведення медичної реабілітації ( за наявності);

копія індивідуальної програми реабілітації інваліда, при наявності освідування МСЕК.

Медична реабілітація забезпечується в лікувально-профілактичних закладах третинного і вторинного рівнів надання медичної допомоги.

 

На третинному  рівні медичної допомоги:

 

Комунальна установа «Обласна клінічна лікарня ім.О.Ф.Гербачевського» Житомирської обласної ради

Адреса: 10002, м. Житомир, вул. Червоного Хреста, 3

Електронна адреса: medisazt@gmail.com, medisa@meta.ua

Факс: 43-87-40

Головний лікар – в.о. Прилипко Микола Іванович, тел. 43-87-41;                                 

 

Обласний госпіталь для ветеранів війни Житомирської обласної ради

Код 04143

Адреса: 13300, м. Бердичів, вул. К.Лібкнехта, 52

Електронна адреса:gospberd@ukr.net, gospvv@gmail.com

Факс: 2-02-58

Головний лікар – Журбенко Павло Юрійович, тел. ( 243) 2-02-58;        

 

Обласна психіатрична лікарня № 1 Житомирської обласної ради

Адреса: 12440, с.Зарічани Житомирського р-ну, шосе Бердичівське, 3

Електронна адреса: лікарня - iakpsih@rambler.ru, диспансеру zt_psyhdispanser@ukr.net

Факс:34-15-98

Головний лікар – Гусак Олександр Якович, тел. 34-34-10;                                 

 

Житомирський обласний медичний центр вертебрології і реабілітації

Адреса: 10005, м. Житомир,Чуднівське шосе,1

Електронна адреса: olcvir@ukr.net

Факс: 24-24-89

Головний лікар – Гуз Микола Володимирович, тел. 24-28-93;                                 

 

КП «Обласний лікувально-санаторний центр радіаційного захисту для дитячого та дорослого населення «Дениші»  ( с. Дениші, тел.. 49 – 60 -05)

Головний лікар – Волошин Павло Іванович ;

 

Обласний наркологічний диспансер Житомирської обласної ради

Адреса: 12440, Житомирська область, Житомирський р-н, с. Зарічани, Бердичівське шосе, 5,  Електронна адреса: narkozt@i.ua Факс: 34-55-09

Головний лікар – Пінський Вікентій Якович

 

 

НЕБЕЗПЕКА  ЧАТУЄ  ВСЮДИ

 

У природі існує близько 40000 видів кліщів. Раніше кліщі загрожували тільки людям, які полюбляють лісові прогулянки. Тепер їх можна побачити будь-де, навіть у міських парках, скверах, лісопосадках.

Найчастіше зараження людей відбувається під час випасу корів, косіння трав, збирання лікарських рослин, відпочинку. Кліщ активізується ранньою весною, коли середня температура повітря піднімається до 8оС, й відразу стає небезпечним.

У природі голодні активні кліщі піднімаються по рослинах і приймають підстерігаючу позу - нападають на людину, прикріплюючись до одягу або волосся. Опинившись на тілі людини, він миттєво й безболісно проникає в шкіру, як правило, в ділянці голови, шиї, живота та під руками. По мірі кровосмоктання протягом кількох днів його тіло поступово збільшується до розмірів гороху, квасолі, боба – сірого, коричневого або червоно-жовтуватого кольору. Іноді це сприймається як бородавка, і відповідна допомога потерпілому не надається.Ризик зараження існує не лише під час кровосмоктання кліща: ймовірність зараження існує і під час рузчухування укусу, й навіть при випадковому розчавлюванні комахи.

Значна частина кліщів є переносниками важких захворювань, зокрема хвороби Лайма або кліщового бореліозу та вірусного кліщового енцефаліту. Ці захворювання можуть мати дуже важкий перебіг, призводити до інвалідності, а іноді й до смерті хворого.

Найкраща профілактика кліщових інфекцій – це дотримання правил безпеки.

-  Збираючись на природу, одягайте світлий одяг, в якому щільно застібаються комірець і рукава. Обов’язково покривайте голову.

-  Рекомендується: під час прогулянки, з періодичністю 1,5-2 години, оглядати себе і своїх супутників. Необхідно особливо ретельно оглядати ті ділянки тіла, які не захищені одягом.

-  Ретельно вибирайте місця для привалів. Їх необхідно очистити від гілок, зеленої і сухої трави в радіусі 20-25 метрів.

-  Не забувайте використовувати репиленти у формі аерозолів, лосьйонів, серветок, олівців, які захищають від нападу паразитів упродовж 5-7 годин.

-  Повернувшись додому уважно обдивіться себе перед дзеркалом. Особливо зверніть увагу на вуха, живіт, пахвину та пахові ділянки.

-  Ні в якому разі не залишайте біля ліжка одяг, в якому були на прогулянці. Відразу ж виперіть його, щоб максимально обмежити доступ комахи до Вас та інших членів сім’ї.

-  Йдучи на прогулянку з собакою не забудьте обробити її шерсть профілактичним засобом (репилентом). Повернувшись додому уважно огляньте тварину перед тим, як впустити її у приміщення.

В одному кліщі може вміщатися біля 10 млрд  вірусів, що робить навіть простий контакт з ними небезпечним.

 

Що робити, якщо Ви виявили в себе кліща?

Виявивши на собі кліща, зверніться за допомогою до лікаря. Якщо ж такої можливості немає, спробуйте витягнути його самі.

Насамперед змастіть місце укусу кремом, олією чи вазеліном. Через півгодини кліщ самостійно почне вилазити назовні. Залишиться захопити його пінцетом і вийняти, обережно повертаючи тулуб за годинниковою стрілкою. Не варто брати кліща незахищеними руками, пальці потрібно обгорнути серветкою. Після видалення кліща необхідно ретельно помити руки з милом.

Завершивши процедуру, місце укусу ретельно обробіть спиртом чи йодом. Якщо ж все-таки при вилученні кліщ розірвався і якась частина його залишилась у шкірі, потрібно звернутися за допомогою до хірурга. Знятого кліща слід помістити у дезрозчин або спалити і ретельно слідкувати за своїм здоров’ям: при підвищенні температури, появі нездужання, головного болю, ломоти у тілі, млявості чи почервонінні на місці укусу негайно зверніться до лікаря.

Також варто пам’ятати, що заразитись кліщовим енцефалітом можна не лише в результаті нападу інфікованих кліщів. Інший шлях зараження - аліментарний, тобто при вживанні в їжу сирого молока заражених вірусом кіз, іноді корів, овець, або приготовлених із такого молока продуктів (сиру, бринзи), які не піддавались достатній термічній обробці.

Пам’ятайте про це і дбайте про своє здоров’я! Тоді і відпочинок, і праця на лоні природи приноситиме Вам лише задоволення.